הצצה למוצרי העידן החדש של AMD שיגיעו בשנת 2016 • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסך

הצצה למוצרי העידן החדש של AMD שיגיעו בשנת 2016

האור בקצה ההפסדים? ב- מצהירים כי סיימו את תהליכי הייצור המרכזיים למוצרי ה-14 וה-16 ננומטר שלהם, ומבטיחים שנראה אותם בשוק בשנה הבאה 

במסגרת שיחת המשקיעים הלא ממש משמחת שערכה מפתחת השבבים מסאניוייל בצל הדוחות הכספיים של הרבעון השני לשנת 2015, היא גילתה כי למעשה כבר קיבלה שבבים מוכנים ראשונים (מה שמכונה Tape-Out) עבור מוצרי הדור הבא שלה, שמכוונים להגיע בשנת 2016 בהתבסס על טכנולוגיות ייצור חדשות ומתקדמות. האם מכאן ל- נותר רק לעלות?

לפי כל המידע העדכני, עולה כי תמשיך עם הגישה הנוכחית שלה גם בדור החדש – מעבדים ומעבדי APU משולבים ייוצרו אצל Globalfoundries בהתבסס על תהליך ה-14 ננומטר שלהם, ואילו הליבות הגראפיות ייוצרו אצל השותפה הוותיקה TSMC בהתבסס על תהליך ה-16 ננומטר שלהם. שני התהליכים מבוססים על טרנזיסטורי FinFET, ומבטיחים שיפור ניכר בכל הפרמטרים לעומת ליטוגרפיות ה-28 ננומטר המישוריות שעליהן התבססו כל מוצריה של בשנים החולפות.

tnamdg3

בגזרת המעבדים, ההערכה הרווחת היא שנראה את ארכיטקטורת ה- החדשה של החברה מגיעה בראש ובראשונה למוצרים השרתים הארגוניים , אך יתכן שב-2016 נראה אותה מגיעה גם למעבדי ה-CPU לשוק הביצועים הגבוה – בתור יורשת למעבדי ה-FX הוותיקים. עם זאת, נראה כי הסיכויים לראות את ארכיטקטורת ה- גם במוצרי APU בשנה הבאה הם די נמוכים – והדבר הזה יקרה רק במהלך 2017, כאשר ב-2016 ניאלץ להסתפק בדור נוסף שמתבסס על האבולוציה האחרונה של ארכיטקטורת הבולדוזר, שתיקרא Excavator.

tnamdg4tnamdg5

בגזרת כרטיסי המסך נראה כי המצב מעניין ומבטיח אפילו יותר. לפי הדיווחים ל- יש זכות ראשונים על שבבי ה-HBM המהירים והמתקדמים – ובעיקר על הדור הבא , שמבטיחים עוד יותר נפח ועוד יותר מהירות באותה אריזה זערורית.

AMD מתכוננת להשיק דור חדש תחת שם הקוד Arctic Islands, אשר יהיה מורכב ברובו מליבות בארכיטקטורה מעודכנת ועם HBM – אולי HBM מהדור הראשון לדגמים הבסיסיים יותר, וזכרונות HBM2 חדישים לדגמים המובילים (שלכאורה ימשיכו לפעול תחת מותג ה-Fury), כאשר כל אלו יתבססו על ליטוגרפיית ה-16 ננומטר החדשה של כאמור, ויעניקו לנו צ'אנס לראות קפיצה טכנולוגית שלא נראתה כאן מאז הקפיצה בין 40 ננומטר ל-28 ננומטר אי שם בשנת 2010.

tnamdg1
טכנולוגיית ה-HBM תמשיך להיות האס הגדול של , גם בשנה הבאה?

tnamdg2

לקינוח, כפי שכבר דיווחנו ב- אישרו כי החלו לפתח שבב מותאם אישית שלישי במספר, ככל הנראה עבור קונסולת הדור החדש של נינטנדו. מעבר לכך שמהלך זה מסמן התכנסות כמעט מלאה בין כלל הקונסולות הביתיות למחשבים האישיים ברמת הארכיטקטורה, הוא גם עשוי לחזק מאוד את הבסיס של , שכבר מכניסה כמה מאות מיליוני דולרים ברבעון תודות לשבבים שהיא מספקת ל- ול- 4 – זאת בהנחה שהקונסולה החדשה של נינטנדו תהיה יותר כמו ה- המגה מצליחה, ופחות כמו ה- U המדשדשת.

