השפעת המעבד על ביצועיו של X800Pro – מעבדי Pentium 4

לפני כשבועיים פרסמנו את הידיעה על הביקורת שערכו ב-FiringSquad על מנת לנסות ולבדוק מה היא התלות של כרטיסי המסך החדשים במעבד (CPU). כידוע הכרטיסים של היום הינם חזקים ביותר ומבצעים פעולות חישוב רבות אשר נוגעות לגרפיקה, כל פעולות חישוב אלו מבוצעות על גבי המעבד של כרטיס המסך (GPU או VPU). אבל בכל זאת ישנן פקודות וחישובים מסויימים שנותרו מלאכת עבודתו של המעבד כך שאם למשל תבנו מערכת אשר מבוססת על כרטיס מסך חזק עם מעבד חלש יווצר מצב בו המעבד הוא צוואר הבקבוק של המערכת. מאחר והרצון הוא למנוע עד כמה שניתן צווארי בקבוק בכל מערכת ובייחוד במחשב שעל רכיביו נהוג לשלם סכומים נאים יש צורך לבדוק את ביצועי המערכת בתנאים שונים.
 
בחלק הראשון של ההשוואה הם בחרו בכרטיס המסך Radeon X800Pro ובמעבדים מתוצרת AMD. בחלק זה שהוא החלק השני בסדרת הכתבות שלהם נבדקו מעבדים מתוצרת Intel. גם הפעם נבחרו מעבדים בעלי מהירויות ליבה שונות, מהסדרה Pentium 4 (ליבת Northwood) אשר מהווה מן הסתם את רוב נתח השוק של Intel. להשוואה צורפו גם תוצאות המבחנים עבור Radeon 9800XT אשר נחשב לכרטיס החזק ביותר מהדור הקודם של כרטיסי המסך.
 
אז אם אתם מתכננים להחליף בזמן הקרוב את כרטיס המסך שלכם בכרטיס מסך חזק יותר של ATI ואתם אחד מבעליו הגאים של מעבד Pentium 4 (ליבת Northwood) מומלץ שתקראו את הביקורת הבאה שלבטח תענה לכם על מספר שאלות ואולי אפילו תעזור לכם להחליט אם לרכוש כרטיס מסך מהדור החדש או דווקא כרטיס מסך חזק מהדור הקודם.