ויסטה: 60 מיליון עותקים ב-6 חודשים • HWzone
מחשבים

ויסטה: 60 מיליון עותקים ב-6 חודשים

מיקרוסופט הודיעה השבוע בכנס האנליסטים השנתי שלה כי 6 חודשים לאחר השקת מערכת ההפעלה החדשה ויסטה לשוק הפרטי היא מכרה 60 מיליון רשיונות. במיקרוסופט מציינים גם כי מספר העותקים של ויסטה שנמכרו בחמישה השבועות הראשונים שלאחר ההשקה גבוה מכל בסיס ההתקנות של אפל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


60 מיליון עותקים
60 מיליון הוא מספר מרשים לכל הדעות, אולם לדברי מייקל סילבר, סגן נשיא בחברת היעוץ והמחקר גרטנר, במהלך המחצית הראשונה של 2007 נמכרו קרוב ל-120 מיליון מחשבים חדשים ברחבי העולם. כמובן שאין זה אומר שכל מחשב שני חדש שנמכר מגיע עם ויסטה, שכן לא מעט רשיונות נמכרו למחשבים קיימים, אך המספר בהחלט קרוב לכך. לדבריו, לא בטוח שזה מה שמיקרוסופט רוצה לראות ולראיה לכך, מיקרוסופט הודיעה לאחרונה כי היא שינתה את התחזית שלה לשנת 2008 וכעת היא מעריכה כי המכירות של מערכות ההפעלה יתפצלו ביחס של 78 ו-22 אחוזים בין ויסטה ו-XP, במקום היחס של 85 ו-15 אחוזים שצוין בתחזית המקורית.

הירידה בתחזית המכירות של ויסטה מתבטאת גם בהודעותיהן של חברות כמו אייסר ודל. נשיא אייסר התייחס לויסטה כאל מערכת הפעלה מאכזבת, ולמעשה המאכזבת ביותר בהיסטוריה של מערכות ההפעלה של מיקרוסופט. לפני מספר חודשים החלה דל למכור ללקוחות הפרטיים דגמים מסויימים עם אפשרות בחירה בין וויסטה, דבר שלא היה קיים קודם לכן.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close