ואלה שמות: הכירו את כל הגירסאות של חלונות 10 • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

ואלה שמות: הכירו את כל הגירסאות של חלונות 10

הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה מבית שמה דגש על חווית שימוש אחידה ומאוחדת – אבל עדיין תגיע בלפחות שש גירסאות שונות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בקיץ הקרוב תושק הגירסה התשיעית של מערכת החלונות, והיא מתעצבת ומתוכננת כגירסה האולטימטיבית שלה, האחרונה שתשווק כמוצר תחת השיטה המספרית לפני מעבר לשיטות שיווק מודרניות יותר (כשירות), וזו שתנסה להעניק חוויית שימוש אחת אחידה וגדולה שתלווה אתכם בכל המכשירים סביבכם – אבל כל השאיפות הגרנדיוזיות האלו ממש לא אומרות שלא תראו שלל רחב של גירסאות שונות ומותאמות עבור 10.

פוסט חדש בבלוג הרשמי של מיקרוסופט מפרט עתה את הגירסאות של 10, או לפחות את המרכזיות שבהן לתקופה הקרובה.

במרכז העניינים עבורנו הצרכנים הביתיים, תעמוד גירסת ה-Home של המערכת, שמיועדת למחשבים נייחים והן למחשבים ניידים, טאבלטים ומכשירים היברידיים שמשלבים בין השניים האחרונים. גירסה זו תכיל את כל השיפורים והשידרוגים אותם מטפטפת לנו ענקית התוכנה בתקופה האחרונה, דוגמת דפדפן ה-Edge החדש והחדיש, העוזרת האישית החכמה מהוינדוס פון Cortana, ממשק ה-Continuum שיחבר את סמארטפונים מבוססי חלונות למחשבים מבוססי חלונות וכמובן גם השילוב בין קונסולות ה- למחשבים דרך שירות ה- Live והיכולת להזרים משחקים מהקונסולה בצורה ישירה.

Continuum ישלב בין נייח לנייד - אך אלו הן עדיין שתי מערכות הפעלה שונות במהותן
Continuum ישלב בין נייח לנייד – אך אלו הן עדיין שתי מערכות הפעלה שונות במהותן

עוד גירסה שתהיה רלוונטית מאוד לצרכנים היא גירסת ה-Windows 10 Mobile, לסמארטפונים וטאבלטים קטנים, כאשר במיקרוסופט מבליטים את האפליקציות הגלובליות החדשות שלהם אשר יציעו יכולות זהות הן במחשבים גדולים והן במכשירים חכמים ניידים, ואת מאפיין ה-Continuum שכאמור יציע שילוביות משופרת בין כל קטגוריות המכשירים – אך חוזרים לכאורה על הטעות של ימי ה-Windows RT, ומצניעים את העובדה הפשוטה כי גירסה זו מותאמת לשבבי , ובסופו של דבר לא תציע תאימות לכל אותן תוכנות ואפליקציות של 10 "הרגילה" וגרסאות קודמות של המערכת, אלא רק תאימות ליישומים שפותחו עבורה באופן ייעודי.

לקינוח, קיימת גם גירסת ה-Pro של 10 אשר מוגדרת כשיפור של גירסת ה-Home עם מאפיינים ויכולות משודרגים עבור אלו המנהלים משרד ועסק ביתי/קטן, עם יכולות גישה מרחוק וגישה לענן שלא קיימות בגירסה הנייחת הבסיסית.

שלושת הגרסאות שהוזכרו לעיל יהיו חלק מתוכנית השדרוג החינמית המהפכנית של מיקרוסופט – משמע שרוב בעלי המכשירים המבוססים על 8, 8.1, פון 8 ואפילו 7 יוכלו לשדרג לחלונות 10 בגירסתו המקבילה חינם אין כסף.

שלוש גירסאות נוספות של המערכת, שיוצעו בתשלום במסגרת תוכניותיה העסקיות של ל"רשיונות נפחיים", יהיו גירסאות ה-Entreprise, Mobile Enterprise וה-Education שיציעו יכולות מתקדמות יותר עבור חברות וארגונים גדולים – כשהחידוש העיקרי פה לכאורה הוא הגירסה הניידת, שאמורה לאפשר את כל אלו גם במכשיר החכם שהשכיר והמנהל לוקחים עימם בכיס לכל מקום.

במקביל לכל הגירסאות הללו, הפוסט מציין כי יהיו גם גירסאות ייעודיות ומוכוונות יותר עבור מערכות מוטמעות (כספומטים ומכונות אוטומטיות חכמות אחרות למיניהן), יישומים תעשייתיים – ואפילו עבור מכשירי "האינטרנט של הדברים", שמאיימים להיות המהפכה הטכנולוגית הבאה כבר מעל לעשור. על כל אלו אנחנו נוסיף גם את קונסולות ה- (ואולי גם ה-Xbox 360), שיקבלו אף הן גירסה ייחודית מסויימת שבליבתה יפעם גרעין החלונות 10. אם להתחשב בכל אלו, הרי שמספר גירסאות מערכת החלונות 10 יהיה דו ספרתי – שלא בשונה מהגירסאות הקודמות של לאורך השנים.

חוויית שימוש אחת - אבל עדיין הרבה גירסאות שונות
חוויית שימוש אחת – אבל עדיין הרבה גירסאות שונות

 אז מה יקרה בפועל? האם 10 באמת תצליח להעניק שימושיות שמרגישה אחודה ומאוחדת על פני כל המחשבים והמכשירים שסובבים אותנו, או שמא תתי הגירסאות המוצגות כאן מוכיחות כי מתחת לפני השטח לא השתנה שום דבר? בעוד כמה חודשים נתחיל לקבל את התשובות.


תגיות
Back to top button
Close
Close