הנייד החדש של גוגל: זול יותר, חזק יותר – אבל עדיין עוף מוזר

2 תגובות

גוגל משיקה גירסה מעודכנת לכרומבוק ה- היוקרתי שלה. האם הפעם הצרכנים ישתכנעו להעדיף אותו על פני האולטרבוקים מבוססי החלונות?

יש מוצרים שמהווים ניגוד מוחלט להלך הרוח והנורמות הכלליות בשוק – זה יכול להיות כרטיס מסך שעולה יותר מהמשכורת הממוצעת במשק, טאבלטים שמתחזים למכשירי PC או סמארטפון מתקדם שנראה כמו מכשיר צדפה משנת 2005. במקרה של גוגל, יש לה את ה-Pixel – נייד כרומבוק מעוצב ונאה שגם עולה פי חמישה מכל שאר המכשירים אשר מבוססים על אותה מערכת ההפעלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-Pixel המקורי, שהושק לפני קצת פחות משנתיים, זכה לביקורות מחמיאות אך גם הוגדר כמוצר נישה קיצוני ששמור אך ורק לאנשים המכורים למערכת ה-Chrome OS (ומתנגדים באופן קיצוני לכל מקבילותיה). כעת, להפתעתם של רבים, ה'ניסוי' של גוגל זוכה לגירסה מעודכנת ומשודרגת – שתנסה לשכנע אותנו בשנית כי כרומבוקים לא חייבים להיות מגה-זולים בכדי להוות הצעה אטרקטיבית.

אז מה נשתנה? ה-Pixel של שנת 2015 מציע מעטפת מתכתית שזהה כמעט לחלוטין לזו של קודמו, יחד עם אותו מסך IPS מרשים בגודל 12.85 אינץ' וברזולוציית 2,560×1,700 פיקסלים, אך במקביל ניתן למצוא כמה וכמה שידרוגים מתחת למכסה המנוע – כגון שבב Core i5-5200U כפול ליבה מדור ה-Broadwell שמציע תדר בסיס גבוה ב-400MHz משבב ה- i5-3337U בדגם הקודם (וגם ליבה גראפית מובנית משופרת משמעותית), זכרון LPDDR3 בנפח כפול של 8GB, קישוריות Bluetooth 4.0, קישוריות Wi-Fi עם תמיכה בתקן ה-802.11ac ואפילו זוג חיבורי 3.1 Type C עדכניים בנוסף לזוג חיבורי 3.0 מסורתיים וחריץ הרחבה לכרטיסי SD.

כל השיפורים החומרתיים המתונים הנ"ל, יחד עם שיפורים בלתי מבוטלים להם זכתה מערכת ה-Chrome OS עצמה בתקופה האחרונה, מהווים מתאבן לעדכון המשמעותי ביותר ב-Pixel המעודכן – שהוא תג מחיר של 1,000 דולר "בלבד", במקום 1,300 דולר אותם ביקשה בעבור ה- של שנת 2013.

ה-Pixel החדש (מימין) לעומת ה-Pixel המקורי
ה- החדש (מימין) לעומת ה- המקורי

ה-Pixel החדש הוא ללא ספק שיפור מכובד, אשר סוף סוף מהווה מתחרה שווה ערך לאולטרבוקים מבוססי חלונות בתגי מחיר דומים – אך למרות זאת, קשה שלא לחוש שזה עדיין לא המקום הנכון בשבילו. כשכל כרומבוק ממוצע, אותו ניתן לרכוש בכ-200 עד 300 דולר, יוכל להציע פונקציונליות שתהיה דומה מאוד לזו של ה- עדיין יהיה קשה מאוד להצדיק את התוספת הגדולה לעלות.

chrpx1chrpx

 

כמו אפל, גם תציע כמה אפשרויות (לא ממש זולות) להרחבת השימושיות של חיבורי ה- 3.1 Type C הטריים

גוגל גם תציע גירסה עוצמתית יותר של ה-Pixel החדש, תחת השם Pixel LS, שתכלול מעבד , זכרון בנפח 16GB ונפח מקומי כפול של 64GB. המחיר? 1,300 דולר

Chrome OS היא עדיין צעירה שבמקרה הטוב ביותר תציע חוויית שימוש דומה לזו של מתחרותיה (וחוויית שימוש הרבה יותר מוגבלת במקרה הפחות טוב), ועל כן לא ממש ברור למה בגוגל לא בוחרים לבצע "מעשה נקסוס" ולהציע מוצר איכותי כמו ה-Pixel במחיר עלות (400-500 דולר?) – על מנת לשפר את ההיכרות והרלוונטיות של ה- OS גם בשוק הביניים ולגנוב עוד קצת נתח שוק מה- וה-Mac. אולי בגלגול השלישי של הנייד? נחיה ונראה.

מסכימים איתנו, או חושבים שה-Pixel החדש הוא עיסקה נהדרת? ספרו לנו בתגובות.
chrpx4chrpx5

עוד אחד מהשיפורים הבולטים ב-Pixel החדש – חיי הרבה יותר טובים של עד ל-12 שעות עבודה לטעינה, שמתעלים באופן משמעותי על אלו של מרבית המתחרים (גם על הנייר וגם בפועל)