הצרכנים זועמים: בארצות הברית החלו להגביל את נפח הגלישה באינטרנט הביתי • HWzone
מחשביםטכנולוגיהכתבות נבחרותצרכנות

הצרכנים זועמים: בארצות הברית החלו להגביל את נפח הגלישה באינטרנט הביתי

ֿספקית האינטרנט הגדולה בארצו של הדוד סם משיקה תכנית בסיסית שתגביל את המשתמשים ל-1TB של גלישה כברירת מחדל, ומנסה להסביר לנו למה זה דווקא בסדר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תאגיד התקשורת הרווחי בעולם, Comcast, משיק בימים אלה במדינות ארצות הברית תכנית חדשה ללקוחותיו. התכנית, Xfinity Terabyte, הוכרזה בתחילת החודש ותגביל למעשה את לקוחות הרשת לשימוש בנפח טרה-בייט אחד של מידע בחודש עבור הורדה והעלאה יחדיו.

הספקית מבהירה: רוב האנשים לא צורכים כמות כזו של מידע בחודש
הספקית מבהירה: רוב האנשים לא צורכים טרה-בייט של מידע בחודש

למעשה לחברה אין כבר סיבה לספק חבילות בעלות נפח בלתי מוגבל כברירת מחדל. היא הודיעה לפני כשבוע כי רק אחוז בודד מכלל המשתמשים ברשת צורך כמות כזו של מידע. מתחילת נובמבר, צרכנים כבדים יוכלו לבחור האם לשלם מראש 50 דולרים נוספים עבור חבילה ללא הגבלת נפח או להיפרד מעשרה דולרים על כל 50 ג׳יגה-בייט נוספים שהם צורכים מעבר לגבול. Comcast מתכוונת לצ׳פר לקוחות שצורכים כמות קטנה של מידע ולהעניק להם חמישה דולרים בכל חודש בו צרכו פחות מ-5GB.

החברה מעוניינת להבהיר שאין במדיניות החדשה שום שינוי של ממש עבור מרבית הצרכנים. לשם כך שחררה סרטון שמציג מה אפשר לעשות בחודש עם טרה-בייט של מידע – למשל, לצפות בין 600 ל-700 שעות של תוכן באיכות HD.

הגבלת נפח התעבורה בחבילת הגלישה היא עניין שכיח בקרב הספקיות בארצות הברית ונפח של טרה-בייט הוא אכן מכובד, אך חלק מהצרכנים אינם מרוצים מהמהלך. הם טוענים כי איננה מתאימה לעידן בו משתמש ממוצע מוריד דיגיטלית עשרות עד מאות ג׳יגה של משחקים בחודש ומזרים וסדרות באיכות באמצעות שירותים כמו Vudu ונטפליקס.

Comcast, בכל אופן, לא תגבה מהלקוחות תשלום נוסף אם יחצו את הגבלת נפח הגלישה – במהלך השנה הקרובה, לפחות.


תגיות
Back to top button
Close
Close