הסודות שמתחת למכסה המעבד • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

הסודות שמתחת למכסה המעבד

פעולת De-lidding שבוצעה עבור מעבד ה-Coffee Lake המוביל החדש של חושפת לנו כמה וכמה פרטי מידע מעניינים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זמן קצר לפני גל הביקורות הרשמיות שהגיע אלינו, אנשי האתר HKEPC סיפקו לנו הצצה מעניינת אל מה שקיים מתחת לפני השטח בדור ה-Coffee Lake העדכני של , כשהסירו את מעטפת ההגנה ופיזור החום מה- i7-8700K המשושה שמוביל את המשפחה ביכולות (ובתג המחיר).

גם דור ה-Core השמיני של אינטל מתבסס על משחה תרמית בין השבב עצמו למגן החום שלו, ולא על תערובת תרמית מולחמת ייעודית, שהופיעה בפעם האחרונה בדגמי החברה בדור ה--E לפני שנתיים (ובדור ה-Sandy Bridge במשפחות המיינסטרים), מה שמאפשר פתיחה קלה יותר של הכיסוי אך כנראה גם משפיע לרעה על יכולות פיזור החום, במיוחד בהמהרה לתדרים גבוהים במיוחד. כלים שנוצרו עבור הפרדת המכסה ממצע השבב בדור ה-Kaby Lake, בין אם לצורך החלפת המשחה התרמית לקבלת ביצועים משופרים או לביצוע אקסטרים עם מגע ישיר לשבב, עובדים כראוי גם עם שבבי ה-.

נעים להכיר – זה הדגל החדש של ענקית השבבים, בהיכרות מבפנים

לא קשה לראות לפי התמונה כי שבבי ה-Coffee Lake גדולים במעט יותר משבבי ה-Kaby Lake, עם השערה שעומדת על כ-150 מילימטרים רבועים עבור ה- i7-8700K – תוספת של כ-20 אחוזים לשטח הפנים (לתוספת של 50 אחוזים עבור כמות ליבות העיבוד הפיזיות), שמזכירה לנו כי מדובר כאן באותו תהליך ייצור למעשה ובמעבד שבו לא בוצע שום שינוי משמעותי עבור הליבה הגראפית המובנית, אשר תופסת גם היא חלק נכבד מכלל הסיליקון.

ה- i7-8700K (משמאל) בהשוואה לדגם שאותו הוא יורש
מקור התמונה: videocardz.com

שביבי מידע אלו מצטרפים אל פעולות 'חשיפה' דומות שבוצעו לאחרונה עבור שבבי ה-Skylake-X וה-Threadripper, כאשר הראשונה העניקה לנו הצצה לליבת ה-HCC המפלצתית החדשה של (עם שטח פנים שכנראה קרובה ל-500 מילימטרים רבועים) ואימתה לנו כי גם דגמים אלו משתמשים במשחה תרמית פנימית ולא בחומר מולחם – ואילו השנייה חשפה לנו כי מעבדי ה- זהים בתצורת למעשה למעבדי ה- לשרתים וכוללים ארבע יחידות Zeppelin פנימיות בעלות שמונה ליבות עיבוד האחת – רק ששתיים מהן אינן תקינות ואין פעילות ונמצאות שם רק למען יישור הקו.

הליבה שמעניקה לנו מעבדי 12, 14, 16 ו-18 ליבות בשוק הביתי – והיא אפילו לא הגדולה ביותר בארסנל הכללי של אינטל

מדובר ללא ספק בנתונים מעניינים מאוד עבור כל חובב חומרה, ואנחנו משתוקקים לגלות עוד פרטים אודות הסודות של הדור השמיני הטרי של בקרוב.

ל- קיימת התשתית להשקת ביתיים עם 20, 24 ואפילו 32 ליבות עיבוד פעילות – השאלה היא מתי תהיה מוכנות ונכונות להביא אותה לידי ביטוי


תגיות
Back to top button
Close
Close