הפרוייקט החדש של AMD: קוואדריליון חישובים בשנייה בארון שרתים בודד • HWzone
מחשביםמעבדיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

הפרוייקט החדש של AMD: קוואדריליון חישובים בשנייה בארון שרתים בודד

מפתחת השבבים חברה לחברת Inventec בכדי להמחיש לנו את הפוטנציאל הגדול שגלום במוצריה החדשים עבור עולם השרתים והעיבוד עתיר העוצמה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה לא סוד שמוצרי החומרה החדשים בשוק מאפשרים לנו לקבל ביצועים חסרי תקדים במימדים מצומצמים יותר, ובצריכת הספק נמוכה יותר – אך היישומים החדשים שאותם אנחנו פוגשים תודות לטכנולוגיות העדכניות לא מפסיקים להפתיע אותנו, וזה קרה כעת פעם נוספת תודות ל- ומעבדי ה- החדשים שלה.

שיתוף פעולה של מפתחת הליבות יחד עם מרכיבת השרתים הטאיוואנית Inventec, חברת וחברת מלאנוקס הישראלית הביא ליצירתו של Project 47, שמהווה דרך קומפקטית עד מאוד להגיע ל-PetaFLOPS – קוואדריליון (או מיליון מיליארדים) של חישובי נקודה צפה בכל שנה, בהתבסס על ארון שרתים אחד ויחיד בגובה מלא.

חוזרת על עולם מחשבי העל – ובענק

איך זה קורה? 20 מערי 2U אשר מורכבים ממעבד EPYC 7601 בודד והמתקדם ביותר במשפחה זו, עם 32 ליבות עיבוד פיזיות ו-64 ליבות לוגיות כמובן (וכמו כן כמות גדולה מאוד של עורקי PCI-Express לחלק למוצרים נוספים על לוח האם) אשר מחובר לארבעה כרטיסי Instinct MI25 המבוססים על ליבת ה-Vega, ו-512 ג'יגה-בייט של זכרון מבית . חיבור של כל יחידה כזו לאחרת עם עורקי 100 ג'יגה-ביט בשנייה מבית מלאנוקס מעניקה את מספרי הענק, אשר מכניסים את Project 47 ישירות אל העולם של מחשבי העל, עם מגוון יישומים בתחום הבינה המלאכותית ועיבוד התמונה החכם.

Project 47 מסוגל לספק PetaFLOPS של ביצועים בדיוק סטנדרטי של 32 ביט, וגם 2PetaFLOPS של ביצועים מירביים בדיוק 16 ביט אשר נמצא בשימוש נרחב בעולם הלמידה החישובית ורשתות הנוירונים – כאשר אם לא די בכך ב- טוענים כי המערך שלהם הוא גם 'ירוק' ויעיל עד מאוד, עם יכולת לספק של כ-30 מיליארד חישובי נקודה צפה עבור כל וואט של אנרגיה אשר מושקע במערכת, מה שללא ספק נמצא בחלק העליון של תחום מחשבי העל (גם אם המדידות שם מבוצעות באופן מסורתי בדיוק 64 ביט כפול, כך שההשוואה אינה ישירה).

טכנולוגיה זו תספיק על מנת להתחרות בשילובים בין מעבדיה של אינטל למאיצי העיבוד של ממשפחת ה-, אשר הפכו לשליטי עולם הבינה המלאכותית העוצמתית (ותחומי עיבוד-על נוספים) בשנתיים האחרונות?

מערכי Project 47 יהיו זמינים לגורמים המעוניינים ברבעון האחרון של שנת 2017, ולנו לא נותר אלא להמתין ולראות האם מישהו יחליט לחבר כמה עשרות יחידות שכאלה יחד – וליצור את אחד ממחשבי העל העוצמתיים ביותר בעולם כולו.


תגיות

תגובה אחת

  1. אני כבר שומעת כמה אנשים באיטל שמקבלים עכשיו בחילה נוראית ופשוט רוצים להקיא. משהו בתחום חילול הרקטור החברתי.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close