הנייד החדש של Razer: כמעט חצי מחיר, עדיין יקר להפליא • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

הנייד החדש של Razer: כמעט חצי מחיר, עדיין יקר להפליא

מה קורה כשמנסים ליצור גירסה "תקציבית" עבור אחד מהמחשבים הכי יקרים בסביבה?

נייד ה-Razer Blade Pro הוא כנראה אחד מהנחשקים ביותר בתחום הגיימינג הנייד, תודות למערך שכולל מעבד מרובע ליבות, מסך 17.3 אינץ׳ מתקדם ברזולוציית , כרטיס מסך מדגם GTX 1080 ועוד – הכל באריזה שחורה נאה ודקה בהחלט. עם זאת, תג מחיר מומלץ רשמי של 4,000 דולר (!) הופך את הרצון להשיג מוצר שכזה ללא יותר מפנטזיה פרועה עבור רוב הצרכנים, וזה משהו שביצרנית האמריקאית שואפים לשנות.

הגירסה החדשה של המחשב הגדול ביותר בארסנל של מציע מפרט לגיימינג מתון יותר, עם מסך IPS ברזולוציית 1080p אשר נהנה מקצב רענון מירבי מרשים של 120Hz (בהשוואה למסך 4K עם קצב רענון של 4K בדגם המקורי והיקר), מעבד Core i7-7700HQ מרובע ליבות פופולרי, זכרון של 16 ג׳יגה-בייט במהירות 2,400MT/s שניתן לשדרג עד ל-32 ג׳יגה-בייט וכרטיס מסך מדגם GTX 1060 בגירסתו המיטבית עם 6 ג׳יגה-בייט של .

נראים כמעט אותו הדבר – אך מפרידים ביניהם 1,700 דולר ואף יותר

הדגם המקוצץ יציע למשתמשים מערך אחסון שמשלב בין כונן SSD זריז בממשק M.2 ובנפח התחלתי של 256 ג׳יגה-בייט (שניתן לשדרג עד 2 טרה-בייט אם תרצו ותשלמו) לכונן מכאני בנפח 2 או 4 טרה-בייט, והוא גם יוותר לצערנו הרב על המקלדת המכאנית הייחודית שלו לטובת מקלדת פשוטה יותר, כמו בדגמי ה- Blade הקטנים יותר שזמינים בחנויות. גם קיבולת הסוללה קוצצה מ-99 וואט-שעה ל-70 וואט-שעה, אך זה בא ביחד עם קיצוץ משמעותי במשקל, מ-3.54 קילוגרם ל-3.07 קילוגרם בלבד, כך שזו פשרה נסבלת לטעמנו.

האלמנטים הייחודיים מבית נשמרים, לפחות בחלקם, גם בגירסת ה-FullHD

המעטפת החיצונית של ה- Blade Pro תהיה זהה כמעט לגמרי לזו של אחיו, עם אותם המימדים הפיזיים ואותו מערך חיבורים שכולל HDMI 2.0 אחד לתמיכה במשקפי מציאות מדומה, שלוש כניסות USB 3.0, חיבור Thunderbolt 3 אחד כולל תמיכה במארזים חיצוניים לכרטיסי מסך וחיבור Gigabit Ethernet קווי מבית חברת Rivet Networks. ומה בנוגע למחיר? הוא יחל מעתה ב-2,300 דולר "בלבד", שעדיין נשמעים כמו הרבה מאוד בעבור מערכת עם כרטיס GTX 1060, לפחות לכל מי שאינו משתייך לצוות ההנהלה של .

ממשיך להיות דק ואלגנטי גם בגירסה המעודכנת – ואפילו זוכה לדיאטה עבור המשקל שלו

ה- Blade Pro FullHD יהיה זמין בחנויות במהלך שלושת החודשים הקרובים, ואנחנו תוהים האם הוא באמת יצליח להצדיק עלות שגבוהה ב-500 דולר או אפילו יותר ממתחרים דומים, רק בזכות השיק והגישה המרעננים שלו. מה דעתכם? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close