adplus-dvertising

הקינקט – שימושים שלא הכרתם

בעזרת התקן הקינקט של מיקרוסופט, מחשב ביתי וכישורי תכנות, האקרים מסביב לעולם לוקחים את הקינקט לעולם הבא.

עם היקף מכירות של 2.5 מיליון יחידות תוך פחות מחודש ולמעלה מ-8 מיליון יחידות בחודשיים הראשונים שהקינקט ראה אור בחנויות, מיקרוסופט לא יכלה לצפות להצלחה גדולה יותר. בעולם המתקדם של היום בו השליטה בתכנים אינטרקטיביים באמצעות קול ותנועה זמינה, מצליחה מצלמת הקינקט ביעילות להאריך את חיי הקונסולה המתיישנת Xbox 360. יחד עם זאת, הקינקט מתפתח בקצב מהיר גם בזכות הקהילה ההולכת וגדלה של מפתחים עצמאיים והאקרים העמלים בהתמדה על המצאות וחידושים לשימוש חומרת הקינקט. המשל הכי מתאים לשינוי שהקינקט עובר הוא "Jailbreaking" של סמארטפון חדש המגיע לשוק, מאחר ורובם המוחלט של המודרים לא משנים את החומרה כלל, אלא רק יוצרים תוכנה חדשה. חלק מהפרויקטים מרחיקי לכת ואחרים נגישים ופשוטים למימוש עבור כל אחד שבבעלותו התקן קינקט ומחשב ביתי ונותנים שפע של שימושים חדשים ומדליקים. פריצות הקינקט הללו משתרעות אף מעבר לבידור (אף על פי שרובן מיועדות בדיוק למטרה זו) וחלקן אף מיועדות להציל חיים.

כיום בנקודה זו יש עשרות ואפילו מאות פרויקטים של פריצות הקינקט, אבל אתר Tom's Guide אסף את 14 הפרויקטים הכי מעניינים ומצחיקים שהשוק מציע.

החומרה הבסיסית הנדרשת היא מצלמת הקינקט. ניתן לרכוש את המוצר כיחידה נפרדת תמורת 149.99$, או בחבילה המכילה את הקינקט יחד עם Xbox 360 בעל נפח של 4GB (במחיר סמלי של 299.99$) או 250GB (במחיר קצת פחות סמלי של 399.99$). הקינקט מאובזר בשני חיבורים המבוססי USB. חיבור הנתונים הוא USB 2.0 בעוד שחיבור החשמל הוא מחבר כתום קצת שונה הניתן לחיבור רק למכשירי Xbox חדשים יותר, דגמי ה-Slim. כמובן שעבור אלה שברשותם קונסולה מהדור הקודם, הקינקט מגיע עם שנאי חשמל שמתחבר לכל שקע בקיר.

מאחר והנתונים נשלחים בתקן USB 2.0 רגיל, הדבר הופך את הקינקט לידיד כל המחשבים כשהעניין מגיע לפריצה. רוב הפריצות מתבצעות על המחשב הביתי תחת מערכת הפעלה של Windows או לינוקס, אבל קיימות גם כמה מבוססות מקינטוש.
אוקי, אז יש לכם מחשב ומצלמת קינקט, מה הלאה אתם שואלים? כאן מתבצעת הפרדה בין שחקנים ומעריצים חובבים לבין משתמשי "הארדקור", מאחר וכמעט כל הפריצות דורשות ידע מסוים בתכנות. חלק מהשפות שאיתן ניתן לכתוב קוד פריצה הן Python, Java ו-++C.
מכיוון שמדובר בפריצה תוכנתית וללא שינוי חומרתי, אין כמעט סיכון לפגוע במכשירכם החדש והאהוב. כמו כן, רוב הפריצות לא מצריכות דבר מעבר למה שהוזכר כבר, אבל חלקן כוללות שימוש בפרוג'קטורים, שלטי Wii ועוד מרכיבי חומרה אחרים. בסופו של דבר הכל תלוי במה שאתם רוצים להשיג, אך למשתמש הממוצע עדיף להתחיל בקטן ולטפס אל הפסגה שלב אחר שלב.
כדאי לציין שישנן שמועות שערכת הפיתוח של קינקט ( Kinect SDK – Software Development Kit) בתהליכי כתיבה ופיתוח ותופץ באינטרנט בקיץ הקרוב. הערכה תאפשר למפתחי משחקים עצמאיים לפתח כותרים מבוססי קינקט עבור קונסולת ה-Xbox 360, ומאחר והרבה מהכותרים עבור הפלטפורמה מפותחים בסביבת Windows, לערכת הפיתוח יש פוטנציאל להשפיע על הפריצות גם כן.

בעוד שזו לא נחשבת לערכת פיתוח רשמית, סיפקה חברת פריים-סנס (PrimeSense) הישראלית כמה דרייברים בקוד פתוח אשר מוכיחים את עצמם כשימושיים למדי בקרב קהילת ההאקרים. פריים-סנס היא היצרנית המקורית של אבטיפוס הקינקט (עוד בימים שהפרוייקט נקרא "פרויקט Natal"), כך שהדרייברים ככל הנראה יתאימו גם לקינקט הנוכחי.

לרשימת הפריצות המלאה באתר Tom's Guide