העכביש של אסוס מצהיר שהוא הנתב המהיר בעולם • HWzone
מחשבים

העכביש של אסוס מצהיר שהוא הנתב המהיר בעולם

הנתב החדיש של היצרנית הטאיוואנית מציע מראה משוגע והבטחה לרוחב פס מירבי אדיר של 5.3Gbps

לחללית בעלת 8 האנטנות שחברת D-Link הנחיתה בתערוכת CES 2015, מצטרפת חברת Asus.

במסגרת תערוכת IFA שנערכה בשבוע שעבר בברלין, הציגה החברה נתב המכונה RT-AC5300U הכולל לא פחות מ-8 אנטנות.  צורתו החיצונית של הנתב מזכירה עכביש שספג מנה הגונה של K300 והתהפך על גבו.

asrt2

בדומה למוצר של D-Link, גם ה-RT-AC5300U של חברת Asus תומך במהירות אלחוטית כוללת של 5.3Gbps המקטלגת אותו כ-AC5300 Tri-Band.

מהירות זו מושגת על ידי תמיכה ב-3 ערוצי אלחוט הפועלים במקביל – אחד בתדר 2.4Ghz הפועל במהירות של 1Gbps (תקן N)‏ ושניים הפועלים במהירות של 2.165Mbps (תקן AC) – אחד בחלק הנמוך של תדר 5Ghz ואחד בחלק הגבוה של תדר זה.

המעבד המפעיל את ה-RT-AC5300U הוא ה-BCM4709 של חברת Broadcom.  זהו מעבד מסדרת ה-XStream Platform של החברה, המבוסס על שתי ליבות Cortex A9 הפועלות במהירות של 1Ghz ומגובות בזכרון של 256MB.

asrt

עוד מ-NetCHIEF

היכולת האלחוטית של הנתב מושגת על ידי המעבד BCM4366, אף הוא של חברת , המאפשר את פעולתם של 12 זרמי מידע מקבילים (8 בתקן AC ו-4 בתקן N) התומכים בטכנולוגית MU-MIMO.  טכנולוגיה זו מאפשרת לנתב לשדר וקלוט בו זמנית ממספר התקנים אלחוטיים.

כצפוי, כניסת ה-WAN של הנתב ו-4 יציאות ה-LAN שלו, תומכות במהירות של 1G ובנוסף אליהן ניתן למצוא שני פורטי – אחד בתקן 2.0 ואחד בתקן 3.0.

נראה מרשים מכל זווית
נראה מרשים מכל זווית

הנתב יהיה זמין לרכישה במהלך הרבעון האחרון של שנת 2015 ובשלב זה אין עדיין מידע לגבי התמחור שלו.  לגבי הזמינות שלו בארץ – כנראה שאין מה לטפח ציפיות, לצערנו.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות

תגיות

5 תגובות

 1. ולמרות כל זאת, גם דינו של העכביש כמו כל ראוטר ביתי אחר, לעבור אתחול לפחות פעמיים בשבוע.

 2. ולמרות כל זאת, גם דינו של העכביש כמו כל ראוטר ביתי אחר, לעבור אתחול לפחות פעמיים בשבוע. נמאס, נמאס שאין ראוטרים איכותיים לנישה הביתית, רובם ככולם אינם מפגינים יציבות מרשימה לאורך יותר מכמה ימים, גם בשימוש עלוב יחסית.

  היה לי את ה- Asus RT-N56U (Black Diamond) חוץ מעדכוני קושחה לא הייתי עושה לו אתחולים (עבד חודשים ללא אתחול). כרגע יש לי את ה- Netgear R7000 (Blackhawk) ואני מצפה ממנו לאותה איות ואמינות (ה- Asus עדיין תקין ועובד מעולה, הייתה לי הזדמנות לשדרג אז שדרגתי).

 3. אתחולים?
  יש לי איזה ראוטר פשוט של Tp-Link, מחבר כבר 4 שנים, ולא התעסקתי איתו מעולם.

 4. הראוטרים של אסוס מעולים, התוכנה טובה, החומרה יציבה עם טווח קליטה מעולה, ממשק המשתמש נח ומגוון, אבל להלן הערותי לנתב המוצג:
  1. מהירות כמו זאת המוצגת כאן דורשת שגם ציוד הקליטה יהיה בעל יכולת דומה, ולצערי, רבים המכשירים הביתיים שלא עומדים בקצב זה, ולא נראה לי שמישהו עומד להחליף את כל המכשירים האלחוטיים בבית או בעסק כדי שיעמדו בקצה הזרמת הנתונים הזה
  2. מהירויות כאלו בד"כ מושגות כשהנתב והמכשיר הקולט באותו חדר. ברגע שמתחילים קצת להתרחק מהנתב מהירויות ה-AC צונחות פלאים וקרובות מאד למהירויות ה-N
  3. תמחור גבוה ובלתי אטרקטיבי.
  4. לא רלוונטי בישראל – כי משרד התקשורת יוצר חסמים בפני יבואנים הרוצים לייבא נתבים בתקן AC (וגם N), וגם אלו שמיובאים מובילים למחיר מאד גבוה

  בקיצור, יתכן ומדובר בבשורה עבור עסק המכיל מספר רב של מכשירים אלחוטיים מהשנה האחרונה, ודורש קצב העברת נתונים גבוה.
  למשתמש הביתי בהחלט מספיק נתב אלחוטי טוב בתקן N

 5. אני משתמש ב-
  ASUS RT-AC87U Wireless-AC2400 Dual Band Gigabit Router
  בשבועיים הראשונים היו קצת בעיות (= צורך רסטרטים) חודשים על חודשים שאני כבר לא צריך לעשות רסטרט והראוטר עובד כמו שעון שוייצרי.


  לאחר הנסיון עם ה-AC87U , אני מתכוון לשדרג לראוטר החדש.
  אם יהיה בחניות עד ינואר 2016, אז כבר השנה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close