ה-Xbox 360 עוברת ל-65 ננומטר • HWzone
מחשבים

ה-Xbox 360 עוברת ל-65 ננומטר

לא רק סוני יוצאת בהכרזות מפתיעות בנוגע לקונסולה שלה. הדבר החם ביותר במסדרונות של מיקרוסופט, אצל האנשים שעובדים על ה-Xbox 360, הוא המעבר לתהליך ייצור של 65 ננומטר. הפרויקט, הידוע בשם הקוד Falcon, עוסק במעבר של יחידת העיבוד הראשית (CPU) ויחידת העיבוד הגרפי (GPU) לתהליך הייצור המתקדם יותר, אשר צפוי להבטיח יעילות גבוהה יותר, צריכת חום פחותה ועלויות ייצור נמוכות יותר של שני המעבדים.

במיקרוסופט גם מקווים שהמעבר לתהליך הייצור החדש יסיים סוף סוף את פרשיית "טבעת המוות האדומה" שמזוהה כל כך עם הקונסולה שלה. לאחרונה פורסמה הערכה כי כשליש מקונסולות ה-Xbox 360 מתקלקלות בעקבות עיצוב מוצר פגום. מדובר במספר עצום של קונסולות, שהולכות לעולמן ומשאירות מאחוריהן רק "טבעת מוות" – עיגול של נורות אדומות שמופיעות על הקונסולה ומודיעות על מותה בטרם עת.

עוברת ל-65 ננומטר
בנוסף, המעבר לטכנולוגיית ייצור יעילה יותר יאפשר למיקרוסופט לעצב מחדש את כל פנים המכשיר. מפתחים רבים טוענים שבעקבות המזעור החברה תוכל ליצור קונסולה קטנה יותר (בדומה ל-PS2 הדקה), או לחלופין להכניס למארז הקונסולה את ספק הכח החיצוני הכבד. אנחנו מקווים שבעקבות המעבר למעבדים קרירים יותר, מיקרוסופט לא תצטרך לשדרג את גוף הקירור של ה-GPU של הקונסולה, כפי שהיא עשתה בתקופה האחרונה לקונסולות שהגיעו לתיקון בעקבות "טבעת המוות האדומה".

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לדברי מיקרוסופט, הקונסולות החדשות כבר עומדות להכנס לייצור המוני, וצפויות להגיע למדפי החנויות עד סוף השנה. על פי הערכות של אנליסטים שונים, מיקרוסופט כן תוריד את המחירים לקראת סוף השנה, עם המעבר ל-65 ננומטר.

הכתבה המקורית פורסמה באתר המשחקים הישראלי Vgames


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close