הפתעה במקום הראשון: טושיבה משיקה כונן קשיח של 16 טרה-בייט • HWzone
מחשביםאחסון

הפתעה במקום הראשון: טושיבה משיקה כונן קשיח של 16 טרה-בייט

עדכון: באתר Anandtech מספקים מידע נוסף אודות ה-MG08 לפיו מדובר למרות הכל בכונן חדשני למדי – עם תשע פלטות מגנטיות בעובי של 0.635 מילימטרים בלבד לעומת 0.8 מילימטרים בעבר וראשי קריאה כפולים בטכנולוגיית TDMR שמאפשרים מידע באופן צפוף יותר מבכונני PMR סטנדרטיים בעלי ראש בודד. מעניין מאוד לאן יתפתח גם ציר זה בשוק הקשיחים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכתבה המקורית: דווקא בזמן שצמד המתחרות הגדולות ביותר בשוק נאבקות ביישום מסחרי של טכנולוגיות הדור הבא – מגיחה הצנועה וגונבת את ההצגה עם נפח שיא עבור שיטת האחסון הישנה והמוכרת

היינו משוכנעים כי זמנם של כונני ה-PMR (ר"ת Perpendicular Magnetic Recording) בפסגת תחום הכוננים המכאניים הסתיים באופן רשמי עם דגמי ה-14 טרה-בייט, ויידרש לפנות את מקומו לטכנולוגיות ה-HAMR וה-MAMR החדשות והמאתגרות – ואז הגיעה לפתע והמחישה ששום דבר עוד לא נגמר עם ה-MG08, השיאן החדש שכולל נפח של לא פחות מ-16 טרה-בייט.

הכונן הקשיח החדש מתבסס על 9 פלטות מגנטיות בתוך תא הליום אטום, בתצורת 3.5 אינץ׳ סטנדרטית כמובן ובצפיפות מידע שטרם ראינו בשוק, כאשר השיאן הקודם היה כונן 15 טרה-בייט מבית שהתבסס על כתיבת SMR שדורשת ניהול תוכנתי חיצוני לשם תפקוד מיטבי – כך שהיתרון מבית אמור להיות בנפח הכולל וגם בביצועים האפשריים.

כונן PMR שובר שיאים בדרכו אל החנויות

הכונן הקשיח החדש מאופיין במהירות סיבוב של 7,200 סל"ד, מטמון דינאמי של 512MB, זמן ממוצע של 2.5 מיליון שעות בין תקלות קריטיות, רמת רעש של 20 דציבל מעל לרעש החדר בפעולה בעוצמה מירבית ותאימות לפעולה של 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, עם נפח כתיבה כולל של 550TB מדי שנה למשך תקופה אחריות של חמש שנים.

אנחנו מוכרחים להודות שלא ציפינו כי דווקא תהיה זו שתצליח לעשות את מה ששתי הגבולות בשוק המכאניים וויתרו עליו מראש

ה-MG08 יוצע הן בתצורת SAS הנמצאת במרכזי מידע בלבד והן בחיבור SATA שיתאים גם למחשבים אישיים, החל מסוף חודש ינואר – ובכך יקדים את מוצרי ה-16 טרה-בייט המתוכננים של ו- בהתבסס על MAMR ו-HAMR בהתאמה שנמצאים רק בשלב הבחינות הפנימיות כעת. המחיר הרשמי טרם נחשף, אך סביר להניח כי לא יהיה נמוך כלל, לפחות בתחילת הדרך.

האם יהיה זה כונן ה-PMR המוביל האחרון בהחלט, או שצפויות לנו עוד הפתעות בחוד החנית בשנה הקרובה?

יתכן שבטווח הארוך תמצא את עצמה מאחור בשל השקעה מועטה או מאוחרת בטכנולוגיות האחסון המגנטיות של העידן החדש – אך לעת עתה נראה שהשחקנית הצנועה לה נתח שוק של פחות מ-10 אחוזים הצליחה להפתיע ולהקדים את שתי המתחרות הענקיות שלה שמחזיקות יחדיו בכ-90 אחוזים מהתחום, וזה סיפור סינדרלה אמיתי מבחינתנו.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close