adplus-dvertising

כל החידושים של אינטל במקום אחד

סיור בדוכן רחב הידיים של יצרנית השבבים בתערוכת CES 2018 ממחיש את שינוי הכיוון הגדול שהיא עוברת בשנים אלו

אחרי אירוע הפתיחה העמוס בחידושים מגוונים, הגענו להעיף מבט על הדוכן של חברת אינטל בתערוכת הענק בלאס וגאס, בו התאפשר למבקרים לבחון במו עיניהם חלק מהדברים עליהם דיברו על הבמה הגדולה – וזה היה ביקור מעניין לא פחות מהמפגש שערכנו עם המחשבים האישיים מהדור החדש, קצת לפני שאלו נחשפו עבור כולם.

ההצגה הכי טובה בעיר

מנהרת ה-LED ודור ה-5G

פרט לבמה עליה נוגנו יצירות שנוצרו בידי מערכת בינה מלאכותית, ללא התערבות אנושית, המיצג המרשים ביותר בדוכן של אינטל היה ככל הנראה המנהרה האלקטרונית שאותה היא יצרה – בכדי להציג לצועדים בה את הסיבות לכך שדור הסלולר החמישי שנמצא בדרכו הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים: מכוניות חכמות שיתקשרו האחת עם השנייה ויזהירו מפני תאונות, מפגעים ותקלות דרך קישוריות ענן גדולה שמכסה את העיר כולה, יישומי מציאות מדומה מרובי משתתפים עם זמני תגובה מיידיים שיוכלו לבצע מהפכה בלימודים ובעולם ההשכלה ועוד.

להרגיש כמו מכונית אוטונומית חכמה

אינטל הפכה לאחת מהמובילות המובהקות בתחום הרכבים החכמים עם הרכישה של מובילאיי, ודאגה להזכיר זאת באמצעות צמד הדגמות שנועדו לאפשר לאנשים להבין מה"חושבת" ומה רואה מכונית בעידן החדש – אחת מהן הושיבה מבקרים בתוך חדרון דמוי רכב שהציג מה שרואים חיישנים אך לא רואה עין אנושית בעת נסיעה, ואילו מיצג שני היה דגם מכונית אקרילי חצי-שקוף שדרכו ניתן לראות את פעולת החיישנים השונים שמובנים במוצרים אמיתיים, נסתרים ומוצנעים מפני המשתמשים.

אנטומיה של מכונית

בנוסף, ניתן היה להתרשם בדוכן גם מדגם חדש של BMW מסדרה 7 – עם מערכות אוטונומיות למחצה של מובילאיי (זמינות כרגע בכ-40 דגמים בלבד ברחבי העולם, שחלק מהם נמצאים בישראל), אשר יאפשרו להשתתף במיזם חובק העולם שנועד לבצע מיפוי באיכות גבוהה באופן חסר תקדים של הכבישים והדרכים, לטובת טיוב הטכנולוגיות האוטונומיות וטכנולוגיות סיוע לנהגים.

המעבד הקוונטי מהעידן החדש

אינטל הכריזה כי העבירה מעבד קוונטי מתקדם וראשון מסוגו עבור החברה, בעל 49 יחידות קיוביט פעילות, למכון מחקר איתו היא משתפת פעולה – ואיפשרה למבקרים להעיף מבט על דגם של שבב ה-Tangle Lake המדובר, בכדי להבין עד כמה בדיוק הוא עצום ביחס לכל המעבדים "הפשוטים" אותנו אנחנו מכירים, או אפילו בהשוואה למעבדים הקוונטיים הקודמים של החברה שהכילו פחות מחצי מכמות הקיוביטים בתוכם. כל התחום הזה עדיין נמצא בצעדיו הראשונים – וזה למעשה מה שהופך את העניין למרגש ומסקרן אפילו יותר.

לומדים נהיגה במציאות מדומה

טכנולוגיות מציאות מדומה כיכבו במרחב של אינטל לא רק בהקשרי האולימפיאדה המתקרבת, אלא גם ביישומים מעשיים ומקצועיים – כמו למשל סימולטורים מתקדמים ללימודי נהיגה, הן עבור משתמשים פשוטים והן עבור משתמשים שזקוקים לחוות סביבה מאתגרת ומסוכנת מבלי להסתכן באופן פיזי, כמו שוטרים שצריכים להתמקצע בנהיגה במרדפים, למשל.

