זה מתקרב: מעבדי Ryzen מתומני ליבות למחשבים ניידים נחשפים ברשת • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

זה מתקרב: מעבדי Ryzen מתומני ליבות למחשבים ניידים נחשפים ברשת

מספר הדלפות נפרדות מציירות לנו תמונה מבטיחה בהחלט עבור דור מעבדי ה-Renoir המתקרב

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


AMD ביצעה זינוק אדיר בביצועים של מעבדיה השנה, תודות למעבר אל תהליך ייצור ב-7 ננומטר ומעבר לשימוש בארכיטקטורת 2 המודולרית והיעילה – על כך אין וויכוח. עם זאת, שוק מעבדי המובייל לא זכה ליהנות מחידושים אלו עד כה, אלא נאלץ להסתפק בהמשך השימוש בארכיטקטורת ה- Plus בליטוגרפיית 12 ננומטר במסגרת משפחת 3000 בזמן שמירב המאמצים הטכנולוגיים ממוקדים בשרתים ומערכות נייחות ביתיות.

האם שנת 2020 תהיה הזמן בו נראה גם את שוק הניידים מתחיל לפרוח? זו אפשרות סבירה בהחלט כשלוקחים בחשבון את הדיווחים העדכניים אודות דגמי ה-U ודגמי ה-H החדשים המיועדים מסדרת 4000.

השנה הבאה תהיה שנת הזינוק הגדולה של המחנה האדום בתחום המובייל?

דור מעבדי ה-APU (מעבדים כלליים משולבי יחידת עיבוד גראפית) הבא, שקיבל את שם הקוד Renoir, עתיד לספק לנו את ארכיטקטורת ה-Zen 2 המיועדת עם תהליך ייצור ב-7 ננומטר וכל שיפורי הביצועים והיעילות שמתקבלים ממנו – בין היתר תודות למעבר אל שמונה ליבות עיבוד בתור מעין ברירת מחדל אשר נגזרת ממבנה ה-Chiplets בו עושה שימוש (כל יחידת מלאה שמשולבת במעבד מציע שמונה ליבות, בניגוד לארבע ליבות במודול בעבר).

Ryzen 7 4700U מיועד להיות דגם מובייל מוביל חדש עם מעטפת הספק של בין 15 וואט ל-35 וואט בתלות בהעדפות היצרנית שתעשה בו שימוש – עם שמונה ליבות עיבוד פיזיות בתדר בסיס של 2GHz ויכולת להגיע לתדר פעולה מירבי של 4.2GHz, ככל הנראה עבור אחת נבחרת מתוך המערך. המעבד הזה ככל הנראה לא יציע תמיכה בטכנולוגיית ה-SMT, כך שיהיו לו רק 8 נימי עיבוד (במקום פוטנציאל ל-16), וגם יחידת העיבוד הגראפית המובנית שלו צפויה להמשיך את ההתבססות על ארכיטקטורת ה- הוותיקה במקום ארכיטקטורת ה- – אם כי במסגרת מעבר אפשרי לליטוגרפיית 7 ננומטר משופרת שתקפיץ את הביצועים וגם עם הגדלה של מספר יחידות העיבוד הפעילות מ-640 ל-768 או 832.

דגם ה-Renoir הבכיר, לכאורה, של סדרת ה-U החסכונית בפעולה – מאתגר את דגמי ה-Ice Lake הבכירים מבית אינטל ועוקף בעשרות אחוזים את דגמי ה-U הנוכחיים של עצמה

לא מספיק מרשים מבחינתכם? דיווחים אחרים מהרשת מעידים על קיומם של מעבדי 7 4800H ו- 9 4900H עם מעטפת הספק של 45 וואט – ו-8 ליבות עיבוד פיזיות עם תמיכה ב-SMT שתספק 16 נימי עיבוד לוגיים. עוצמת עיבוד שמתקרבת ל- 7 3700X עבור מחשבים ניידים? נשמע לנו כמו בסיס איכותי מאוד לבנות עליו מערכת גיימינג או מערכת עיבוד מקצועית.

עשויה להיות השותפה הראשונה במסגרת משפחת המעבדים החדשה – עם דגמי 5 משושים ודגמי 7 מתומנים עם מגוון גרסאות שמחזיקות בסיומות 'H' או 'HS'

ההערכות הבולטות כרגע הן ש- תכריז על המעבדים החדשים במסגרת מסיבת העיתונאים המתוכננת שלה בתערוכת CES 2020 הגדולה, בתחילת החודש הבא – ואם זה אכן יקרה סביר להניח שכבר באותה תערוכה נוכל לבחון מפרטים ועיצובים ראשונים לניידי הדור החדש. צפו לעדכונים בהקדם!


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close