הצצה ראשונה לדור לוחות האם החדש של ASRock • HWzone
מחשביםלוחות אם

הצצה ראשונה לדור לוחות האם החדש של ASRock

הודלפו ומידע נוסף אודות לוחות אם מתקדמים של אסרוק, מבוססי ערכת השבבים שתלווה את מעבדי ה-Haswell

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת ASRock היא יצרנית לוחות האם לשוק הביתי השלישית בגודלה בעולם, אחרי ASUS ו-Gigabyte. כעת, כשיצרניות מחממות מנועים וחושפות לאט לאט את לוחות האם שלהן המבוססים ערכות שבבים דור 8 של , נחשפים פרטים אודות מספר לוחות מתקדמים של ועושה רושם שבדור הקרוב נצפה לקרב אמיתי בין החברות.

אתמול, אתר VR-Zone הסיני הצליח להשיג מידע אודות מספר לוחות-אם המבוססים ערכת שבבים Z87 של , המיועדים לפלח השוק היקר. מתברר שהחברה מתכננת לשחרר לא פחות מ-11 לוחות-אם מתקדמים, אשר יחולקו ל-3 קטגוריות.

הקטגוריה הראשונה היא קטגוריית אשר תכלול 6 לוחות אם:

כפי שניתן להסיק משמם, שלושתם הלוחות המתקדמים ביותר יכללו בין היתר תמיכה בתקן תקשורת 802.11ac וככל הנראה גם חיבור מהיר. הלוח היחידי שיגיע בתצורת Micro-ATX בסדרה זו יהיה 4, לפחות לעת עתה.

הקטגוריה השניה היא קטגוריית OC, אשר תכלול 3 לוחות:

 • Z87 OC Formula/ac
 • Z87 OC Formula
 • Z87M OC Formula

סדרה זו תהיה מעט זולה יותר מסדרת ה- ותהיה מותאמת לחובבי האוברקלוק. אסרוק פיצלו את הדגם העיקרי שלהם לזוג דגמים נוסף, כאשר האחד כולל תמיכה בתקן 802.11ac והשני יגיע בתצורת Micro-.

הקטגוריה השלישית היא Professional, הידועה גם כ-Fatal1ty, והיא תכלול 2 לוחות בלבד:

 • Z87 Fatal1ty Professional
 • H87 Fatal1ty Performance

לוח המבוסס ערכת שבבים Z87 יכלול תוספות שונות כגון אפשרות למערך SLI/CF משולש, כרטיס קול איכות במיוחד מסוג Core3D של חברת Creative ועוד. הלוח השני והזול יותר יהיה מבוסס ערכת שבבים H87 וגם הוא צפוי להיות איכותי במיוחד עם תוספות מגוונות כמו התקן A-Style ומגוון רחב של חיבורים ותמיכות.

בהחלט הופתענו כשראינו את מגוון הלוחות האיכותיים שחברת מתכננת להשיק, ואין ספק כי בדור הקרוב תהיה מלחמה גדולה מאי פעם בתחום לוחות האם, כשכל חברה תציג את הלוחות המתקדמים והאיכותיים ביותר שיצרה איי פעם. אנחנו נהיה כאן כדי להביא לכם ביקורות חמות מהתנור אודות אותם לוחות האם.


תגיות

2 תגובות

 1. לוחות חזקים במיוחד
  הלוח שלי עכשיו של פטאלתי פשוט לוח קטלני אבל מעניין כמה יהיה המחיר שלהם….

 2. מה עם סוג הזכרונות..?
  היתה כתבה על זכרונות מהירים בשיטה חדשנית על הלוח שמחובר בקו ישיר אל המעבד ואין יותר כרטיסי זכרון אלא מכלול של כמות מאוד גדולה של זכרון מהיר..למה הטכנולוגיה הזו לא יוצאת לשוק..? כי הראו שהיא עובדת מצויין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close