במקום הראשון בכל המדדים: הביקורות של ה-GeForce RTX 2080 Ti

האות ניתן, המגבלה הוסרה – וביקורות עבור כרטיסי ה- RTX 2080 ו- 2080 Ti הציפו את הרשת בבת אחת

אחרי שנה וחצי של המתנה, יש לנו סוף כל סוף אלוף GeForce חדש לדבר עליו – ואפילו שניים כאלו, למעשה, שמזנקים מעל ל-GeForce GTX 1080 Ti באופן משכנע. הביקורות הראשונות של ה-RTX 2080 Ti וה-RTX 2080 הגיעו אל הרשת כמתוכנן, הן בגרסאות ה-Founders Edition היקרות והמומהרות של והן בגרסאות שונות של היצרניות השותפות, ומציגות לנו את המידע שהיה חסר לנו בשבועות האחרונים אודות הביצועים במשחקים, פוטנציאל ההמהרה, הטמפרטורות, עוצמות הרעש של אמצעי הקירור ועוד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


GeForce RTX 2080 Ti הוא כמובן הדגם העוצמתי ביותר של לתחום הגיימינג עד היום, עם צריכת הספק מהמאסיביות ביותר בתחום הן במאמץ והן במצבי מנוחה (כאשר במפתחת השבבים כבר הודיעו כי יספקו עדכון שישפר את היעילות והחסכוניות במצבים בהם לא נדרשת מלוא העוצמה של המוצר) – ובעיקר יכולת להפעיל את רוב המשחקים המודרניים בשוק בהגדרות גראפיות מירביות בקצב יציב של מעל ל-60 פריימים בשנייה. ראוי לציין כי יש עדיין כמה כותרים שלא מצליחים להגיע לרף המיוחל אותו הבטיחה במעמד ההשקה, וביניהם אפילו Deus Ex: Mankind Divided הוותיק משהו – אך סביר להניח כי מדובר באשמה של המפתחים בחוסר ליטוש וטיוב, לא פחות מאשמתה של החומרה עצמה.

הביצועים מרשימים ביותר, ובהחלט עונים על הציפיות שפיתחה אצלנו במעמד ההכרזה
מקור התמונות: techpowerup.com

ה-RTX 2080 Ti עדיף על פני ה-GTX 1080 Ti בכ-30 אחוזים בממוצע, ואף יותר מכך בהשוואה ל-Radeon RX Vega 64 שמהווה את ההצעה הטובה ביותר של המתחרה , ובנוסף לכך נראה כי יש לו פוטנציאל בלתי מבוטל שעשוי להוסיף עוד 10 אחוזים לביצועים הללו – עם כלים חדשים שאמורים להפוך את המלאכה לנוחה ונגישה יותר. כל זה קורה תוך שמירה על טמפרטורות נוחות יחסית של פחות מ-80 מעלות צלסיוס גם תחת מעמסה מקסימלית, ובעיקר בשקט מרשים מצד המאווררים בכלל הדגמים, גם אלו שמותאמים אישית וגם אלו שלא.


דוגמה נוספת למשחק בו גם הטוב ביותר לא מספיק לקבלת 60 פריימים בשנייה בממוצע ב-Ultra HD. לשמחתנו ברוב המשחקים העכשוויים המצב הוא מעודד יותר
מקור התמונה: guru3d.com

ה- RTX 2080 עושה גם הוא את אשר הובטח לנו, ועוקף את ה- GTX 1080 Ti כמעט בכל בחינה ובכל מצב, בצריכת הספק נמוכה יותר ובטמפרטורות ורמות שמע מרשימות לטובה – אם כי כמובן שלא היינו מתפשרים על פחות מכך, כאשר לוקחים בחשבון את תגי המחיר המומלצים שמתחילים ב-50 דולר מעל זה של ספינת הדגל מדור ה- ומגיעים גם ל-150 דולר ו-200 דולר יותר בחלק מהמקרים.

ב-Techreport בחנו כמו תמיד לא רק את קצב התצוגה אלא גם את זמני השהות של כל פריים – ומצאו כי ברוב המקרים דגמי ה- הם לא רק הזריזים ביותר, אלא גם היציבים ביותר
מקור התמונה: techreport.com

גם כרטיסי ה-RTX 2080, כמו אחיהם הגדולים, הצליחו להגיע כולם לתדרי עבודה מעשיים של מעל ל-2GHz במסגרת , כשחלק מהמבקרים אף מצליחים לחצות רף מרשים של 2.1GHz – אך זו הנקודה בה כדאי לציין דיווחים לפיהם רק הדגמים בקצה הגבוה של טווח המחירים המומלצים יתמכו בהמהרות שכאלה, בעוד שדגמים מוזלים יכילו וריאציה אחרת של ליבות ה-TU102 וה-TU104 שיתמכו בהמהרה זעירה בלבד או אפילו לא יתמכו בהמהרה כלל. יש עדיין חוסר בהירות מסויים סביב הנושא, שיתבהר עם הגעתם של מוצרים ראשונים במחירים של כ-700 דולר לערך.

