העכביש של אסוס מצהיר שהוא הנתב המהיר בעולם

הנתב החדיש של היצרנית הטאיוואנית מציע מראה משוגע והבטחה לרוחב פס מירבי אדיר של 5.3Gbps

לחללית בעלת 8 האנטנות שחברת D-Link הנחיתה בתערוכת CES 2015, מצטרפת חברת Asus.


במסגרת תערוכת IFA שנערכה בשבוע שעבר בברלין, הציגה החברה נתב המכונה RT-AC5300U הכולל לא פחות מ-8 אנטנות.  צורתו החיצונית של הנתב מזכירה עכביש שספג מנה הגונה של K300 והתהפך על גבו.

asrt2

בדומה למוצר של D-Link, גם ה-RT-AC5300U של חברת Asus תומך במהירות אלחוטית כוללת של 5.3Gbps המקטלגת אותו כ-AC5300 Tri-Band.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מהירות זו מושגת על ידי תמיכה ב-3 ערוצי אלחוט הפועלים במקביל – אחד בתדר 2.4Ghz הפועל במהירות של 1Gbps (תקן N)‏ ושניים הפועלים במהירות של 2.165Mbps (תקן AC) – אחד בחלק הנמוך של תדר 5Ghz ואחד בחלק הגבוה של תדר זה.

המעבד המפעיל את ה-RT-AC5300U הוא ה-BCM4709 של חברת Broadcom.  זהו מעבד מסדרת ה-XStream Platform של החברה, המבוסס על שתי ליבות Cortex A9 הפועלות במהירות של 1Ghz ומגובות בזכרון של 256MB.


asrt

עוד מ-NetCHIEF

היכולת האלחוטית של הנתב מושגת על ידי המעבד BCM4366, אף הוא של חברת , המאפשר את פעולתם של 12 זרמי מידע מקבילים (8 בתקן AC ו-4 בתקן N) התומכים בטכנולוגית MU-MIMO.  טכנולוגיה זו מאפשרת לנתב לשדר וקלוט בו זמנית ממספר התקנים אלחוטיים.

כצפוי, כניסת ה-WAN של הנתב ו-4 יציאות ה-LAN שלו, תומכות במהירות של 1G ובנוסף אליהן ניתן למצוא שני פורטי – אחד בתקן 2.0 ואחד בתקן 3.0.

נראה מרשים מכל זווית
נראה מרשים מכל זווית

הנתב יהיה זמין לרכישה במהלך הרבעון האחרון של שנת 2015 ובשלב זה אין עדיין מידע לגבי התמחור שלו.  לגבי הזמינות שלו בארץ – כנראה שאין מה לטפח ציפיות, לצערנו.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות