הפיראטים בצרות? נסגר האתר KickassTorrents ונעצר היוצר שלו • HWzone
מחשבים

הפיראטים בצרות? נסגר האתר KickassTorrents ונעצר היוצר שלו

ארתם ואולין מייסד האתר KickassTorrents נעצר בפולין. במקביל, סוכנויות ידיעות מדווחות ששמות המתחם (Domain) של האתר שברשותו נתפסו והורדו מהרשת

משרד המשפטים האמריקאי דיווח כי ביצע מעצר של ואולין בן השלושים יליד אוקראינה. המעצר שבוצע בפולין נעשה לבקשת משרד המשפטים באשמה של  הפרת זכויות יוצרים, קשירת קשר לביצוע עבירות זכויות יוצרים, וחשד להלבנת כספים.

צילום מסך מהאתר KAT
צילום מסך מהאתר KAT

KAT נחשב לאחד האתרים הפעילים ביותר להפצה של ומדיה אחרת תוך הפרת זכויות יוצרים לכאורה בעלויות שנעמדות לפי חלק מהגורמים המעורבים על כמליארד דולר. לפי אחד האומדנים האתר נהנה מהכנסות של יותר מ16 מליון דולר מפרסום השנה. זאת לאחר שבבדיקה של רשות המיסים האמריקאית, סוכן סמוי ביצע מספר פעמים רכישות של שטחי פרסום באתר. לצורך התשלום קיבל הסוכן של רשות המיסים מספר חשבונות בנק להעברת התשלום תוך שהתבקש על ידי נציג האתר כי לא יצור שום איזכור לאתר KAT בשום מקום בזמן ההעברה. חשבונות הבנק אליהם הועברו הכספים היו בלטביה ובאסטוניה והחוקרים האמריקנים הצליחו לאתר את פרטיהם של אותם חשבונות במהלך החקירה.

לוגו KAT
לוגו KAT

אחת מטענות ההגנה של אתרים כמו KAT היא העובדה שהם עצמם אינם מאחסנים תוכן מפר זכויות יוצרים אלא רק מספקים גישה וקישור לקבצי Torrent  שדרכם משתמשים אחרים משתפים ומעבירים (ותוכן אחר) מבלי שאתרי השיתוף מעורבים בתהליך ההעברה עצמו.  לפי הדיווחים כאשר נתבקש האתר KAT להסיר תכנים מפרים הוא הערים קשיים על הפונים ועיכב את תהליך הסרת התכנים.

מעצרו של ואולין הוא עוד צעד במסגרת המאבק של רשויות האכיפה האמריקניות באתרי שיתוף, מאבק שיש בו הרבה הצלחות לרשויות בשנים האחרונות. יחד עם זאת בעוד אתר אחד יורד אתרי שיתוף אחרים צצים, עולים ואף חוזרים שוב כפיטריות אחר הגשם.  בזמן כתיבת שורות אלה בעוד אתרי חדשות מדווחים כי KAT ירד ופעילותו נעצרה, במקומות אחרים מגיעים דיווחים כי האתר פעיל עדיין בשמות מתחם נוספים והכניסה אליו עדיין אפשרית.

תגיות

9 תגובות

  1. איך פיירט ביי אחרי שהוסר ובעליו נעצר הצליח האתר לעלות שוב והוא עדיין פעיל?
    אני לא מבין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close