העסקה המסובכת לרכישת חטיבת שבבי ה-NAND של טושיבה • HWzone
מחשביםאחסון

העסקה המסובכת לרכישת חטיבת שבבי ה-NAND של טושיבה

תחת נסיון לעמוד בחוקים הרגולטוריים של יפן, קבוצת רכישה שמורכבת מכמה מן השמות הגדולים ביותר בשוק המחשבים מתקרבת להסכם ענק בשווי של כ-18 מיליארד דולר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עסקי החומרה עשויים להיות מסובכים מאוד – כפי שמוכיח עתה הנסיון למכור את חטיבת פיתוח וייצור שבבי האחסון של היפנית, בכדי להציל את חברת האם מפשיטת רגל אפשרית בשל חובות עתק מתחומי עיסוק כושלים אחרים שלה.

הידיעות אודות ההחלטה למכור את חטיבת ה- האיכותית והמוצלחת שלה הגיעו כבר במהלך השנה שעברה, ואומתו עם ההכרזה על יצירת גוף נפרד בשם TMC (ר"ת Toshiba Memory Corporation) שירכז את כל הפעילות בתחום. כעת TMC קרובה להסכם עם קבוצת רוכשים מגוונת, במהלך שהשווי שלו מתקרב ל-20 מיליארד דולר – ויותיר את זכות ההחלטה הלכה למעשה בידי חברת האם .

כאן בונים עסקת ענק – וזה לא קל בכלל

קבוצת רכישה שעונה לשם K.K. Pangea נוצרה בכדי להתחרות על הזכות לקבל לידיה את השליטה ב-TMC, כשהיא מורכבת מהשקה של טושיבה עצמה, השקעה של קרן השקעות בשם Bain Capital, השקעה של SK Hynix הקוריאנית וגם השקעה משמעותית מקבוצת רכישה אמריקאית שמורכבת מאפל, קינגסטון, דל ו-, אשר כולן מהוות לקוחות עכשוויות של שבבי האחסון מטושיבה.

הקבוצה אשר מובילה את עסקת הרכישה – וגורמת לכמה מענקיות המחשבים והטכנולוגיה לשתף פעולה

למרות שההשקעות לטובת עסקת הרכישה (לצד הלוואות נוספות שתקח על עצמה Pangea לצורך השלמת העסקה) מתחלקות בצורה שונה, טושיבה עצמה (יחד עם חברה יפנית נוספת) יהיו אלו שיחזיקו ביותר מ-50 אחוזי שליטה ב-TMC אם וכאשר העסקה תיחתם, בכדי להבטיח מצב בו השליטה בגוף נותרת בידיים יפניות ולקבל עדיפות בבחירה מבין ההצעות הקיימות – בעוד שהמשקיעות האמריקאיות לא יקבלו שום שליטה בהחלטות ב-TMC, וככל הנראה יסתפקו בהסכמים אשר יעניקו להן עדיפות כזו או אחרת בקבלת מלאים של שבבי גם בעתיד.

אפשרות רכישה יקרה ויוקרתית זו תעלה לדיון והחלטה אצל בעלי המניות בחברת טושיבה במהלך חודש אוקטובר, ותיחתם סופית לקראת מרץ 2018, בהנחה שהכל אכן יפעל בצורה חלקה – אם כי במקביל ישנם תהליכים משפטיים בהם נקטה חברת Western Digital, הבעלים של SanDisk אשר לה מספר מיזמים משותפים עם טושיבה בתחום ייצור שבבי ה-, במטרה להבהיר את הסטטוס של זכויותיה בעסקת הרכישה הגדולה של TMC.

האם בעלת הבית של תצליח לטרפד את הרכישה? בקרוב נגלה

ב-WD וסאנדיסק מעוניינים לוודא כי התנאים והזכויות מהם נהנו בעסקאות מול , ואולי אף ללכת לכיוון קיצוני יותר ולדרוש חסימה לעסקאת הרכישה של TMC, במידה ויחושו כי יחוו פגיעה כלכלית כלשהי. אז איך כל הסאגה הזו תסתיים? צפו להמשך בפרקים הבאים.


תגיות

2 תגובות

 1. בהחלט מסובך !
  אבל …..
  מה יוצא לנו, הצרכנים, מכל "משחקי ה – NAND" האלה ?
  זאת השאלה.

  1. עסקי ה NAND הם עסקים מאוד רווחיים היום בשל הביקוש הענק שיש לזכרונות flash
   הרוכשים ירוויחו הרבה אנחנו נרוויח אם היצור יגדל וכך ההיצע יעלה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close