זינוק ביצועים: Radeon RX 5700 מתקרב אל ביצועי אחיו הגדול תודות להחלפת BIOS • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

זינוק ביצועים: Radeon RX 5700 מתקרב אל ביצועי אחיו הגדול תודות להחלפת BIOS

מדריך חדש מפרט כיצד ניתן לקבל תוספת ביצועים משמעותית עבור הכרטיס הגראפי הפופולרי מבית – ולהתקרב לכדי מרחק נגיעה מה- RX 5700 XT

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כרטיסים גראפיים שונים שמבוססים על אותה ליבה חומרתית מציתים את דמיון המשתמשים המתקדמים, מתוך תקווה והנחה כי דגם בסיסי יכול להפוך בן רגע לדגם עוצמתי ומתקדם יותר עם החלפה של בסיס הקושחה שבו, שכן החומרה לכך כבר קיימת בפנים במידה מסויימת. התקווה הזו הייתה קיימת גם עבור ה-Radeon RX 5700 של , שחולק את ליבת ה-Navi 10 שלו עם ה- RX 5700 XT כמובן – וכעת החלום הופך למציאות מוגמרת עם מדריך מפורט שמתעד את התהליך ואת תוספת הביצועים המשמעותית שהוא מסוגל להעניק בקלות מפתיעה.

לפי המדריך של האתר Techpowerup, צריבה מחדש של ה-BIOS לגרסת RX 5700 XT שתעניק גישה אל עקומי תדר מתקדמים יותר (עם מהירויות פעולה גבוהות יותר, אך ללא פתיחה של יחידות עיבוד נוספות) אפשרית כמעט בכל דגם RX 5700 ועם ידע טכני בסיסי למדי – והתוצאה המתקבלת באופן מיידי עומדת על 7 אחוזים בממוצע על פני עשרות כותרי גיימינג עדכניים. זו תוספת שאף בכלים קונבנציונליים עבור ה-RX 5700 לא תצליח לספק, כאשר אפילו חלק מהדגמים הייעודיים והיוקרתיים של ה-RX 5700 לא מצליחים להעניק שיפור שכזה.

תוספת איכותית במספר לחיצות כפתור

הגדלה של מעטפת ההספק הזמינה עבור הכרטיס אל המקסימום הזמין דרך הממשק של מאפשרת להגדיל עוד יותר את תוספת הביצועים, כך שמדובר ב-9 או 10 אחוזים מעל תדרי הבסיס של ה- RX 5700 – ומרחק של אחוזים בודדים בלבד מביצועי הבסיס של ה- RX 5700 XT, שמתומחר כזכור בתוספת של 50 דולר ביחס לאחיו הקטן. מדובר כאן בתוספת נאה ובלתי מבוטלת שהופכת את ה-RX 5700 למשתלם עוד יותר מבדרך כלל, והכל ללא צורך בהשקעה כספית נוספת כלשהי.

מישהו רוצה כרטיס מסך ב-350 דולר עם של כרטיסים הנמכרים במחירי 400 דולר ואפילו 450 דולר? מסתבר שזה אפשרי
מקור התמונות: techpowerup.com

ההמלצה היא כמובן לבצע צריבה מחדש של בכרטיס המסך האישי שלכם על אחריותו האישית והבלעדית של כל צרכן – אך אין ספק שמדובר במידע מרתק שיוכל לשמש לא מעט צרכנים בבחירת הכרטיס הגראפי שנותן להם את יחס העלות-תועלת האולטימטיבי.


תגיות

6 תגובות

 1. לא, אני מתכוון ל7950 ו7970.

   

  אבל גם 6950 ו6970 היו נהדרים, ושם באמת היה אפשר לפתוח גם ליבות.

   

  ב7950 וב7970 לא היה אפשר לפתוח ליבות. ולכן שם המצב היה כמו עם ה5700 וה5700XT.

   

   

  אגב, בזמנו, על המזל הדפוק שלי, "הצלחתי" לקנות את אחד הדגמים הבודדים (אך איכותיים מאוד) בשוק שלא היו ניתנים לפתיחת ליבות.

   

  מה שכן, עשיתי לו OC כל כך מאסיבי שזה לא באמת היה משנה :)

   

 2. אם כבר מזכיר נשכחות.. :) אז הם כבר עשו את זה לפני כ-14 שנה ואני שדרגתי את הכרטיס שלי בזמנו.
  עדכון BIOS שהפך את חלק מכרטיסי Radeon 9600 Pro ל- 9600XT.

 3. בתקופה ההיא הייתי ירוק (nvidia), וגם עכשיו אני ירוק. המון שנים בין לבין הייתי אדום.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close