ה-Eduwise של אינטל נחשף • HWzone
מחשבים

ה-Eduwise של אינטל נחשף

בשנה האחרונה שמענו רבות על פיתוח של מחשבים במחירים נמוכים המיועדים למדינות מתפתחות, שמענו על פרוייקט 'מחשב נייד לכל ילד' של ניקולאס נגרופונטה מאוניברסיטת MIT אשר יפיץ את מחשב ה-XO, על ה-PIC (ר"ת Personal Internet Communicator) של AMD כחלק מפרויקט 50×15 שלה ועוד. השבוע, עם פתיחת הקונגרס העולמי לטכנולוגיות מידע (WCIT) השיק פול טואליני, נשיא ומנכ"ל אינטל, את מחשב ה-Eduwise, כחלק מתוכנית World Ahead אותה חשף כמה ימים קודם לכן, בתור המתחרה של אינטל ב-XO וב-PIC.

ה-Eduwise נועד לשוק המדינות המתפתחות ולכן מציג מחיר נמוך ולדברי אוטליני יחס מצוין בין מחיר לביצועים. כיוון שהמחשב אמור לעבוד במדינות שבהן אין חשמל סדיר, וסופות חול הן דבר יומיומי, המחשב יהיה בעל מארז קשיח ואטום וצריכת חשמל נמוכה. מפרט המחשב ישתנה מיצרן ליצרן ואנו בטוחים שהחברות השונות ישנו את מפרט ההדגמה של . המחשב יהיה בעל מעבד בתדר נמוך וכמובן גם ערכת שבבים מבית . מימדיו הקטנים יעזרו למשתמשיו לנייד אותו בצורה נוחה, כאשר למקלדת המשולבת תהיה תאורה אחורית למקשים למקרים בהם אין אור, וכדי לעזור לחסוך למשתמשים קניה של תיק המכשיר יסגר לתיק בעל ידית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


על ה-Eduwise תהיה מותקנת תוכנה מיוחדת שתיתן לסטודנטים ומרצים לחלוק ולערוך מצגות וקבצים בעזרת כרטיס WiFi מובנה. לתוכנה זאת תהיה אפשרות לעבוד ללא מערכת הפעלה לחיסכון בחשמל ולמקרים בהם המשתמש לא רכש מערכת הפעלה. על המחשב יוכלו המשתמשים להתקין Linux, או כל אחרת. מחירו של ה-Eduwise יהיה כ-400$ והמכשיר ייכנס לשוק לקראת הרבעון הראשון של 2007. אין לשכוח כי גם חברות כמו VIA רוצות להיכנס לשוק המדינות המתפתחות וגם מהן נראה מוצרים דומים בקרוב.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close