התלת מימד מתרחב: כונני ה-MX300 של מיקרון זמינים בנפחים חדשים

סדרת הכוננים הראשונה של היצרנית האמריקאית שעושה שימוש בשבבי אחסון תלת מימדיים זמינה כעת במגוון גדול הרבה יותר

לפני חודשיים קיבלנו את כונן ה-SSD הראשון מסדרת ה-MX300 של Crucial, מותג הבית של חברת מיקרון, שמיועד היה ליצור מיני מהפכה בשוק – בכך שיעניק סוף כל סוף תחרות טכנולוגית לסמסונג הגדולה, בתחום העולה של שבבי הבזק הכוללים מבנה פנימי תלת מימדי יעיל, דחוס וחסכוני יותר, שמוכר יותר בשם 3D NAND.

הביקורות הוכיחו ש-MX300 מסוגל להתמודד בכבוד מול כוננים מתחרים מבית סמסונג וגם מבית שחקניות אחרות בתחום, אך מבחינת המחיר לא ממש ראינו כאן את הבשורה הגדולה לה ייחלנו – העלויות של דגם ה-750 ג'יגה-בייט הטרי היו סבירות, אך לא חסרות תקדים בשום קנה מידה.

mmx4

עכשיו, עם השקה של נפחים חדשים – אנחנו מקבלים תקווה מחודשת לכך שזמינות רחבה ומשמעותית יותר תדרבן את המחירים לצנוח לנקודות בהן יהיה קשה להתנגד לרכישה: איזור של כ-20 סנט לג'יגה-בייט של אחסון, שמהווה מעין קו יעד נכסף.

מהיום, ה-MX300 יהיה זמין גם בנפחים של 275 ג'יגה-בייט, 525 ג'יגה-בייט וטרה-בייט אחד. משך האחריות בכולם יעמוד על שלוש שנים, והביצועים האקראיים שיסופקו יהיה זהים לדגם ה-750 ג'יגה-בייט הקיים עם מהירויות קריאה של עד 92,000IOPS ומהירויות כתיבה של עד 83,000IOPS – פרט לדגם ה-275 ג'יגה-בייט הבסיסי ביותר, בו מהירויות הכתיבה יהיו זהות אך מהירות הקריאה תגיע עד לרמת ביצועים של 55,000IOPS.

mmx
ברוכים הבאים

הדגמים זמינים לרכישה כבר עתה בחנויות שונות, כולל באמאזון – עם תגי מחיר של 70 דולר בלבד עבור הדגם הבסיסי, 130 דולר עבור דגם ה-525 ג'יגה-בייט ו-260 דולר לדגם של טרה-בייט אחד, זאת בנוסף לעלות של 184 דולר לדגם ה-750 ג'יגה-בייט הקיים. קיימת גם אפשרות משלוח ישיר לישראל.

mmx3
המחירים העדכניים של דגמי ה-MX300 מגלמים יחס של בערך 25 סנט לכל ג'יגה-בייט של נפח אחסון – כך שנראה כי כל הוזלה שלהם מתחת לעלות הבסיס המומלצת הזו תהפוך אותם בקלות לדגמים שקשה לסרב להם

בנוסף לנפחים האלו, דגם 2.5 אינץ' של הכונן בנפח מוגדל של 2 טרה-בייט אמור להגיע לחנויות בחודש הבא (המחיר טרם ידוע, אך יש לנו תקווה גדול לעלות אטרקטיבית שסוף סוף תוכל להפוך את מדרגת הנפח הזו לרלוונטית עבור הצרכן הממוצע), ובנוסף גם דגמים של ה-MX300 שיבוססו על מחברי M.2 ומעגל מודפס באורך סטנדרטי של 80 מילימטרים – ואולי יסייעו להביא לעלויות תחרותיות יותר גם לתחום הזה. נמשך לעקוב ולעדכן אתכם.

mmx5