המקל והגזר: ה-MacBook Pro החדש מסמל שיא שלילי עבור אפל

הענקית מקופרטינו הייתה גאה מאוד בנייד החדש והקומפקטי שלה, אך באתר הפופולרי Consumer Reports החליטו שהם לא יכולים להמליץ עליו – לראשונה בתולדות משפחת ניידי ה-MacBook, וכעת אנשיה ינסו להבין מדוע

משפחת ה-MacBook Pro החדשה של אפל לא יורדת מהכותרות מאז הוכרזה לראשונה לפני כחודש, אבל לא בטוח שבאפל מרוצים מכך, משום שנראה כי רוב תשומת הלב איננה חיובית במיוחד.

בחברת הענק היו מרוצים מאוד מהתוספת של פס המגע הייחודי העונה לשם Touch Bar ומהמיזעור המשמעותי של המכשירים, אל במקביל נשמעו לא מעט טענות ותלונות מהצרכנים השונים בשל תגי המחיר הגבוהים של המוצר, ביטול כל החיבורים פרט ל-USB Type-C שהפך את השימוש במתאמים שונים למשהו שהוא כמעט חובה לרוב המשתמשים, שימוש בחומרה שאינה מתקדמת מספיק ועוד.

הניידים החדשים של אפל הצליחו להרשים אותנו עם מימדים ממוזערים - אבל זה הגיע עם מחיר בלתי מבוטל
הניידים החדשים של אפל הצליחו להרשים אותנו עם מימדים ממוזערים – אבל זה הגיע עם מחיר בלתי מבוטל

הבעיות לא פסקו כשהניידים הושקו בפועל – אז נוספו אל סל התלונות גם דיווחים על חיי סוללה שלא התקרבו להצהרות מאפל עצמה, היו שונים מדגם ספציפי אחד למשנהו ובעיקר היו הרבה פחות מרשימים מאלו של מחשבי ה-MacBook Pro מהדורות הקודמים.

באפל לא ממש התרשמו מהתלונות הנערמות, ובחרו להגיב בצורה פאסיבית ותמוהה משהו עם העלמתו של המדיד אשר דיווח למשתמשים את אורך חיי הסוללה הנותרים המשוער, מה שבאופן די טבעי רק הוסיף לכעס של המשתמשים – גם המעריצים שרכשו את המוצר והתאכזבו וגם אלה שמראש לא ממש חיבבו את החברה.

baba2

baba
תגי מחיר גבוהים וגם חיי סוללה שלמעשה מהווים צעד אחורה לעומת הדורות הקודמים הם לא שילוב מוצלח, מסתבר

 

כל הסיפור הזה עשוי היה להסתיים בנקודה זו, אבל אז הגיעה מכה בלצי צפויה נוספת, שאליה אפל כבר לא יכלה להישאר אדישה – Consumer Reports, הירחון הפופולרי שמציע ביקורות למגוון רחב של מוצרי צריכה מאז שנות השלושים של המאה הקודמת. אנשי האתר בחנו שלושה דגמים שונים של ה-MacBook Pro, והגיעו למסקנה כי לא יוכלו להמליץ עליו לקוראים שלהם – לראשונה בתולדות המגזין עבור מחשב נייד מבית אפל.

המגזין הוותיק הנחית מהלומה בלתי צפויה על אפל
המגזין הוותיק הנחית מהלומה בלתי צפויה על אפל

הסיבה המוצהרת להיעדר ההמלצה נגעה, באופן לא ממש מפתיע, לסוללה שבו – במגזין טענו כי ביצועים שונים באופן משמעותי מאוד בין הדגמים השונים באותו מבחן בדיוק גרמו להם להגיע למסקנה שהדגמים החדשים של אפל סובלים מחוסר עקביות גדול ביכולותיהם, באופן שמזכיר את טענות הצרכנים הפרטיים, ועד שבחברה לא יצליחו לספק פתרון או לפחות הסבר לתופעה, יהיה קשה לרוכשים לדעת מה בדיוק הם מקבלים תמורת סכום בלתי מבוטל מכספם.

נשמעו דיווחים לפיהם באפל ניסוי לכלול סוללה בקיבולת גדולה משמעותית בדגמים החדשים, בדומה לדגמי ה-MacBook Pro בעבר, אך נכשלו בחלק מהבדיקות והחליטו "ללכת על בטוח" עם יחידה צנועה יותר
נשמעו דיווחים לפיהם באפל ניסוי לכלול סוללה בקיבולת גדולה משמעותית בדגמים החדשים, בדומה לדגמי ה-MacBook Pro בעבר, אך נכשלו בחלק מהבדיקות והחליטו "ללכת על בטוח" עם יחידה צנועה יותר

באפל כבר הכריזו כי יעבדו בשיתוף פעולה עם Consumer Reports בכדי לאתר ולהבין את המקור לתוצאות הבלתי עקביות בעליל, אבל סביא להניח שהנזק היחסי כבר נעשה – ה-MacBook Pro החדש אולי לא יהיה כשלון מסחרי צורם, אבל הוא ללא ספק ייזכר כאחד מהמחשבים הפחות מוצלחים של החברה מקופרטינו בשנים האחרונות, וכולנו תקווה שאת המסקנות המתבקשות היא תסיק במהירות, ולא רק בעוד כמה שנים מהיום.

baba3

מה נקודת המבט שלכם על משפחת ה-MacBook Pro המודרנית – שידרוג חכם או נפילה קשה? בואו לספר בתגובות.