ה-Tegra 2 מגיע אל המיקרו מחשבים

5 תגובות

חברת CompuLab מוכיחה שיש שימושים נוספים לשבב הפופולרי – ומציגה זערורי המבוסס עליו

חשבת ששבבי ה-Tegra 2 של NVIDIA מיועדים רק למכשירי טאבלט וסמארטפונים? אז חשבתם, מסתבר שלשבבים הקטנים-אך-עוצמתיים הללו יש עוד כמה שימושים מפתיעים, ואת זה מוכיחה לנו חברת CompuLab כשהיא מציגה את ה-Trim Slice – מיני מחשב קטנטן המבוסס על השבב המדובר.

הדבר הראשון שניכר כשרואים את ה-Trim Slice הוא גודלו, מדובר במיני מחשב זעיר במעטפת מתכת מצופה ניקל (אך נראית זולה למדי) אשר מימדיו הם 130x95x15 מילימטרים בלבד. למרות המימדים הצרים המיקרו מחשב הזה אינו מתפשר במאומה, ומכיל שתי ליבות עיבוד במהירות 1GHz כל אחת ( האופייניות לשבבי ה-Tegra 2), זכרון DDR2 בגודל 1GB, כונן בגודל 2.5 אינץ' ובנפח של עד 64GB, חריצים לכרטיסי SD ו-microSD, ארבעה חיבורי USB 2.0, שני חיבורי HDMI 1.3, שני חיבורי 3.5 מילמטר, חיבור S/PDIF out, חיבור Gigabit Ethernet וקישוריות Bluetooth וגם Wi-Fi בתקן 802.11n. לא מדובר בנתונים הזוהרים ביותר ל- שראינו בימינו, אך גודלו של המכשיר בהחלט מצליח לגרום להם להישמע טוב יותר מבדרך כלל (אה, והאם ציינו שה-Trim Slice צורך רק שלושה וואט תחת מאמץ?).

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


(כמעט) כל חיבור
שתוכלו לחשוב עליו
כונן מרשים למדי שנדחס
אל ה-Trim Slice
זה לא מפתח עצום,
זה מחשב קטן

זהו אינו המיני מחשב המסקרן הראשון שאנו רואים מ-CompuLab בזמן האחרון, זאת אחרי שמחשב זעיר נוסף בשם fit-PC3 קיבל קצת אור זרקורים לפני כמה ימים, תוך שהוא מציע מעבד Fusion כפול ליבה מבית במהירות של 1.6GHz וליבת 6310, כרטיס SSD וזכרון של עד 4GB – כל אלו במעטפת אשר אינה גדולה בהרבה מזו של ה-Trim Slice, מרשים בהחלט.

ה-Trim Slice צפוי להיות זמין לרכישה לקראת חודש אפריל, במחיר לא ספציפי שמתואר כ"יקר ממחירו של מזרים מדיה, אך נמוך מזה של טאבלט" ושולח אנשים אל עבר מחוזות הספקולציה, שבהם מעריכים כי מחירו יהיה בסביבות ה-400 דולר, מחיר לא זול לצעצוע שכזה, אך בהתחשב בעובדה שהצעצוע הקטנטן הזה מסוגל גם לנגן את הסרטים שלכם ב-1080p – אולי מדובר בעצם בדיל לא רע בכלל.

האם יהיה זה המיני מחשב הראשון והאחרון שיבוסס על שבב ה-Tegra 2 הנוכחי, או שאולי סנונית ראשונה לאופנה חדשה? קשה לדעת, אך כדאי לזכור ש-NVIDIA מתכננת להביא לשוק דורות חדשים ומחוזקים של השבבים שלה כבר בזמן הקרוב, כך שאולי בעתיד השילוב הזה, שנראה מוזר היום, יהפוך לטבעי ביותר.