adplus-dvertising

הנייד שעושה את הכל – מחשב GIGABYTE AERO 15 XC עם RTX 3070 בביקורת

מבחני הביצועים וסיכום

את ה-AERO 15 XC בחנו מול מחשב הגיימינג של GIGABYTE עצמה, ה-AORUS 15P יחד עם מחשב שולחני ממוצע בעל שני כרטיסי מסך שולחניים מדגמי RTX 2060 Super ו-RTX 1660 Super על מנת לראות כיצד אפשר לתרגם את ביצועי המחשבים הניידים הללו. רזולוציית הבחינה שלנו היא FullHD 1920X1080.

במשחק Borderlands 3 אפשר לראות את ההבדל שבא ליטי ביטוי בשימוש RTX 3070 Max-Q לעומת Max-P המהיר יותר. ישנו הבדל ביצועים יחסית קטן בממוצע, אך ניכר במינימום פריימים לשניה. היכולת של Max-P להחזיק חוויה יציבה יותר באה לידי ביטוי. שתי הבחירות חזקות לפחות כמו GeForce RTX 2060 SUPER שולחני.

במשחק Horizon Zero Dawn אפשר לראות שמחשב ה-AERO שומר על אותו מרחק ממחשב ה-AORUS שבחנו כאשר הפרש הביצועים עומד על כמה אחוזים בודדים. בכותר זה ביצועי המחשב נופלים במעט מהמחשב השולחני שלנו בעל RTX 2060 SUPER.

במשחק GRID ביצועי המחשב טובים למדי בהשוואה לזה בעל גרסת ה-RTX 3070 המהירה יותר. במשחק זה RTX 2060 SUPER שולחני יהיה מהיר משתי האופציות הללו.

במשחק Hitman 2 ראינו משהו קצת לא שגרתי כאשר מחשב ה-AERO הציג ביצועים גבוהים במעט מאלו של ה-AORUS. יתכן ומעטפת החום הנמוכה יותר של כרטיס המסך אפשרה למעבד לפעול בתדרים גבוהים יותר, דבר שגרם לתוספת בלתי צפויה של ביצועים בכותר זה.

במבחן השימושיות של PCMARK10 למטלות משרדיות בעיקר, מחשב ה-AERO השיג ציונים כלליים דומים לאלו שפגשנו ב-AORUS 15P כאשר חוזק המחשבים נמצא בעיקר בתוכן דיגיטלי שקשור לניגון תוכן בהבחנה גבוהה וקידוד.

חווית השימוש – משחב מיוחד

במשך כשבועיים של שימוש ב-AERO 15 XC, חוזרת לי המון אמונה שלצרכי פרודוקטיביות מחשב נייד כן יכול להוות בחירה שמרגישה כמו שימוש במחשב נייח, לפחות כשנמצאים רחוק מהבית. צג ה-AMOLED המרהיב הוא בהחלט הרכיב הבולט ביותר בלפטופ כמו ה-AERO 15 XC.

עם המחשב מקבלים את מערכת ההפעלה כבר מותקנת, ואיתה שלל כלים של GIGABYTE. לרוב, הכלים שמותקנים מתיחסים בעיקר לפונקציונליות של לחצני הקיצור לשינוי בהירות, עוצמת שמע ותאורת המקלדת. כמו כן, ישנה גם תוכנת שליטה של GIGABYTE לכל הדברים הללו במידה והמשתמש ירצה. באופן כללי ההמלצה שלנו לצורך ביצועים מקסימליים תהיה התקנה טריה של חלונות 10 בשימוש הרשיון שהגיע עם המחשב והורדה אך ורק של דרייברים הכרחיים מאתר היצרן.

משום מה אפילו כשאנחנו בשנת 2021 וביצועים גבוהים ככל הניתן זה הדגש במחשבים שכאלה, קשה מאוד למצוא יצרן שלא יתקין מעבר לנדרש בלבד.

עם המחשב הנייד הזה כמות התוכנות שהגיעו מותקנות היא יחסית מינימלית וזה דבר משמח. מלבד מנהלי ההתקן השונים, ישנה תוכנת הבקרה של GIGABYTE כמו גם תוכנה לגיבוי אחסון אותה כן היינו מגדירים בתור אקסטרא שאינו נחוץ.

מרכז הבקרה של GIGABYTE הוא כלי נחמד מאוד שמאפשר שליטה על מאווררי המערכת במידה והמשתמש רוצה חוויה שקטה במיוחד או שתהיה רועשת ככל שניתן רק בשביל להשיג טמפרטורות עבודה בריאות.

