המשמעותי ביותר מאז Sandy Bridge? זה הוא דור ה-Coffee Lake של אינטל

עם יותר ליבות עיבוד בכל קטגוריה ותגי מחיר זהים לאלו של דור ה-, באינטל מקווים להחזיר לעצמם את מלוא המומנטום במחשבים הביתיים

ידענו שזה בדרך, ועכשיו זה גם קורה: חושפת את מעבדי ה-Coffee Lake הראשונים בדור ה- השמיני שלה, עם שש וארבע ליבות בשישה דגמים שונים אשר יהיו זמינים לרכישה כבר בתחילת החודש הבא, לצד לוחות אם חדשים עם ערכת שבבים מסוג Z370 שיהיו היחידים לתמוך בהם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כמשוער, ההיצע של יצרנית השבבים יורכב משישה דגמים חדשים, שלושה מהם עם מכפלת תדר פתוחה ותמיכה בהמהרה ושלושה בלעדיה אך עם מעטפת הספק מצומצמת – שניים מסדרת ה- i7, שניים מסדרת i5 ועוד שניים מסדרת ה- i3, כשהבשורה הגדולה היא תגי מחיר רשמיים שזהים כמעט לחלוטין לאלו איתם הושקו מעבדי ה- לפני כשנתיים, למרות הקפיצה בכמות הליבות.

תשכחו מזוג ליבות עיבוד – שש ליבות זו נקודת הזינוק החדשה בתחום

ה- i7 8700K יהיה המוביל, באופן טבעי, עם שש ליבות פיזיות ו-12 ליבות לוגיות, מכפלה פתוחה כלפי מעלה, תדר בסיסי של 3.8GHz ותדר טורבו מירבי של 4.7GHz עבור ליבה בודדת, 12 מגה-בייט של זכרון מטמון L3 ותג מחיר מומלץ של 359 דולר, כשלצידו ה- i5 8600K שיציע שש ליבות פיזיות בתדרים שבין 3.6GHz ל-4.3GHz בעלות של 257 דולר – וה- i3 8350K עם ארבע ליבות בתדר 4GHz ופוטנציאל נוסף בעבור תג מחיר של 168 דולר בלבד, שעשוי להפוך אותו ללהיט מאסיבי חדש בקרב חובבי הגיימינג למיניהם.

המפרטים השתפרו משמעותית – המחירים נותרו דומים ותחרותיים, בעיקר במשפחות ה- i5 וה- i3

מגוון נוסף של דגמים שולחניים מהעידן החדש אמור להגיע בעוד כמה חודשים, כאשר במקביל כעת נראה כי תהיה זכות קיום מעשית למעבדי ו-Celeron מוזלים, אשר יכילו זוג ליבות עיבוד, עם או בלי HyperThreading, ככל הנראה בדרגת מחיר של 100 דולר ופחות.

תוסיפו חדש לשיקולי השדרוג שלכם

הסיבות אותן ציינה בתור אלו שהצריכו מעבר לפלטפורמה מעודכנת וערכת שבבים חדשה כוללות מערך אספקות מתח משופר שיתמוך בכמות הליבות המוגדלת, יכולות אוברקלוקינג מורחבות לקבלת תוצאות מיטביות, וכמו כן תמיכה מובנית בזכרונות מהירים יותר של 2,666MT/s. ניתן להתווכח עם הצורך המעשי למהלך זה והבחירה לוותר על תמיכה לאחור (גם עם יכולות מופחתות), אך בסופו של דבר כנראה שמדובר ב'מחיר קטן' לשלם עבור בואו של עידן חדש בו ארבע ליבות הן הבסיס החדש, ושש ליבות (ואולי גם שמונה ליבות) הן מה שקיים אצל חלק גדול ממשתמשי המיינסטרים – אחרי עשור שבו היו לנו בעיקר צמד ליבות או ארבע ליבות במחירים סבירים ושפויים.

לסחוט את טיפות המיץ האחרונות בהחלט מעידן ה-, שזוכה לשיפור השני שלו מאז הבכורה ב-2014

ביקורות למעבדים החדשים צפויות להגיע לרשת בימים הקרובים, וכעת זה השלב שבו אתם צריכים להכריע: Ryzen או Coffee Lake, אינטל או – מי יצרנית המעבדים המוצלחת והמשתלמת ביותר בסביבה? מצפים לשמוע את דעותיכם בתגובות.

מספיק בכדי לגרום ל- להגיב? בקרוב נדע