השקה זריזה: Gigabyte מציגה כונני NVMe תקציביים • HWzone
מחשביםאחסון

השקה זריזה: Gigabyte מציגה כונני NVMe תקציביים

השחקנית הטאיוואנית מגדילה את ההיצע שלה בשוק האחסון עם דגמים מהירים יותר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו לא מתנגדים לראות עוד ועוד חברות שמתחילות להציע לצרכנים כונני , ועכשיו נראה שהמגמה הזו מתרחבת לא רק בתחום כונני ה-SATA "הוותיקים", אלא גם בתחום כונני ה- הקומפקטיים והמתקדמים אף יותר, תודות לפלטפורמות שמציעות ו- לשם כך.

עכשיו, ניתן להוסיף את חברת Gigabyte שמוכרת לכולנו בעיקר מעולמות של לוחות אם וכרטיסי מסך אל בורסת השמות מהן ניתן לרכוש כונני NVMe עבור המערכת שלכם – עם דגמים מינימליסטיים שאפילו לא כוללים שום מיתוג ייעודי אלא פשוט נושאים את שם היצרנית, בצירוף התיאור המתבקש כ-M.2 PCIe .

הדגמים מבית Gigabyte מתבססים על בקר Phison E8T בממשק PCI-Express 3.0×2, חצי מהממשק הפיזי של מחברי ה-M.2 המודרניים, בשילוב עם שבבי TLC מבית מיקרון או מבית (בתלות בדגם הספציפי), ועם טכנולוגיית ה-HBM (ר"ת Host Memory Buffer) שמאפשרת לוותר על זכרון מטמון ייעודי לטובת שימוש בחלק מזכרון ה- הכללי של המערכת לצורך האצת הביצועים האקראיים.

כונן ה- הצנוע שאפילו לא זוכה לשם ייחודי משלו עשוי להיות בעל פוטנציאל לא רע בכלל, להערכתנו

התוצאה הסופית מעניקה מהירויות העברה רציפות של עד 1,200 מגה-בייט בשנייה בקריאה ועד 800 מגה-בייט בשנייה בכתיבה (עבור דגמי 256GB), בשילוב עם אקראיים של עד 80,000IOPS בקריאה ועד ל-150,000IOPS בכתיבה בקבצי 4KB קטנים – לא קרוב לכונני מובילים ויוקרתיים, אך עדיין מספיק בכדי להכריז על עדיפות לעומת רוב כונני ה-SATA המסורתיים למיניהם, כולל הבטחה לצריכת הספק קטנה יותר. הכוננים יוצעו עם אחריות לשלוש שנים בהיקפי כתיבה סבירים בהחלט של עד 0.71 מנפח הכונן מדי יום (0.71DWPD), בתוספת לנתון MTBF ממוצע של 1.5 מיליון שעות בין תקלות קריטיות.

ביצועי דגם ה-512GB העליון שיהיה זמין במועד מאוחר יותר לא נחשפו, אך סביר להניח שיהיו גבוהים באופן די משמעותי מאלו של אחיו

כונני ה- יהיו זמינים בנפחים של בין 256GB, 128GB ו-512GB, כאשר שני הנפחים הנמוכים הם אלו שיהיו זמינים תחילה, כבר בשבועות הקרובים – במחירים מומלצים של 50 דולר ו-70 דולר בהתאמה, שיהוו תחרות מעניינת עבור ה-Kingston A1000 בפלח השוק הנמוך ביותר של טכנולוגיית ה-NVMe. את המתחרה של קינגסטון בנפח חצי טרה-בייט ניתן למצוא כיום באמאזון במחיר יפה של 100 דולר (לא כולל מע"מ ומשלוח) – האם יש סיכוי לכך שההצעה של תהיה קורצת אפילו יותר? כנראה שבקרוב נגלה.

צפוי מירוץ מעניין בין Gigabyte לקינגסטון – וגם בהשוואה לאינטל ולדגמי ה-660P הייחודיים שלה, עם שבבי QLC ראשונים מסוגם

תגיות

תגובה אחת

  1. יחסית יקר ביחס למהירות.
    כדאי להם להציע שילוב שלהם עם הלוחות אם במחיר טוב

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close