תחנות ה-Thunderbolt 3 לכרטיסי מסך ממשיכות להתפתח • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

תחנות ה-Thunderbolt 3 לכרטיסי מסך ממשיכות להתפתח

Razer מאמצת את מעבדי ה-Kaby Lake-R המרובעים בנייד הדקיק שלה, ומעניקה תקווה נוספת לשוק העיבוד הגראפי החיצוני עם גירסה חדשה של ה- Core

Razer הייתה מהיצרניות הבולטות הראשונות שאימצו את רוחב הפס המרשים של טכנולוגיית ה-Thunderbolt 3  בשתי ידיים – באמצעות מארזי ה- שלה, ששווקו בתור תוסף אידיאלי לניידי ה-Blade Stealth שלה, שהתבססו על ליבות גראפיות מובנות צנועות בניגוד לקו הגיימינג הקשוח המאפיין את הרוב המוחלט של מוצריה, שיעניק להם כוח עיבוד גראפי גדול בקלות ובזריזות, על ידי חיבור פשוט של כבל בודד.

המחיר לא היה זול כלל, כיאה לכל קו המחשבים של המותג, אך הקונספט היה מרענן בהחלט – וכעת נראה שהוא גם היה מוצלח מספיק ברמה המסחרית בכדי להצדיק יורש מעודכן, שמוצג לצד Blade Stealth מעודכן.

דגם ה-12 אינץ׳ הקטן ביותר של עדיין לא שודרג – אך דגם ה-13 אינץ׳ כן זוכה לטעום מכוחם של המעבדים המרובעים

המחשב הנייד הטרי של יעבור לעשות שימוש במעבד ה-Core i7-8550U מרובע הליבות הטרי של אינטל, שבשילוב עם העיבוד הגראפי מה- Core אמור להעניק ביצועים מתקדמים ואחידים הרבה יותר עם ביטול צוואר הבקבוק האפשרי ביישומים שמתבססים על שימוש ביותר משתי ליבות (מה שהיה זמין בניידי ה-Blade Stealth עד  היום). בנייד תמצאו מסך 13.3 אינץ' בעל רזולוציית 3,200×1,800 פיקסלים עם בהירות ממוצעת של 400 ניט, זכרון LPDDR3 בנפח 16 ג'יגה-בייט עם מהירות 2,133MT/s, כונן לאחסון בנפח 512 ג'יגה-בייט, קישוריות Wi-Fi 802.11ac בהתבסס על חומרה ותוכנה מסדרת Killer של Rivet Networks, מקלדת עם הארה אחורית צבעונית, מערכת 10, סוללה שאמורה להספיק לעשר שעות עבודה, חיבור HDMI 2.0 אחד בגודל מלא, צמד חיבורי USB 3.0 וכמובן גם מחבר 3 אחד ברוחב פס של 40 ג'יגה-ביט בשנייה – הכל במארז אלומיניום שחור (או אפור) מעוצב בעל משקל של 1.35 קילוגרם ועובי של כ-13.8 מילימטרים בלבד.

הדגם המעודכן של הנייד יוצע במחיר של 1,700 דולר, בעוד שהדגם הקודם ימשיך להימכר לצידו לעת עתה, במחיר מוזל במעט של 1,400 דולר

ה- V2 המעודכן, מצידו, יהנה מסידור פנימי אפקטיבי יותר שיאפשר לו לאכלס כרטיסי מסך מאסיביים עוד יותר (בעובי כפול, ועם אורך מירבי של עד 30 סנטימטרים וצריכת הספק של עד 375 וואט), לצד בקר 3 כפול שיוכל להפריד בין העורקים המיועדים לחיבורי ה-Ethernet וה- 3.0 הנוספים שלו לעורקים היעודיים אל כרטיס המסך (כנראה באמצעות מרבב), כך שהעיבוד הגראפי יקבל את מלוא הפוטנציאל הזמין ולא יאלץ "להתחלק" ברוחב הפס יחד עם אמצעים נוספים.

אותו המחיר – אבל עם תמיכה רחבה יותר והבטחה לביצועים מירביים

המארז החיצוני כולל תמיכה ברוב כרטיסי המסך המודרניים של ושל (אך לא בדגמי ה- RX Vega, כך נראה), וכולל צמד נקודות של הארת צבעונית ניתנת לתכנות עצמי. האכזבה היחידה שלנו היא תג מחיר שנותר גבוה כפי שהיה – 500 דולר (לא כולל מסים) בארה"ב, ללא כרטיס מסך בפנים.

מתי כבר נראה חיצוניים שכאלה במחירים שפויים יותר של 200 דולר ומטה?

עדיין יקר, ועדיין מתאים רק לכמות מצומצמת של צרכנים המעוניינים בשילוב קוסמי בין מחשב דק וקל לכוח עיבוד גראפי מוגדל – אבל אנחנו שמחים ומברכים על המשך ההשקעה בתחום, ומקווים כי פריצת הדרך המיוחלת שתגרור התעניינות מקהל יעד רחב משמעותית ביכולת הזו נמצאת ממש מעבר לפינה. מסכימים איתנו? בואו לשתף בתגובות.

תגיות

3 תגובות

  1. מסך 13.3? זה מרגיש כאילו הם מכוונים לגרפיקה בזמן שרוב מוצרי החברה מיועדים לגיימינג. זה מרגיש כמו macbook לעוד מישהו?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close