הנסיקה של NVIDIA ממשיכה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

הנסיקה של NVIDIA ממשיכה

כן, גם הרבעון השלישי של שנת 2017 היה שובר שיאים מבחינתה של מפתחת השבבים הנודעת

לצד הנתונים המעודדים בהחלט של ושל עבור הרבעון השלישי של השנה, גם הכריזה על נתונים כספיים מרשימים במיוחד – שמהווים עוד שבירת שיא גדולה עבורה, ממש כמו שלושת הדיווחים הכלכליים הרבעוניים שקדמו לו, מאז שהפכה בהצלחה ממפתחת ליבות גראפיות ומערכות על בעיקר לאחת מחברות הטכנולוגיה אשר מובילות קדימה את עולם הפיתוח האוטונומי לרכבים ואת עולם הלמידה החישובית והבינה המלאכותית כולו.

הכנסות כלליות של 2.63 מיליארד דולר ורווח נקי נאה של 838 מיליון דולר מהווים עלייה של עשרות אחוזים גם בהשוואה לרבעון השני של שנת 2017 וגם בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016 – בעיקר בקטגוריית הרווח שקפצה ביותר מ-50 אחוזים לעומת המצב אשתקד, תוך כדי הגדלת שולי הרווח הגולמי של החברה, תודות להתבססות בתחומי יוקרתיים ואיכותיים יותר מאי פעם בעבר.

שבירת השיאים של הופכת למעין שגרה – וזו בהחלט פסגת השאיפות עבור כל חברה טכנולוגית, או כל חברה באשר היא

בחלוקה לתתי תחומים, עולם מוצרי העיבוד הגראפי לגיימינג ממשיך להוביל בצורה ניכרת את הכנסות החברה עם 1.56 מיליארד דולר(שיא, כמובן), שמוכיחות כי התמודדה בהצלחה עם השקת מוצרי ה-Vega המתחרה מ-. במקום השני נמצא עולם העיבוד עתיר הביצועים של מוצרי ה-, שמתפוצץ קדימה עם הכנסות של 500 מיליון דולר (בהשוואה ל-240 מיליון דולר בלבד בתקופה המקבילה בשנה שעברה) בשל החשיבות המתעצמת שלו עבור מגוון תחומי מחקר ופיתוח בחוד החנית הטכנולוגי.

אמנם כבר מזמן לא "רק" חברת ליבות גראפיות, אך התחום הזה עדיין מהווה כמעט שני שליש מעסקיה

במקום השלישי נמצאת קטגוריית מוצרי ה-Quadro למקצוענים שנהנית מצמיחה קלה והכנסות כלליות של 239 מיליון דולר, ואחריה תחום הפתרונות הייעודיים עבור חברות צד ג' (כמו השבבים עבור קונסולות ה-Switch של נינטנדו) עם הכנסות של 191 מיליון דולר – ואת הרשימה סוגר בינתיים תחום מוצרי העיבוד לרכבים עם הכנסות יציבות של 144 מיליון דולר, כאשר כל המספרים הללו כולם מהווים עלייה לעומת מה שרשמה ברבעון השלישי של 2016, ברמה של בין 3 אחוזים בלבד בתחום הרכב ל-109 אחוזים שלמים ב-HPC.

גם ללא דור חדש של ליבות גראפיות – הדרישות לכרטיסי המסך של החברה מרקיעות שחקים

האימפריה הירוקה שבנה ג'ן-סון הואנג צופה גם לסיים את השנה כשהיא על הגל, עם הכנסות שיכולות להגיע ל-2.7 מיליארד דולר והכנסות משופרות שעשויות לאפשר לה לעלות לשולי רווח גולמי נדירים של קצת יותר מ-60 אחוזים אשר היה "שמור" בעבר בתחום זה בעיקר עבור .

תגיות

3 תגובות

 1. ציטוט של Michael Biniashvili

  מחכה לתגובה של AMD

   

  הייתה תגובה.. שהייתה יפה יחסית, אבל אל מול אינטל.

  בחטיבת כרטיסי המסך של AMD מישהו שוב החליק על בננה ויצא לחופש..

  כי הם לא הביאו כלום מעניין..

 2. זה נכון, לא להיות מרוצה ממה שנעשה בחטיבת כרטיסי המסך?

  הם כאלה לא מוצלחים..?

  זה מעניין, כיוון שאני מנסה להבין תמונה רחבה יותר ממה שכבר ברור ..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close