המקלדות המכאניות החדשות יהיו שקטות יותר

היצרנית הנודעת של מנגנונים מכאניים לכפתורי מקלדות, Cherry, חושפת גרסאות שקטות יותר של דגמי האדום והשחור הפופולריים שלה, שעשויים לשכנע קהל חדש לקפוץ לטרנד

אחד החסרונות הגדולים ביותר של מקלדות מכאניות, מקלדות אשר משתמשות במנגנון קפיצי בעת הלחיצה במקום ממברנה פאסיבית שקיימת במקלדות "רגילות", הם אותם קולות 'קליק' שמביאה עימה כל לחיצה על מקש, בייחוד בעת הקלדה או הקשה מהירה יחסית. יש אנשים שקולות רקע אלה לא מפריעים להם כלל, בעוד עבור אחרים הרעש המונוטוני המדובר הפך את המקלדות האיכותיות האלו לטאבו של ממש.

כעת, יכול להיות שיש פתרון אולטימטיבי לעניין – Cherry, יצרנית הסוויצ'ים המכאניים הפופולרית ביותר בשוק, הכריזה על גירסאות מושקטות ייחודיות למנגנוני ה-MX Red וה-MX Black הנפוצים שלה. כוח ההפעלה ומספר הלחיצות המתוכנן עבור המנגנונים נותר זהה לזה של הגירסאות הרגילות, אך עומק הלחיצה קוצץ בכשמונה אחוז בשל חומר פלסטי ייעודי ממנו עשוי הלחצן, המשמש כמשכך ל'קליקים' הידועים לשמצה.

nmxs

עדיין לא ברור האם המנגנונים החדשים יהיו שקטים יותר ממנגנוני ה-MX Brown שמיועדים להיות שקטים יותר גם הם, אך בהתחשב בכך שמדובר כאן בעוצמות הפעלה ועומקי לחיצה שונים – סביר להניח שכל הגירסאות האלו יהיו מבורכות ויכולו לחיות האחת לצד השנייה, כאשר כל משתמש יוכל למצוא לעצמו את הלחצן השקט המועדף עליו בהתאם לאופי השימוש הצפוי.

במהלך חצי השנה הראשונה, הלחצים המושקטים יהיו זמינים רק במוצריה של Corsair, אשר חתמה על הסכם בלעדיות זמני עם Cherry. המקלדת הראשונה שתבוסס עליהם תהיה ה-Strafe RGB, שכפי שניתן להבין משמה תציע גם הארה אחורית צבעונית שהפכה גם היא למאפיין פופולרי מאוד בקרב רוכשי הציוד ההיקפי לגיימינג.

המקלדת החדשה שתעשה את הסיפתח השקט
המקלדת החדשה שתעשה את הסיפתח השקט

קישורים נוספים