שלושה שלבים בדרך להחלמה - או למפלה
שלושה שלבים בדרך להחלמה – או למפלה

שנת 2016 מסתמנת כשנת מפתח של , שבה נראה האם הטכנולוגיות אותן פיתחה ועליהן עמלה החברה במהלך השנתיים האחרונות אכן יצליחו להחזיר לה את התחרותיות – או שמא לא יצליחו לעצור את ההתדרדרות המסוכנת שלה, ויהוו למעשה עוד הימור על סוס לא נכון (ע"ע אריכטקטורת הבולדוזר) שעשוי לגרור אותה ליציאה מחלק מתחומי העיסוק ההפסדיים שלה.

נחזיק אצבעות ל- ולהמשך התחרותיות בשוק המחשוב הצרכני, שתלוי בעיקר בה ובמצבה במורד הדרך.

קישורים נוספים:

תגיות

7 תגובות

 1. שיפתרו כבר מה She-mail הזאת ויביאו איזו בחורה סקסית שתציג את התוכניות שלהם לעתיד זה כבר יעורר יותר
  עניין אצל אנשים..

 2. רואים בתמונה הראשונה, למטה, יש באר כזה כתוב עליו "SECURITY" מוקף במסגרת סגולה?
  זה בדיוק מראה לאיזו רמה של צופים נועדה הפרזנטציה הזו.

  מה עושים שהחברה בקשיים ? מעלים את ערך המניה על ידי שקרים ויצירת הייפ.

  תתכוננו, ZEN – צריכה של 140 וואט, 16 ליבות,32 וירטואליות, וביצועים של I5 של אינטל.
  חברה מטומטמת, מחוד החנית של הטכנולוגיה הפכה לגוש טמטום שמסתמך על הייפים.

  שייסגרו אותה כבר.

 3. אתה מודע לזה שאבטחה חומרתית זה תחום דיי חם עכשיו? אינטל כל דור בערך מוסיפים משהו שקשור לאבטחה למעבדים שלהם.
  בקיצור אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר עדיף לא לכתוב תגובת AMD זה חרא…

 4. שוב פעם טעויות בכתבות… "זאת בהנחה שהקונסולה החדשה של AMD תהיה יותר כמו ה-Wii המגה מצליחה, ופחות כמו ה-Wii U המדשדשת." הקונסולה לא של amd שזה אמור להיות דיי ברור, הקונסולה של נינטנדו, אבל מאיזו סיבה הכתב החליט שAMD עברו לעולם ייצור הקונסולות במקום ייצור המעבדים של הקונסולות. בנוסף מי רושם "מגה מצליחה" בכתבה?

  ובנוגע לזכרונות HBM2, אם באמת יש להם יד ראשונה אליהם זה דיי מבטיח להם ייתרון מאוד משמעותי לכרטיסי מסך מול nvidia וזה יכל באמת להחזיר אותם למסלול הנכון עם עלית מניות דיי רצינית כי שוב amd יהיו בטופ מבחינת עוצמה ומחיר.

 5. מצ'עמם לגמרי כל עולם ה CPU בשנים האחרונות.
  גם לא רואה איפה יש מקום לשיפור בטכנולוגיה לצרכן המשחק או הממוצע.
  אולי הדבר היחיד הוא M.2 בתקן PCI-E אבל גם זה לא מצדיק עצמו אם יש לך SSD על SATA3

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close