זכרונות DRAM מ-OCZ: הסוף

2 תגובות

החברה הוותיקה החליטה ששוק הזכרונות אינו רווחי מספיק ותבצע יציאה הדרגתית ממנו, תוך התמקדות בכונני SSD

אם אתם מחזיקים בזכרונות DRAM מתוצרת , נראה שכדאי לכם לשמור עליהם טוב טוב, משום שבקרוב הם יהפכו לפריט אספנות.
החברה הוותיקה נמצאת בשוק הזכרונות החל משנת 2000, אך כנראה שהשינויים בשוק החומרה נותנים את אותותיהם, וכעת היא מכריזה כי היא עתידה להפסיק לייצר זכרונות DRAM לחלוטין, כנראה שכבר בסוף חודש פברואר הקרוב (סוף שנת הכספים של 2011).

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


OCZ החלה דרכה בשוק הזכרונות, אך בשנים האחרונות החלה להתרחב לתחומים נוספים, ביניהם ספקי כח, מוצרי קירור ובעיקר כונני לשוק הפרטי והעיסקי, שהפכו לשוק המרכזי של החברה.

זן נכחד

אל תחשבו שהיציאה הזו משוק ה-DRAM מרמזת על בעיות כספיות של OCZ – ההיפך הוא הנכון, כיוון שהחברה דיווחה על רווחי שיא של 53.2 מיליון דולר לרבעון השלישי של שנת הכספים (fiscal year) של 2011 (שהסתיימה ב-30 בנובמבר 2010), כאשר מתוכם 41.5 מיליון דולר הגיעו משוק ה- – עלייה פנומנלית של 325 אחוז ברווח מכונני מהרבעון הזהה בשנה שעברה (Q3'10 FY), ועליה של 105 אחוז מהרבעון הקודם.
בעוד הרווח של OCZ מכונני מרקיע שחקים, רווחיה מזכרונות DRAM נחתכו ביותר מחצי – מ-12.6 מיליון דולר ברבעון השני ל-6.3 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, צלילה שללא ספק הייתה אחד מהמניעים הבולטים להחלטה על יציאה מהירה משוק הזכרונות.

OCZ הציגה כונני סדרות SSD חדשים ב-CES, ועושה רושם שאנחנו עתידים לראות עוד הרבה כאלו, עכשיו כש-OCZ הולכת להתרכז במקורות שמכניסים לה הכי הרבה, כי כאשר 78 אחוז מהרווחים שלך מגיעים משוק ה- בהחלט כדאי להשקיע בו.

האם OCZ היא עוף מוזר בהחלטה הזו שלה, או שמא סנונית ראשונה לתופעה? נחיה ונראה, אך מי שהיה זקוק להוכחה ניצחת לכך שכונני ה- הם כאן כדי להישאר – בהחלט קיבל אחת.