ה-PSP הגיעה לחנויות בצפון אמריקה • HWzone
מחשבים

ה-PSP הגיעה לחנויות בצפון אמריקה

סוני החלה לשווק השבוע את ה-PSP (ר"ת PlayStation Portable) קונסולת המשחקים הניידת שלה, בחנויות ברחבי ארה"ב וקנדה, בדיוק כפי שהודיעה בחודש שעבר. היא מציעה ערכה אחת בלבד, את החבילה המורחבת (Value Pack, קוד מוצר: PSP-1001K), הכוללת את הקונסולה, סוללת ליתיום-יון נטענת, שנאי לטעינה מרשת החשמל, כרטיס זכרון Memory Stick PRO Duo בנפח 32 מגה-בייט, אוזניות עם שלט מובנה, מטלית לניקוי, נרתיק נשיאה ודיסק UMD עם דמואים של משחקים, סרטי וידיאו וקבצי מוזיקה. מחירה בארה"ב 250 דולרים ובקנדה 300 דולרים קנדים. היא מגיעה עם קושחה בגרסה 1.50, הגרסה עימה הושקה הקונסולה ביפן היא 1.00.

הקונסולה, אשר זמינה כעת בצבע שחור בלבד, שוקלת, כולל הסוללה, 260 גרם. יש לה מסך LCD רחב (16:9) בגודל 4.3 אינץ' בעל רזולוציה של 480×272 פיקסלים וספקטרום צבעים של 16.7 מיליון צבעים. מיקומם של מקשי השליטה בקונסולה זהה לזה שעל גבי שלט קונסולת ה-PlayStation לדורותיה כך שעקומת הלמידה בה צריכה להיות נמוכה מאוד. כיאה לקונסולה ניידת יש לה גם מקשי שליטה על עוצמת הקול, הבהירות וכמובן הפעלה וכיבוי. היא כוללת זוג רמקולים סטריאופוניים, מיקרופון מובנה ויציאה לאוזניות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןקונסולת ה-PSP יחד עם דיסק UMD וכרטיס זכרון Memory Stick PRO Duo (לחץ על התמונה להגדלה)

המשחקים עבור ה-PSP זמינים לרכישה על גבי מדיה אופטית בפורמט UMD (ר"ת Universal Media Discs) שפותח על ידי סוני במיוחד עבור קונסולה זו. דיסק UMD דו-שכבתי (Dual Layer) מאפשר לאחסן עד 1.8 גיגה-בייט, כאשר דיסק רגיל (חד-שכבתי, Single Layer) מאפשר לאחסן עד 900 מגה-בייט. לדברי סוני, ניתן לאחסן על דיסק UMD גם סרטי MPEG4 באורך מלא (UMD Video) או קבצי מוזיקה (UMD Audio).

כמו-כן, מציעה סוני חיבור USB 2.0, כניסה לכרטיס זכרון מסוג Memory Stick PRO Duo (עוד פורמט של סוני שהיא עושה בו שימוש, בעיקר) ותקשורת נתונים באינפרה-אדום. אך גולת הכותרת של ה-PSP, מבחינת אפשרויות התקשורת שלה, היא כמובן התמיכה ב-Wi-Fi בתקן 802.11b. לדברי סוני, הדבר יאפשר לשני שחקנים ויותר, לחבר יחד את הקונסולות שלהם, ולשחק במשחקים רבי-משתתפים שונים, ובהמשך לגלוש באינטרנט ולהתחבר לחנות המקוונת (PlayStation Network) ולרכוש משחקים ותכנים אחרים.

כדי להימנע מהמצב המביש שנוצר ביפן, כאשר כל 200 אלף היחידות שהוקצו להשקה נגמרו בסוף השבוע של ההשקה וקצב הייצור של החברה לא עמד בדרישות השוק, החליטו מבעוד מועד לפזר מיליון יחידות אצל המשווקים השונים ברחבי המדינה. על פי המספרים שסוני פרסמה, 500 אלף יחידות נמכרו ביומיים הראשונים של ההשקה ובסך הכול נמכרו 600 אלף יחידות בשבוע הראשון של הקונסולה בצפון אמריקה.

כעת בסוני מתפנים לטפל בהשקת ה-PSP באירופה, לאחר שאישרו השבוע כי היא נדחתה. על פי הערכות שונות, ההשקה באירופה תתקיים מתישהו בין אפריל לספטמבר, אך בסוני טרם פרסמו תאריך רשמי. לא רק באירופה נאלצה סוני לדחות את ההשקה, אלא גם בדרום קוריאה, שם היא תושק ב-2 במאי.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close