השקה מוזרה של Sapphire: הכירו את Radeon 6700

השותפה ארוכת השנים של AMD מבצעת הכרזה על צמד כרטיסי מסך חדשים שעשויים להעיד על מצבו הקשה של עולם הכרייה הקריפטוגרפית

שוק כרטיסי המסך חווה שינויים גדולים ומהירים עד כה ב-2022, כאשר לפתע דגמים שונים של כרטיסי מסך שכל מלאי שלהם נחטף בתוך שניות ספורות במשך יותר משנה נאלצים לרדת אל מתחת לרף המחירים המומלץ הרשמי שלהם בכדי להימכר – וזה מחייב גם את היצרניות עצמן להתאים מהלכים למצב החדש. עדות מעניינת לכך מגיעה אלינו משותפה בלעדית וותיקה של AMD מהונג קונג, Sapphire Technology, שמשיקה דגם Radeon חדש לגמרי ללא התראה מוקדמת.

ה-Radeon 6700, ללא שימוש בתוספת RX שמלווה את כל שאר כרטיסי המסך הביתיים מבית AMD, נראה כמו שימוש ממוחזר בליבות שיועדו לעולם הכרייה הקריפטוגרפית במקור עבור גיימינג – בהתאם לירידה החדשה בעניין וברווחים מכריית המטבעות הרלוונטיים השונים במהלך החודשים האחרונים עם עליית מחירי האנרגיה העולמיים, קריסתם של כמה מטבעות נודעים ופיחות בערכם של רבים אחרים.

ליבת ה-Navi 22 שב-Radeon 6700 כוללת 2,308 יחידות הצללה פעילות מתוך 2,560 יחידות בליבה, באופן שמזכיר את ה-Radeon RX 6700M הנייד של החברה יותר מאשר את ה-Radeon RX 6700 XT וה-Radeon RX 6750 XT שנהנים ממלוא הפוטנציאל החומרתי של אותה יחידה – זאת ביחד עם 10GB של זכרון GDDR6 במהירות 16Gbps בסיסית בממשק 160 ביט ותדרי פעולה של עד 2,495MHz שגבוהים משמעותית מאלו שבגרסה הניידת באופן טבעי, לצד מעטפת הספק מוגדלת בהתאם של עד 220 וואט.

Sapphire השיקה צמד דגמי Radeon 6700 עם תדרי פעולה ועיצובים שונים במעט, שניהם עם מערך קירור כפול מאווררים, חיבור HDMI 2.0 בגודל מלא, שלושה חיבורי DisplayPort בגודל מלא ומחבר 8Pin בודד אל ספק הכח – ובעוד שאחד משתייך את מותג ה-Pulse שתחתיו משווקת היצרנית לא מעט מכרטיסי הגיימינג שלה, השני מגיע ללא שום שייכות אל סדרה ממותגת זו או אחרת ועם מראה זהה לגמרי לזה של כרטיס ייעודי לכרייה אותו שיווקה החברה בשנה האחרונה.

מקור התמונה: videocardz.com

בשל כך, יש לנו את כל הסיבות להאמין שמדובר בנסיון רשמי למחצה להיפטר מסחורה שהביקוש אליה ירד בצורה חדה ופתאומית, תוך ביצוע שינויים מינימליים ומבלי להפר את האיזונים של ביצועים ומחירים בין הדגמים הרשמיים במערך הביתי הרשמי של המחנה האדום.

מקור התמונה: elchapuzasinformatico.com

עדיין לא ידוע לנו כמה יעלו הכרטיסים המסקרנים האלו של Sapphire והאם יהיו עוד יצרניות שישיקו דגמי Radeon 6700 משלהן בקרוב – אך אם נוכל לראות את התמחור בפועל קרוב יותר ל-400 הדולרים שאיתם מוצעים כרטיסי ה-Radeon RX 6650 XT העדכניים, מאשר ל-500 הדולרים שאיתם נמכרים כרטיסי ה-Radeon RX 6700 XT כיום באמאזון ובפלטפורמות אחרות, יש סיכוי שהם יוכלו להיחשב בתור אלופי עלות-תועלת חדשים בשוק הביניים.

האם זה מה שיאפשר להם להיחטף מהמדפים, או שאולי מדובר בקוריוז עם תפוצה מצומצמת שייעלם מפני השטח בתוך זמן קצר? נמשיך לעקוב ולעדכן במידת הצורך.