ה-Radeon Fury של חברת Sapphire נחשף מוקדם מהצפוי

הדיו הדיגיטלית טרם יבשה על המפרט הטכני של ה-Radeon Fury, האח הקטן של ה-Fury X, שהופץ לו ברחבי הרשת – והנה אנחנו כבר מקבלים אימות לפרטים, תודות להדלפה אשר חושפת את דגם ה-Tri-X העתידי של היצרנית Sapphire עבור כרטיס המסך המדובר.

ה-Radeon Fury אכן יכלול 3,584 יחידות ביצוע (אם כי בתדר פעולה בסיסי של 1,000MHz, שנמוך ב-50MHz מהמשוער וממה שראינו אצל ה-Fury X) וזכרון HBM מהיר בנפח 4GB ובתדר בסיס של 500MHz אשר אמורים לספק יחד ביצועים מירביים של קצת יותר מ-7TFLOPS.

המחיר הסופי של הדגם המוחלש הזה טרם נחשף, אך עושה רושם שההערכה הרווחת עתה היא שהוא יעמוד על 550 דולר – 50 דולר יותר מה-GeForce GTX 980 המתחרה, מה שיחייב אותו להציג פוטנציאל המהרה משמעותי בכדי לשמר תחרותיות אמיתית, במידה ויתגלה כי זוהי אכן הסיטואציה.

sphr3sphr2

הדבר המפתיע ביותר שגילינו תודות להדלפה העכשווית הוא שה-Radeon Fury יבוסס גם הוא על מעגל מודפס קטן – כנראה אותו מעגל מודפס של ה-Fury X בדיוק, אם כי בשל השימוש בקירורי אוויר במקום בקירור מים, היצרניות עתידות להרכיב עליו אלמנטים בגודל מלא, מה שייצור מראה מוזר למדי בו גוף הקירור בולט הרבה מעבר לגודל הכרטיס עצמו. החדשות הטובות הן שנוכל למצוא גם לא מעט דגמים עם קירורים קומפקטיים, ככל הנראה.

sphr sphr1

מקור: videocardz.com

אילו הפתעות נוספות מכינה לנו AMD בהתבסס על ליבת ה-Fiji? בשבוע הבא אנחנו אמורים לקבל תשובות.