כשגיימינג ומציאות מתחילים להתערבב

אולימפיאדה דרך משקפי מציאות מדומה

אינטל הפכה לשותפה טכנולוגית מרכזית של אולימפיאדת החורף הקרובה, אשר תחל בתחילת החודש הבא בפברואר – וזה אומר לא רק מצלמות מתקדמות שיאפשרו לנו לראות שידורים חוזרים ב-360 מעלות כמו שכבר ניתן לעשות באירועי ספורט בולטים אחרים, אלא גם מגוון משחקים וחוויות אינטרקטיביות אחרות שקשורות בענפי הספורט אשר יהיו במרכז העניינים באירוע – משחקי גלישה מבוססי מציאות מדומה, וכמו כן גם ארגון תחרויות ספורט אלקטרוני במשחקים StarCraft 2 ו-Steep אשר יהיו חלק רשמי מהאולמפיאדה, בפעם הראשונה בהיסטוריה.

גיימינג חגיגי לרגל האולימפיאדה

מבלים עם בינה מלאכותית

הדגמה מדליקה נוספת בדוכן איפשרה למבקרים ליהנות מ'מסיכה' וירטואלית שהוקרנה על פניהם, באופן דינאמי ובזמן אמת, עם אפשרות לעקוב אחר תנועתו של האדם במרחב. היישום הקליל הזה התאפשר תודות למערכות בינה מלאכותית לזיהוי פנים, אך מהווה רמז ליכולות רציניות וחשובות הרבה יותר שטמונות בטכנולוגיה זו – עם מערכות לזיהוי ועקיבת פנים בדיוק ובמהירות מדהימים לצורכי ניטור, אימות ואבטחה.

מישהו הזמין מהפך ברגע?

להלן הדגמה אחת מתוך מגוון אשר כיכבו בדוכן, אשר מציגה את יכולות זיהוי הפנים של שבב מבית חברת הבת Movidius, באימון בהתבסס על סצינה מסרט.

הדגמה ויזואלית ייחודית נוספת לטכנולוגיה בשם Saffron, אשר אמורה להתריע ולמפות פעולות חשודות שמבוצעות ברשתות בנקאיות מסועפות – בהתבסס על למידה חישובית ובינה מלאכותית, כמובן.

שבבי 10 ננומטר זכו לאזכור

לא דיברו עליהם בצורה רשמית על הבמה במסיבת העיתונאים עצמה, אך ליטוגרפיית הדור החדש של החברה כן קיבלה התייחסות קטנה בדוכן עצמו – היכן שנציג החברה אישר כי היא אכן העבירה ללקוחותיה שבבים ראשונים שמבוססים על תהליך הייצור ב-10 ננומטר רגע לפני סוף שנת 2017, כפי שהבטיחה.

אנחנו ממשיכים להחזיק אצבעות להגעתך

אין לנו מידע נוסף אודות יכולות המוצרים המדוברים (לפי שמועות ברשת אלו הם דגמים בסיסיים לעולם האינטרנט של הדברים), אך זה כנראה עוד צעד קטנטן בדרך ליום המיוחל בו סוף כל סוף נקבל השקה של שבבי ה-Cannon Lake וה-Ice Lake, עם צפיפות טרנזיסטורים שתוכל להיות גבוהה עד פי 3 מכל מה שקיבלנו מהחברה עד היום.

גם מחשבים אישיים היו שם כמובן – בינתיים "רק" עם שבבי 14 ננומטר חדשים

הרחפנים עושים שמח

מחוץ לאולם הכנסים, מול אחד מהמלונות הגדולים והמוכרים ביותר בעיר החטאים שבנוואדה, הציגה אינטל את עוד אחת מתחומי המומחיות החדשים שלה – רחפנים בכלל, ומופעי רחפנים המוניים ומתוחכמים בפרט. החברה הביאה 250 מרחפני ה-Shooting Star שלה, שכבר הספיקו לבצע מופעים מסחריים בכמה מהמקומות הכי מפורסמים בעולם (פארק דיסניוורלד ובית האופרה בסידני), וערכה מופעים אוויריים צבעוניים להנאתם של העוברים והשבים. למה? כנראה פשוט משום שהיא יכולה.

https://www.youtube.com/watch?v=zxymra0Dppk

המשיכו לעקוב אחרינו לעוד מידע, תמונות ורשמים היישר מתערוכת CES 2018!