דור ה-Turing של NVIDIA בהופעת בכורה מהממת: הכירו את Quadro RTX • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

דור ה-Turing של NVIDIA בהופעת בכורה מהממת: הכירו את Quadro RTX

כנס המפתחים SIGGRAPH – מנכ"ל מכריז על כרטיס המסך הראשון מסוגו, המיועד במיוחד לחישוב קרני אור לצורך יצירת סצינות תלת מימדיות אמיתיות מתמיד, עכשיו בארכיטקטורה פורצת דרך בשם Turing

ההמתנה בת השנים מגיעה לקיצה – ארכיטקטורת Turing של סוף סוף נחשפת והיא מתגלה כאימתנית ואדירה. לא עוד שימוש בהנדסה קודמת ובתורת עיצוב שקיימת בליבות קודמות, ליבת Turing עוצבה לחלוטין מחדש והיא מפלצתית לחלוטין ביחס לליבת המחווירה שאנחנו מכירים מכרטיסי GTX 10 למיניהם.

הדגש הגדול ביותר של הכנס אותו ערכה הוא הסיבה ש-SIGGRAPH מתקיימת, בעיקר בשביל המפתחים ואנשי הקוד בתעשית הגרפיקה והמשחקים. הזמן הטוב ביותר להתעדכן בכל מה שחדש בתעשית הסרטים, המשחקים ובעצם כל מה שמסתמך על ויזואליזציה וגרפיקה.

אחד האתגרים הגדולים ביותר של עולם הגרפיקה הוא תאורה. עולם הגרפיקה זקוק לתאורה אמינה, דינאמית וכזאת שגורמת לסצינה להראות אמיתית. את עקרון ה-Ray Tracing ותיקי התעשיה מכירים היטב. כעת, ב- מציגים פתרון שלוקח תאורה צעד אחד קדימה עם מעבד שנבנה מראש על מנת שיוכל לחשב תאורה בדרך יעילה ועוצמת כמה וכמה פעמים ממה שליבות גרפיות היו מסוגלות עד היום.

– האולר השוויצרי החדש של NVIDIA

הוא לא נוצץ בכדי. יש כאן מסר. כרטיס מסך זה מבוסס על חדשה לחלוטין בשם Turing:

בהשוואה לליבה שנמצא בכרטיס המסך TITAN (ליבת Pascal), ה-Turing היא ענקית מימדים. מדובר על 471 מילימטר-רבוע בהשוואה ללא פחות מאשר 754 מילימטר-רבוע. גם יכולת העבודה עם השתנתה באופן דרמתי. מ-24GB אצל פסקל ל-96GB (!) שאיתם יכולה לעבוד ליבות .

ב- קוראים לזה השיפור הארכיטקטוני הגדול ביותר מאז 2006 וליבת ה-G80 שהופיעה בכרטיס המסך 8800GTX.

אפשר לחבר גם שני שכאלה שיעבדו במקביל – זה דורש גשר חשמלי דומה לגשר SLI. הגשר החדש מסוגל להעביר מידע בקצב מסחרר של 100GB לשניה (!). זה יותר ממה שזיכרון מהמהירים ביותר יכול להעביר למעבד ראשי ב-4 ערוצים.

ה- RTX היא למעשה משפחה אותה יוביל כרטיס המסך שהוצג בכנס. אליו צפויים להתווסף כרטיסים שמכילים נתחים שונים מליבת ה-.

במרץ השנה הציגה בשיתוף עם מפתחת המשחקים Epic את הסרטון הבא, אשר הופעל בזמן אמת ללא רינדור מראש עם טכנולוגיות חישוב תאורה מתקדמות:

על מנת להריץ את הסצינה הזאת, נדרשה לבנות מכונה שמכילה לא פחות מארבעה כרטיסי TITAN V, מהמתקדמים ביותר שקיימים בשוק. בכנס הריצה את אותה הדגמה כאשר היא רצה על כרטיס בודד. היכולת לחשב תאורה בצורה מתקדמת הפחיתה בצורה משמעותית את דרישת החומרה.

בנוסף לכך, הוכרז גם שרת רינדור בשם RTX SERVER, אשר מבטיח לצמצם באופן משמעותי את זמני הרינדור של חוות שרתים באולפני הגרפיקה השונים בעולם תוך כדי חסכרון של עשרות אלפי דולרים בחשבון החשמל. זמן זה כסף ונראה ש- רוצה לחסוך הרבה זמן ולעשות הרבה כסף. כמה?

RTX 5000 הבסיסי מתומחר ב-2,300 דולר, הדגם המתקדם יותר, 6,000 יעלה לכם 6,300 דולר. האח הגדול במשפחה יעלה לכם 10,000 דולר.

הכנס הסתיים בדמו מרשים שמדגים את יכולות Quadro RTX. האם כעת הגיע הזמן של הגיימרים להינות גם מחומרה שתוכל להריץ את מה שהאולפנים מכינים? כנראה שבקרוב נדע. המילה נשארה בחוץ בכנס זה.

תגיות
Back to top button
Close
Close