התמונות מאשרות: שש ליבות ולוחות אם חדשים בלבד בדור הנייח הטרי מבית אינטל

מארזי המעבדים השולחניים מדור ה- השמיני של היצרנית מאמתים את השמועות, לטוב ולרע

לצד חשיפתם של ארבעת מעבדי המובייל החדשים והמעניינים ממשפחת ה-Kaby Lake Refresh, קיבלנו מאינטל גם הצהרה על כך שמעבדים חדשים נוספים מהמשפחה השנייה אשר מרכיבה את דור מוצרי ה- השמיני, Cofee Lake (עם תהליך ייצור משופר ומלוטש יותר מסוג 14 ננומטר++), יגיעו במהלך חודשי הסתיו הקרובים, ככל הנראה בדיוק לקראת בהלת הקניות הבינלאומית של סוף השנה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מעבדים אלו עתידים להיות השולחניים הראשונים בדור חדש זה, וכעת שתי תמונות רשמיות של עיצוב המארזים הסופי עבורם מוודאות לנו כמה פרטים מרכזיים: מעבדי ה- i7 החדשים אכן יכללו שש ליבות עיבוד פיזיות ו-12 ליבות לוגיות, מעבדי ה- i5 יכללו שש ליבות פיזיות – וכולם יתמכו אך ורק בלוחות אם חדשים עם ערכות שבבים מסדרה 300 שטרם הוצגה רשמית, זאת למרות שאמורה להיות תאימות פיזית בתושבות הדגמים גם ללוחות האם מסדרות 100 ו-200 המוכרות לנו.

המעבדים שיכלו להיות מושלמים עבור קהל המשדרגים לא יאפשרו שדרוג פרטני, אלא רק בשילוב עם רכישת לוח אם

מדובר בחדשות משמחות ומאכזבות כאחד, אך לכל הפחות מדובר בנתונים שאמורים להפסיק את המשך הפצת הנבואות והשמועות המוטעות למיניהן. מעבדי ה-Coffee Lake יוצעו גם עם ליבות גראפיות מדגם UHD Graphics 630, שיהיו כנראה זהות ל-HD Graphics 630 מדור ה- בכל דבר פרט למיתוג, בדומה למה שקורה ב- Refresh.

אנחנו עדיין לא ממש יודעים מה יהיו הבדלי היכולות והמאפיינים בין ליטוגרפיית '14 ננומטר+' ל-'14 ננומטר++' בפועל – אבל כנראה שנגלה בעוד מספר חודשים

אנחנו עדיין לא יודעים האם גם החלק השלישי במוצרים המרכיבים את הדור המודרני השמיני של , ה- הניידים בליטוגרפיית 10 ננומטר חדשנית, יושקו השנה או רק בתחילת השנה הבאה – אך בכל אופן אין ספק כי צפויים לנו מספר חודשים של השקות רבות ומעניינות בתחום העיבוד מצד ענקית השבבים, ואולי גם מצד המתחרה המתקאמבקת שלה, מי יודע.