הנייד הבא מבית HP יכלול מעבד ARM? • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

הנייד הבא מבית HP יכלול מעבד ARM?

יצרנית המחשבים האישיים השנייה בגודלה בשוק עשויה לשדרג את המגוון שלה עם ומערכת הפעלה חדשים ובלתי סטנדרטיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שוק המחשבים האישיים אינו פורח כבעבר, וזה מביא שחקניות רבות בו לחפש שיטות חדשות לרענן את קווי המוצרים ולחפש לעצמן קהלי יעד חדשים בעולם טכנולוגי המשתנה במהירות מסחררת – וזה כולל את אלו שנחשבות הגדולות ביותר בו, כדוגמת .

נייד חדש ואלמוני לכאורה, שדומה מאוד לדגמי קו ה-EliteBook הפופולרי של היצרנית האמריקאית, נצפה בתערוכה בהונג קונג כשהוא מתבסס על שבב Rockchip RK3399 בעל שש ליבות בארכיטורת , שתיים עוצמתיות מסוג Cortex A72 במהירות 2GHz ועוד ארבע חסכוניות יותר מסוג Cortex A53 במהירות 1.5GHz, עם ליבה גראפית מדגם Mali-T860MP4 – ומריץ מערכת הפעלה מסוג Remix OS, שהיא וריאציה חופשית של אנדרואיד אשר שמה דגש על פעולה במחשבים אישיים "קלאסיים" עם ממשק מבוסס וחלוניות והתאמה לשליטה בעכבר ומקלדת.

הנייד לא נקרא בשם שחשף את זהותו המלאה, אך נציגיה של חברת Rockchip שנכחו באותה תצוגה מדוברת כן הצהירו עליו כעל חלק ממותג ה-EliteBook, ובכך לא הותירו לנו יותר מדי ספקות אודות זהות היצרנית שאיתה מבוצע שיתוף הפעולה.

הנייד החדש והמסתורי, שלפי כל הרמזים עוצב בידי היצרנית האמריקאית הגדולה ביותר

הנייד הציע מסך IPS בגודל 12.5 אינץ׳ וברזולוציה של 1080p, זכרון דינאמי של 4 ג׳יגה-בייט ונפח אחסון פנימי של 64 ג׳יגה-בייט, שאמורים להיות היצע סביר בהחלט למערכת הפעלה כדוגמת Remix OS – או OS, שנשמעת כמו אלטרנטיבה ריאלית ואף נפוצה יותר עבור מכשיר זה והחומרה שבו – אם כי כרגע כל המידע הוא בגדר ספקולציות, כל עוד לא קיבלנו אישור רשמי מצד HP: יתכן שמדובר באב-טיפוס חד פעמי, או במוצר שמכוון לשווקים ספציפיים במזרח הרחוק ולא לשיווק בינלאומי רחב היקף, כך שמוטב לדחות את קריאות השמחה לעת עתה.

שכזה במחיר של פחות מ-250 דולר – היתכן, או שאנחנו סתם מפנטזים?

אנחנו לא יודעים האם מתישהו באמת נזכה לראות נייד מסחרי עם Remix OS, או נייד מבוסס שבב באופן כללי, מבית חברת HP – אך אנחנו יודעים שלא נתנגד לקיומו של מוצר כזה, לטובת כל מי שעשויים למצוא בו מענה זול לכל הדרישות שלהם ממחשב אישי – ואולי זה גם העיתוי המתאים לציין את שבב ה-SC9861G-IA המתומן החדש של חברת Spreadtrum, שמבוסס על ליבות x86-64 של ועשוי להוות פתרון זול ויעיל למחשבים שיוכלו להריץ, לפחות תיאורטית, גם את מערכת האנדרואיד "הרגילה", גם את Remix OS, גם את Chrome OS וגם את – הכל בהתאם לבחירת והעדפת הצרכן עצמו.

Remix OS היא אלטרנטיבה מעניינת ל-Chrome OS, שתוכל לקבל תנופה משמעותית אם תאומץ בידי חברה בסדר גודל של לטובת השקה מסחרית בהיקף גדול

האם קיים תג מחיר עממי וקורץ מספיק שהיה משכנע אתכם לוותר על השבב מבית (או AMD) במחשב הנייד הבא שלכם? בואו לספר לנו על כך בתגובות.

השבב מבית Rockchip אמור להיות אופציה זולה ומעניינת עבור נייד פשוט וצנוע – אך השבב של ו-Spreadtrum עשוי להיות בחירה טובה אפילו יותר, כאשר יגיע למצב בו הוא מוכן לייצור המוני

תגיות
Back to top button
Close
Close