ה-Ampere הצנוע מכולם: GeForce MX550 בהופעה ראשונה

הכירו את אחיו של ה-GeForce RTX 3050 הנייד שצפוי להחליף את ה-MX450 עם תוספת ביצועים קלה

עם עדויות מקדימות על שיפור גדול בביצועי ליבות גראפיות מובנות שנמצא מעבר לפינה, לכל הפחות אצל AMD, טבעי להניח כי גם היצע כרטיסי המסך הייעודיים בקצה הנמוך ידרוש שדרוג בכדי לשמור על הרלוונטיות שלו – וכאן נכנס לתמונה יורשו האפשרי של ה-GeForce MX450 הפופולרי, שנצפה לראשונה במאגר של מבחן הביצועים Geekbench. לכאורה.

הכרטיס נטול שם הדגם הרשמי נצפה ביחד עם מעבד מדור ה-Alder Lake העתידי של אינטל כשלו 16 אשכולות עיבוד פעילים ו-2GB בלבד של זכרון דינאמי – כלומר 2,048 יחידות CUDA פעילות ונפח GDDR6 (או GDDR5?) שבהחלט יכולה להיחשב כנמוכה מדי אפילו עבור משימות עיבוד ב-1080p בשנת 2022.

מעט מאוד פרטים טכניים מעשיים, אך מספיק בכדי לגרום לנו להתחיל להתעניין בהשקה האפשרית שמעבר לפינה

מקורות ברשת מצהירים כי כרטיס אלמוני זה הוא למעשה ה-GeForce MX550 העתידי, עם ליבת GA107 ומספר יחידות פעילות זהה ל-GeForce RTX 3050 הנייד שכבר הושק, עם 4GB של GDDR6 בתור ברירת המחדל. מבחינת הביצועים, תוצאת מבחן ה-OpenCL של המוצר המסתורי ב-Geekbench עמדה על מעט יותר מ-39,000 נקודות, שמהווה שיפור של 15-20 אחוזים בקירוב בהשוואה ל-GeForce MX450 באותו מבחן – אך עם זאת עדיין נמוכה בכ-30 אחוזים לערך מהתוצאה שמסוגל להשיג ה-RTX 3050 הנייד (מה שמעיד כנראה על מעטפת ההספק ותדרי הפעולה המקוצצים ב-MX550 המיועד).

טרם ידוע לנוע מתי ה-GeForce MX550 יהפוך לרשמי וכמה נפוץ ופופולרי הוא יוכל להיות בקרב יצרניות ה-PC השונות, אך מבחינתנו כל שיפור ביצועים בקצה הנמוך של השוק הוא מבורך בהחלט והמעבר האפשרי לשימוש בטכנולוגיית ה-Ampere המודרנית, עם תהליך ייצור מודרני יחסית, לאורך כל אורכו של קו המוצרים ב-NVIDIA מהווה גם הוא התקדמות חשובה ביחס להמשך שימוש ממוחזר בליבות מעידן ה-Turing וה-Pascal עם תהליכי ייצור ויכולות עיבוד יעילים פחות באופן ניכר.

ה-MX450 יצא לפנסיה עם תחילת השנה החדש? בקרוב נדע

מעבר לכך, יהיה מעניין לראות האם NVIDIA תציע את ה-MX550 עם מספר תצורות זכרון דינאמי (האם יש סיכוי כי יהיו גם גרסאות המצויידות בנפח 4GB מסוג GDDR6, במקביל לנפח 2GB מסוג GDDR5 או GDDR6?), מספר רמות של מעטפת הספק – ועם יכולות חומרתיות שהיו בלעדיות עד כה עבור דגמי GeForce RTX בלבד. נקווה לעוד פרטים והדלפות בהקדם האפשרי.