ה-Pascal הזול ביותר: GeForce GTX 1060 חדש נוסף נוחת בקרוב • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

ה-Pascal הזול ביותר: GeForce GTX 1060 חדש נוסף נוחת בקרוב

ב- מאשרים רשמית את קיומה של גירסה מוזלת יותר עבור כרטיס המסך, שתנסה להתחרות ישירות בגירסה המוזלת של ה- RX 480 בקרב על לב ליבו של השוק העממי

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקרב הישיר בין AMD ל- במסגרת העידן החדש של כרטיסי המסך, שמיוצרים בתהליכי 14 ו-16 ננומטר ועם טרנזיסטורי FinFET תלת מימדיים, כבר נמצא בעיצומו עם ה- RX 480 בגירסאות ה-8GB שלו וה-GeForce GTX 1060 – כשהשניים מציגים רמת ביצועים מרשימה מאוד בטווח מחירים של פחות מ-300 דולר, והראשון נהנה מעלויות מעט יותר אטרקטיביות בעוד שהשני מכפר על כך עם יעילות גבוהה משמעותית וגם פוטנציאל טוב יותר.

כעת, נראה שהמלחמה הזו עתידה להתרחב – עם מה שנראה כמו אישור רשמי לגירסה נוספת של ה- GTX 1060 שתכלול חצי מכמות הזכרון הגראפי, ואף כמות מופחתת של יחידות עיבוד, בתמורה למחיר נמוך עוד יותר.

הרבה שמועות שעלו לרשת במהלך החודשים האחרונים דיברו על כך שב- יספקו שתי גירסאות שונות של ה-GTX 1060, באופן דומה למה שראינו בשוק הביניים בשנים ובדורות הקודמים, אבל כעת זה כבר מופיע במסגרת כנס שערכה מפתחת השבבים במזרח הרחוק – GTX 1060 עם בנפח צנוע של 3GB, ועם כמות מופחתת של 1,152 יחידות CUDA, המהוות הפחתה של עשרה אחוזים מ-1,280 היחידות ב-GTX 1060 שכבר הושק. כל שאר מאפייני הדגמים, כגון תדרי הפעולה ומעטפות ההספק, נראים זהים לגמרי.

הגירסה החדשה שבדרך
הגירסה החדשה שבדרך

טרם ידוע לנו תאריך ההשקה הרשמי של הדגם החדש (אך הוא כנראה קרוב מאוד, אם כבר יש הודאה בקיומו), אבל אנחנו מעריכים כי מחירו יעמוד על בין 250 דולר לגירסת Founder's Edition של ל-200 דולר לגירסאות סטנדרטיות של יצרניות שותפות, וזה יאפשר לו להתחרות ישירות ב- RX 480 עם זכרון גראפי של 4GB, ואפילו ב- RX 470 – כאשר הביצועים עשויים להיות נמוכים רק בכעשרה אחוזים מאלו של ה-GTX 1060 הנוכחי, בייחוד ברזולוציות צנועות של 1080p או פחות שבהן כמות הזכרון הגראפי כנראה לא תהווה צוואר בקבוק.

לא יזרח ברזולוציות גבוהות, אך בכל זאת אמור להיות מתאים לגיימינג איכותי ברזולוציות נמוכות יחסית
לא יזרח ברזולוציות גבוהות, אך בכל זאת אמור להיות מתאים לגיימינג איכותי ברזולוציות נמוכות יחסית

שווה או מיותר ולא משתלם? בואו לספר לנו מה דעתכם.


תגיות

4 תגובות

    1. מה פתאום מה משעמם לי לשרוף כסף על כרטיס מסך ליומיים אם כבר רק 1070 וזה מספיק לי לשנתיים +

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close