הרשת מתאכזבת: כרטיסי המסך של אינטל לא יוצעו במחיר 200 דולר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

הרשת מתאכזבת: כרטיסי המסך של אינטל לא יוצעו במחיר 200 דולר

תרגום שגוי לראיון עם ראש חטיבת העיבוד הגראפי בחברה יצר גלים ברשת – והביא לתגובה רשמית אשר מבהירה את המצב

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ראג׳ה קודורי (Raja Koduri) הוא אישיות בולטת בעולם פיתוח החומרה שבהחלט קשה להתעלם מנוכחותה, ועכשיו נראה כי זה נכון יותר מתמיד כשיצא בהצהרה (לכאורה) על תג מחיר של 200 דולר בלבד עבור כרטיסי הגיימינג הראשונים של חברת .

ערוץ YouTube רוסי בשם Pro Hi-Tech פרסם (ומאז כבר מחק) תרגום לראיון שנערך עם קודורי, שעבר להוביל את מאמצי הפיתוח של אינטל בתחום כרטיסי המסך הייעודיים לאחר שנים בהן היה אחראי על התחום במתחרה AMD – ושם הוטלה פצצה עם הצהרה על כך שאינטל מתכננת לעשות שימוש הזכרונות HBM מהירים מובנים על גבי מצע סיליקון בצמוד לתיבת העיבוד עצמה, ולהציע מוצרי גיימינג לשוק הביתי במחיר שמתחיל מ-200 דולר בלבד.

הבאזז ברשת כתוצאה מהצהרה זו הגיע באופן מיידי והתפשט כמו אש בשדה קוצים וירטואלי, ובאינטל שלרוב נוהגת לא להגיב לדמויות החליטו לעשות סדר ולצנן את ההתרגשות – עם הסבר על כך שמדובר פשוט בתרגום שגוי של הדברים אותם רצה קודורי להגיד.

ראג'ה קודורי שוב תופס את הכותרות

הנציג הבכיר אכן אישר את תוכניות החברה לעשות שימוש הזכרונות HBM (לא ידוע האם מהדור השני או מהדור השלישי החדיש), אך גם הצהיר כי הוא מודע לכך שלא כל הצרכנים יהיו מעוניינים להשקיע סכום של 500 או 600 דולר בכרטיס עיבוד גראפי עבור המערכת שלהם – מה שכנראה מהווה את הטווח ההתחלתי עליו מסתכלים באינטל, באופן שנשמע הגיוני הרבה יותר בהתחשב בעובדה השימוש בזכרונות גראפיים מתקדמים ויקרים עד מאוד.

דגמי מותג ה-Xe הראשונים של עתידים להוות את אחת מהבשורות המעניינות ביותר של עולם החומרה בשנה הבאה – ללא תלות בתמחורים אותם נראה

קודורי אכן הצהיר כי כוונותיה של היא לספק תחרות בכל הרמות והקטגוריות, החל מכרטיסי מסך ייעודיים לשוק התקציבי שמתחיל מרמת מחירים של 200 דולר או אפילו 100 דולר ועד לעולם האמת השרתים למרכזי המידע בקצה הגבוה – אך העריך כי תוכל להציע מנעד מלא ורחב שכזה רק בתוך שנתיים או שלוש.

מתכננת להציע גמישות מירבית בארכיטקטורת העיבוד הגראפית שלה, וזה לא סוד – אבל זה משהו שיבשיל רק כמה שנים לאחר ההשקה של הדגמים הראשוניים

במילים אחרות, נראה שציפייה לראות עם יחס עלות תועלת מהפכני בתג מחיר של 200 דולר בלבד כבר בתחילת השנה הבאה היא קצת לא מציאותית – אבל אי אפשר לשלול זאת בתור אפשרות במורד הדרך.


תגיות

3 תגובות

  1. אינטל תמכור מוצר פרימיום בנזיד עדשים? תגידו התחלקתם על השכל? חכו בכלל נראה מה זה שווה
    אני מהמר על מקסימום כרטיסי מסך 256 ביט במחיר של 512….(1440P בלחץ)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close