הרבעון הטוב בתולדות אפל

אין חדש תחת השמש: אחרי גוגל, גם אפל מדווחת על הצלחה שוברת שיאים. בנוסף, OS X Lion הושקה

למקרה שהיה לכם ספק: אפל מוכיחה היום פעם נוספת את מימדי ההצלחה העצומים שלה, כשהיא מפרסמת את הנתונים הפיננסיים שלה לרבעון השלישי של שנת הכספים 2011 (שהסתיים ב-25 ביוני 2011).

את הנתונים ניתן לסכם בכמה מילים: שבירת שיאים, שוב. אם נהיה מעט יותר ספציפיים – הכנסות של 28.57 מיליארד דולר, לעומת 15.7 מיליארד ברבעון המקביל בשנה שעברה, ורווח נקי של 7.31 מיליארד דולר, לעומת 3.25 מיליארד ברבעון המקביל.
מדובר בעליות של כ-82 ו-125 אחוז בהתאמה ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה, ניפוץ של הערכות האנליסטים ונתונים שקשה לעכל באופן כללי.
בכדי לסבר את האוזן, נזכיר שמדובר בהכנסות וברווחים הגבוהים בערך פי 3 (!!) מאלו שהציגה גוגל הענקית לפני מספר ימים (ברבעון השיא שלה).

גם באפל ניצלו את ההזדמנות בכדי לחשוף כמה וכמה נתונים סטטיסטיים – 20.34 מיליון מכשירי iPhone ו-9.25 מיליון מכשירי iPad נמכרו הרבעון, בנוסף ל-7.54 מיליון מכשירי iPod ו-3.95 מיליון מחשבי Mac. מדובר בעליות מרשימות של 142 אחוז עבור ה-iPhone ו-183 אחוז עבור ה- iPad ביחס לאותה תקופה בשנה שעברה, עליה של 14 אחוז עבור מחשבי ה-Mac וירידה (לא ממש מפתיעה, יש להודות) של 20 אחוז עבור מכשירי ה-iPod.
אפל תפתח את שערי הספארי מחר

בחברה מצפים להצלחה בלתי מבוטלת גם ברבעון הבא, עם תחזית להכנסות של כ-25 מיליארד ורווח (מדולל) של כ-5.5 דולר למניה (ברבעון הנוכחי עמד הרווח המדולל למניה על כ-7.71 דולר), ואף מילה על ה-iPhone הבא.

אפל ניצלה את הבמה והודיעה גם כי הגירסה הבאה למערכת ה-Mac OS, ה-OS X Lion, תהיה זמינה להורדה החל ממחר – במחיר של 30 דולר.
מדובר בגירסה הראשונה של מערכת ההפעלה מבית אפל שלא תהיה זמינה על מדיה אופטית, אלא בהורדה בלבד, והיא תכלול כ-250 מאפיינים חדשים, ביניהם ניתן למצוא ממשק לניהול קבצים ואפליקציות הדומה לממש של מערכת ה-iOS, חיווי מולטיטאץ', אפשרויות מתקדמות יותר לשמירת מסמכים אוטומטית ועוד.
המשתמשים המעוניינים מתבקשים לעדכן את מערכת ה-OS X שלהם לגירסה 10.6.8, ולהתכונן להורדת קובץ של כ-4GB.

עדכון: OS X 10.7 זמינה כעת לרכישה.