חווית ההקלדה ב-AERO 15 זהה לזאת שחוויתי ב-AORUS 15P. בקצרה – מדובר במקלדת נוחה למדי עם ריווח בריא. מרחק התנועה בלחיצה גדול למדי בהתחשב בכך שהמקלדת שטוחה. אין התנגדות של המקש בלחיצה על קצוות המקש ולכן GIGABYTE מקבלת על כך נקודות. כבר ציינו שמשטח המגע מעולה ולכן שימוש שוטף במחשב הנייד הזה ללא צורך בציוד היקפי אפשרי. כמובן שנמליץ עדיין להצטייד בעכבר איכותי כאשר מדובר בשימוש ארוך המצריך נוחות.

ברשותכם, נחזור על המנטרה בכל הנוגע לתכן מחשב מתקדם כיום וכל מה שקורה בעולם החומרה מבחינת זמינות. אנחנו יודעים של-GIGABYTE הייתה ההזדמנות לבחור במעבדים אחרים מאשר Core i7 10870H, במיוחד אלו החדשים של AMD מסדרת Ryzen 5000 למובייל, עם אפשרויות עוצמתיות דוגמת Ryzen 7 5800H. מצד שני, צריך להבין שהמחשבים הללו צריכים להגיע למדפים ואל הצרכן, ולא להשאר בסטטוס של "לא זמין" למשך שבועות וחודשים רבים. ההחלטה התקבלה להשתמש במה שנחשב דה-פקטו מעבדי דור קודם, על אף שהם העדכניים ביותר לפחות מבצד של אינטל.

ביצועי Comet Lake של אינטל הם מספקים, בעיקר בקונפיגורציית 8 ליבות ו-16 נימים. אין כאן בעיה של ביצועים כלל. כל עוד המחשבים הניידים הללו סובלים "רק" מהביקוש הגדול בעולם לליבות גרפיות ולא גם מהביקוש הגדול וההיצע המוגבל למעבדי Ryzen החדשים, יותר קל יהיה למצוא מחשב שכזה זמין לרכישה. כפי שצוין, מחשב זה כן ביצע עליה ונמכר מקומית עם מלאי מתחדש.

זמן הסוללה עם ה-AERO 15 XC דומה למדי לזה שראינו ב-AORUS 15P. זמן הסוללה בעבודה משרדית אינטסיבית עלה מ-110 דקות אל 130 דקות. במצב חסכון בסוללה גם כן ראינו תוספת של כ-20% בחיי סוללה לעומת דגם ה-AORUS 15P. טמפרטורות הפעולה בעת מאמץ נמוכות גם הן בהתאם, כאשר המעבד הגיע לשיא של 90 מעלות צלזיוס במאמץ ממושך, והליבה הגרפית ל-81 מעלות צלזיוס בלבד. אלו נחשבים לנתונים טובים עבור לפטופ מתקדם שכזה.

מומלץ – מחשב נייד GIGABYTE AERO 15 XC 4K RTX 3070

נקודות לציון לטובה במחשב המדובר הזה:

  • איכות בניה נהדרת, שילוב של פלסטיק ומתכת. ניתן לפתוח את המסך עם יד אחת מבלי להרים את המחשב
  • מסך AMOLED מרהיב תוצרת סמסונג ברזולוציית 4K עם כיסוי צבע 100% DCI-P3
  • עוצמה גרפית מספקת לגיימינג ברזולוציות שונות, כאשר גם 1080p יראה נהדר וטבעי על מסך זה הודות ליחס פיקסלים מושלם של 1:4
  • גם עבור עשרת אלפים שקלים, המפרט הטכני של מחשב זה מוצא עצמו הגיוני למדי בנוף החומרה האפרורי של התקופה
  • משטח מגע נהדר, מקלדת מרווחת ומוארת היטב
  • כמות ממשקים מכובדת שכוללת Thunderbolt 3, תמיכה ב-HDMI 2.1 וכניסת רשת של 2.5Gbps
  • על אף שימוש בגרסה רגועה יותר של RTX 3070 מסוג Max-Q לניידים, ביצועים קרובים לאלו של גרסת ה-Max-P
  • יכולות שדרוג בריאות, יחד עם תוספת כונן M.2 וזיכרון מירבי בנפח 64GB

נקודות לציון ביקורת במחשב זה:

  • המחיר מעט מבהיל, אך בהתחשב בעלויות חומרה לאחרונה הוא נראה סביר למדי
  • RTX 3070 לא אומר ביצועים דומים ל-RTX 3070 שולחני, אלא יותר כמו אלו של RTX 2060 SUPER שולחני