חלונות 10 מתעדכנת: מציעה מחוות מגע חדשות ושיפורים מכל עבר

תגובה אחת

מיקרוסופט ממשיכה להקשיב למשתמשיה עם עדכון לגרסאת ה-Preview של מערכת ההפעלה החדשה של החברה, 10

כפתור ההמבורגר החדש של מסומן בעיגול אדום בחלקו העליון של החלון

מערכת ההפעלה חלונות 10, שנמצאת עדיין בשלבי פיתוח, מתעדכנת בגרסת ה-Preview הפתוחה לציבור לגרסה 9879 עם כ-7,000 שיפורים למערכת ההתראות, להתקני משטח המגע, לממשק המשתמש ולתמיכה בקבצים חדשים. מבין השינויים הגדולים יותר שמגיעים בעידכון האחרון, שעל פי החברה יבוא בקצב של כל שלושה שבועות, הוא התמיכה החדשה של מערכת המחוות שעל משטח המגע שבמחשבים . כעתניתן לעשות מחווה בעזרת שלוש אצבעות, מהן:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


  • גרירת שלוש אצבעות למעלה – פותח את מסך ה-Task View
  • גרירת שלוש אצבעות למטה – מראה את שולחן העבודה
  • גרירה רגעית של שלוש אצבעות לימין או לשמאל – מחליף בין האפליקציות הפתוחות
  • גרירת שלוש אצבעות ימינה או שמאלה – מתחיל את פונקציית ה-Alt-Tab ונותן למשתמש אפשרות לברור בין האפליקציות הפתוחות, עם בחירת האפליקציה הרצויה עם הפסקת המחווה.
  • נגיעה עם שלוש אצבעות – מפעיל את החיפוש הכללי

שינויים נוספים שנראו בעדכון המערכת האחרון כוללים את האפשרות להחביא את כפתורי החיפוש וה-Task View משורת המשימות, אייקונים חדשים כמו תיקיות, כפתור תפריט חדש (שרבים מכנים אותו בתור המבורגר) לכל חלון במערכת, תמיכה חדשה במספר מסכים למערכת ה-Snap Assist (המאפשרת למשתמשים להצמיד חלונות לחלקים שונים ובגדלים סימטריים על פני שטח המסך), שיפורים לתוכנת ה-OneDrive המשנים את צורת העבודה של התוכנה ומאפשרים למשתמש לבחור אילו קבצים ישארו פיזית על המחשב ואילו לא (שהכניס לחברה שלל של תלונות חדשות), אנימציות חדשות לפתיחה וסגירה של חלונות, ועוד. "שמענו שהאנימציות החדשות שהצגנו בגרסה 9860 לפתיחה וסגירה של היו יותר צורמים מאשר מרגיעים, אז עדכנו אותם" אמר גייב אול, הדובר הרשמי של החברה למערכת החדשה.

מבין השיפורים השמישים יותר שניתן למצוא בעדכון האחרון לווינדוס 10 הוא התמיכה הטבעית בקבצי ה-MKV הפופולארים על ידי תוכנת ה- Media Player, תוספת נחמדה ומבוקשת מאוד. בנוסף, מיקרוסופט משחררת רק לכעשרה אחוזים מהמשתמשים את המנוע החדש של דפדפן האקספלורר בשם "Edge", שהחברה עובדת עליו כמה זמן מה עם הכוונה להתחרות בצורה טובה יותר עם דפדפן הכרום של ודפדפן הפיירפוקס מבית מוזילה.

newicons.0hidebuttons.0

אייקונים חדשים לתיקיות מימין לצד האפשרות להחביא את כפתורי החיפוש וה-Task View משמאל

על פי מיקורוספט, גרסה 9879 היא העדכון האחרונה שאנחנו הולכים לקבל למערכת ההפעלה חלונות 10. "יהיו לנו משהו חדש לחלוק איתכם בתחילת 2015" אמר אול. אנחנו בהחלט מקווים ומחכים לזה.