הצצה ראשונה לטאבלט המתקדם של דל שיתחרה ב-Surface Pro (עודכן) • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

הצצה ראשונה לטאבלט המתקדם של דל שיתחרה ב-Surface Pro (עודכן)

עדכון: תמונות ופרטים חדשים אודות הטאבלט פורסמו ברשת, והםמוכיחים שכנראה קלענו בהערכותינו – ה-XPS 12 אכן יבוסס על מעבדי M כפולי ליבה מדור ה-Skylake, נפח אחסון בתקן ה-M.2 המהיר ומסך בטכנולוגיית ה-IGZO הנודעת מבית שארפ. עוד נראה כי הטאבלט יכלול זוג חיבור USB Type C שיתמכו ביכולות תקן ה- 3, וגם יוצע לצד זוג תוספי מקלדת, אחד דק במיוחד בדומה לזה שתמצאו אצל , ואילו השני גדול יותר ובעל הארה אחורית (וככל הנראה הרבה יותר עומק לחיצה עבור הכפתורים).

dxp dxp1 dxp2

אם יש דבר אחד שמעט מאכזב אותנו – זוהי כנראה העובדה שמסך ה-Infinity Edge בדגם הספציפי הזה לא יכלול מעטפת מינימלית כפי שציפינו. מעטפת המסך עדיין נראית דקה ביחס לשלל אחרים בשוק, אך לא ממש דומה למה שתמצאו ב-XPS 13 או בטאבלט ה-Venue 7000.

dxp4 dxp3 dxp5

הכתבה המקורית: קו מוצרי ה-XPS של היצרנית האמריקאית עתיד לחזור אל עולם הטאבלטים, הפעם עם מערכת 10 מלאה, מסך מתקדם ועוד

יתכן שאתם כבר לא ממש זוכרים, ושגם בדל עצמה יעדיפו לשכוח, שמותג ה-XPS המצליח, המעטר בימים כתיקונם מחשבים ניידים ונייחים המשלבים בין עיצוב נאה לביצועים מרשימים, נישא גם על שמו של טאבלט אחד בודד – היה זה טאבלט ה-XPS 10, שהתבסס על ועל מערכת החלונות RT הנשכחת.

אותו טאבלט XPS נזנח כמעט באותה מהירות בה הושק, אך כעת נראה כי ביצרנית המחשבים מוכנים לנסות את מזלם פעם נוספת – עם טאבלט XPS חדש ומתקדם הרבה יותר, שמרגיש כמו עוד מתחרה משמעותי עבור מכשירי ה-Surface Pro של .

dlxp1

לפי זוג תמונות שהודלפו אל הרשת, דל מכינה טאבלט שיקרא XPS 12 – וגולת הכותרת שלו תהיה מסך מגע בגודל 12 אינץ', עם פאנל IPS בהיר (400 ניט) ברזולוציה מרשימה של 2,160×3,840 פיקסלים, שכמותו ראינו בפעם הראשונה רק לאחרונה בנייד ה-Radius 12 של טושיבה. לפי התמונות המלוות את המידע והשם InfinityEdge, נראה כי המסך המרשים של הטאבלט יציע גם מעטפת דקה במיוחד, לפחות מכמה מצדדיו, בדומה לכמה ניידים וטאבלטי מודרניים אחרים של היצרנית.

תוסף מקלדת (עם הארה אחורית) ותמיכה בעטי מגע מבהירים כי מדובר במתחרה של מכשירי ה-Surface
תוסף מקלדת (עם הארה אחורית) ותמיכה בעטי מגע מבהירים כי מדובר במתחרה של מכשירי ה-Surface

אין לנו הרבה מידע על החומרה שבתוך הטאבלט העתידי נכון לעכשיו, אך עצם התמיכה ברזולוציית 4K, התמיכה המוצהרת בתקן ה-Thunderbolt 3 וההבטחה ל-10 שעות עבודה בין טעינה לטעינה גורמים לנו להאמין שמדובר כאן בעוד מכשיר אשר יבוסס על מעבדי ה-Core M החדשים מדור ה-Skylake – מה שאומר שאנחנו יכולים לצפות כאן לזכרונות RAM בנפחים של בין 4GB ל-16GB, אחסון מבוססי כונני בתקן M.2 בנפחים של עד 512GB, וגם גראפית מובנית צנועה יחסית מדגם HD Graphics 515.

האם הטאבלט החדש מיועד להיות ממשיך דרכו של נייד ה-XPS 12 ההיברידי המעניין משנת 2012?
האם הטאבלט החדש מיועד להיות ממשיך דרכו של ה-XPS 12 ההיברידי המעניין משנת 2012?

טאבלט ה-XPS 12 עשוי להיחשף רשמית במהלך החודש הנוכחי, בסמוך להכרזה המיועדת על מכשירי ה-Surface Pro 4 של – כמכת אש טרייה המכוונת באופן די ברור לעונת הקניות הגדולה של סוף השנה. בדומה לטאבלט ה-Miix 700 של שראינו בחודש שעבר, גם במקרה הזה נראה כי במידה ודל תוכל לספק מחיר שיהיה תחרותי לעומת זה של המוצר המקביל ממיקרוסופט, ובעיקר כזה שהזמינות הבינלאומית שלו תהיה טובה ורחבה יותר – ה-XPS 12 יהיה הצעה מעניינת מאוד. בהחלט נמשיך לעקוב.

מסך InfinityEdge (כמו זה שבתמונה בנייד ה-XPS 13) עשוי להיות האס המרכזי בשרוול של דל
מסך InfinityEdge (כמו זה שבתמונה בנייד ה-XPS 13) עשוי להיות האס המרכזי בשרוול של דל

קישורים נוספים

תגיות
Back to top button
Close
Close