ה-Xbox 360 נפרצה!

"על ה-Xbox הזה הולכות להיות הגנות שקהילת ההאקרים לא ראתה מעולם"- כריס סטצ'ל, Xbox.
ארבעה חודשים אחרי שמילים אלו נאמרו, קבוצת אנשים טוענת כי פרצה את ה-Xbox 360, קונסולת המשחק של מיקרוסופט, ואף מציגה סרטון המראה עותק צרוב של משחק המרוצים הפופלארי Project Gotham Racing 3 רץ על Xbox 360.

כיצד הדבר נעשה?
ה-Xbox 360 מריצה תוכנות רק אם הן חתומות על ידי מיקרוסופט, כאשר בנוסף חלק מהחתימה מכיל מידע אודות הדיסק עליו היא נמצאת – כך, עותק צרוב של משחק יזוהה אומנם בחתימה של מיקרוסופט, אך יזוהה גם כמגיע מדיסק צרוב ולכן הקונסולה לא תריץ אותו. הקבוצה שטוענת כי פרצה את הקונסולה, החליפה את הקושחה של כונן ה-DVD שב-Xbox 360. הקושחה הפרוצה שולחת לקונסולה מידע מוטעה על סוג הדיסק ומרמה אותה לחשוב כי מדובר בדיסק מקורי, וכך המשחק רץ בצורה תקינה.

מה זה מאפשר?
בינתיים רק להריץ עותקים צרובים של משחקים. הפריצה לא עוקפת את חתימת מיקרוסופט, ולכן זו אינה פריצה מלאה המאפשרת התקנת תוכנות מתוצרת ביתית, בדומה לשבב (צ'יפ) של ה-Xbox הראשונה, אך רבים טוענים כי פריצה כזו לא רחוקה בהרבה.

כיצד משתמש רגיל יוכל לעשות זאת?
בינתיים הוא לא יוכל. הקבוצה שפרצה את הקושחה לא משחררת את הקושחה הפרוצה לרשת האינטרנט, כיוון שצעד זה יתרום רק לפירטיות, בה הם לא תומכים. יחד עם זאת, המחקר שהוביל לפריצה נעשה כולו על גבי האינטרנט, ופריצה דומה ע"י קבוצה אחרת עשויה להגיע לאינטרנט בקרוב.

למקור
לסרטון המציג עותק צרוב רץ