דמוי ה-NUC הכי עוצמתי בסביבה: מחשב זעיר עם מעבד משושה ליבות

מחפשים עוצמה מירבית בתצורה הזעירה ביותר שמציעה אינטל? המכשיר הזה עשוי להיות התגשמות החלום עבורכם

אנחנו מחבבים מאוד את מחשבי ה-NUC (ר"ת Next Unit of Computing) של ונגזרות שלהם מיצרניות אחרות, אשר מציעים חומרת מחשבים מגוונת במימדים שימצאו את מקומם בקלילות ליד ומאחורי כל מסך מחשב או בחדר השינה או בסלון.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ניתן למצוא כיום דגמי בסיס של מחשבים אלו עם מעבדי Celeron ו-Atom כפולי ליבה צנועים וחסכוניים, ובמקביל עם מעבדי Kaby Lake-R מרובעי ליבות מתקדמים ועוצמתיים הרבה יותר – אבל אם גם זה לא מספיק מבחינתכם תוכלו למצוא עתה גם דגם בתצורה דומה המבוסס על ה- i9-8950HK מדור ה-, שלו שש ליבות עיבוד פיזיות עם מעטפת הספק של 45 וואט ואפילו מכפלת תדר פתוחה המעניקה פוטנציאל להמהרה נוספת.

מחשב בנפח של פחות מליטר וחצי – שכולל כוח עיבוד מרשים למדי

המחשב דמוי ה-NUC המדובר מגיע אלינו מתוצרת חברה סינית אלמונית יחסית בשם EGlobal, בשילוב עם זוג חריצי בתצורת SO-DIMM ניידת לנפח של עד 32GB, חריץ M.2 2280 עבור כונני ומקום גם לכונן 2.5 אינץ׳ נוסף, מכאני או המבוסס על שבבי הבזק.

הדגם העונה לשם S200 כולל קישוריות אלחוטית משולב עם Bluetooth 4.0 ו-Wi-Fi 802.11ac, כולל צמד אנטנות חיצוניות זעירות לשידור ולקליטה, ומגוון החיבורים שהוא מציע מורכב מארבע יציאות USB 3.0 Type-A, יציאת USB Type-C בודדת (ללא תמיכה בטכנולוגיית 3, לצערנו), מחבר אודיו משולב, מחבר מתח עבור ספק הכח החיצוני, חיבור Gigabit Ethernet קווי ויציאות HDMI ו-Mini-DisplayPort עבור .

את המחשב ניתן לרכוש עם מעבד i5 מרובע ליבות, מעבדי i7 משושי ליבות, מעבד ה- i9-8950HK המוביל בעל המכפלה הפתוחה – ואפילו מעבד ה- E-2176M הנייד

מחשבי ה-EGlobal S200 זמינים לרכישה דרך מספר חנויות חומרה בפלטפורמת AliExpress כבר עתה, במחירים שמתחילים במעט יותר מ-300 דולר לגרסאות בסיס עם מעבד Core i5-8300H מרובע ליבות ללא אחסון או זכרונות דינאמיים – כאשר לא ברור האם נראה אותם אי פעם גם בחנויות מקוונות מערביות כדוגמת אמאזון או Newegg. האם יתכן שאינטל מתכננת גרסאות NUC עוצמתיות מקבילות משלה עם מעבדי שש ליבות? הדבר עשוי להיות אפשרי אחרי שראינו את ה-Hades Canyon המוגדל והייעודי לגיימינג עם מעבדי -G, אם כי מצד שני לא בטוח שזה יקרה בהתבסס על תצורה ממוזערת באופן מירבי כמו זו של EGlobal.

ראוי לזכור כי הליבה הגראפית בדגמים השונים היא זו המובנית במעבדים – UHD Graphics 630 של אינטל

האם מחשב זה שווה בדיקה לטעמכם? בואו לדבר על זה בתגובות.