זינוק גדול מאוד בביצועים שמצדיק את זמן ההמתנה הארוך שעבר עלינו מאז מאי 2016 (אז נחת ה- GTX 1080, הראשון בדורו) – אך תוספת מקבילה של עשרות אחוזים במחירים הרשמיים מטשטשת את הכדאיות
מקור התמונות: hardwarecanucks.com

אי אפשר להתכחש לכך ש- ביצעה כאן צעד הנדסי מרשים קדימה, כזה שאת מלוא הפוטנציאל שלו נוכל להבין כנראה רק בעוד כמה שנים עם הפיכתן המתבקשת של טכנולוגיות ה- וה-DLSS למעין תקן בסיסי חדש של שוק הגיימינג – אך עם זאת בלתי אפשרי להתעלם לגמרי מהמחירים הגבוהים מאוד שאותם החליטה לגבות החברה עבור יצירותיה בהיעדר תחרות ממשית לפחות עד תחילת השנה הבאה, שבהחלט "הורסים את החגיגה" לכל מי שלא מסוגלים או לא מעוניינים להשקיע סכומים של כמעט 4,000 שקלים או אפילו 5,000 שקלים ברכיב אחד בלבד מתוך מערכת שלמה.

טכנולוגיות ה- וה-DLSS עדיין לא באות לידי ביטוי ברוב המקרים – אך ניתן לראות את ניצוצות הפוטנציאל ב-Final Fantasy XV למשל, כאשר גם כאן למרות שיפור הביצועים אין קצב "חלק" של 60 פריימים בשנייה או יותר בהגדרות גראפיות עליונות
מקור התמונה: guru3d.com

אנחנו רוצים להאמין כי הגדלה הדרגתית של הייצור וההיצע, היעלמות הדרגתית של המלאים מהדור הקודם וגם השקתה דור ה-Navi של ידרבנו קיצוץ מחירים שיוכל להפוך את לבחירה הטבעית וההגיונית עבור משתמשים רבים – אבל עד שכל זה יקרה נראה שמצפה לנו עוד תקופה המתנה, מעבר לזו הארוכה מאוד שהביאה אותנו עד הלום.

מסכימים איתנו או שלא כל כך? בואו לשתף את כולם בתגובות!avatar
Dead_pool
Dead_pool

NVIDIA עושה את אותו התרגיל שאפל עשתה בשנה שעברה עם מחירי האיפון X כדי לבדוק כמה אפשר להוציא מהלקוחות שלה.

1stcowgirl
1stcowgirl

הלוואי! _ (מקרה כזה עוד היה נותן תקווה שיש לנו מה לומר).
הפעם הזו המחירים הללו לא משקפים את החמדנות והמציצה של הדם שלנו.
המחירים הללו מתארים את מה שהחבר'ה בNVIDIA חושבים על הכרטיס הזה.
מהמחיר הזה אפשר ללמוד שהחבר'ה האלו הם נקרסיסטים כבדים.
הלוואי וטעות בידי וטעות גם בידך והמחירים הללו תואמים את העלות של הכרטיסים….. אבל לא נראה לי.

הטכנולוגיה באמת יפה ובאמת עובדת (מי ששמע אותם אומרים "זה עובד", והבין טיפטיפה על מה מדובר, בטוחני שגם הוא חשב על צמד המילים (יא וואו) "זה עובד". _ (כך שלפחות בנושא הזה העסק רציני ואותנטיי).

Dead_pool
Dead_pool

כך או אחרת הדור הזה פסול אצלי, אני יקנה את הדור הבא אם מחיר זול יותר מקווה לפחות וביצועים טובים ב50 אחוז לפחות מהGTX האחרונים ככל הנראה.

Eli236
Eli236

שיפור של 20~30% טיפוסי בין דור לדור.
ציפיתי ליותר, במיוחד בהתחשב במחיר האסטרונומי.
במיוחד ה2080 הרגיל מאכזב ברמות.

gabbay
gabbay

אין שום סיבה לקנות את ה2080 כשאפשר לקנות את ה1080ti בפחות ולקבל את אותם ביצועים.
השיפור בביצועים לא מצדיק את הקפיצה במחיר של ה2080ti.
בשורה התחתונה, למי שהכיסים לא מפוצצים בשטרות יכול לדלג על הדור הזה או לשדרג ל1080TI

Atrixx
Atrixx

האם יש צפי לירידת מחירים ל1080TI?

באמזון זה עדיין יקר סביבות 700-800 דולר וזה לפני מיסים.

 

Buck
Buck

חברה של נוכלים. הם פשוט שינו את השמות של הכרטיסים. עכשיו במחיר של הטיטאן יש את הTI ובמחיר גבוה מהTI יש את ה2080…
שני הכרטיסים לא משתלמים ובקושי אם בכלל עדיפים יותר על הדורות הקודמים ברוב התנאים הפרקטיים.

העיקר הם פרסמו גרפים שקריים שנועדו לבלבל את הלקוחות שלהם בכוונה והראו 50 אחוז שיפור בביצועים. מעניין אם אפשר לתבוע אותם על הרצת מניות או הטעיית לקוחות.

ועד שהקונסולות שבינתיים מבוססות על amd לא יתמכו בray tracing אין סיכוי שמשחקים יאמצו את זה כפיצר מרכזי כי המחשבים האישיים הם רק שליש מהשוק. בטח זה גם יוריד את הFPS לרמה לא שחיקה בלא מעט סצינות כמו כל טכנולוגיה ניסיונית.

בקיצור, דור שמי שמשדרג אליו במחיר הנוכחי פראייר.

lompy
lompy

ביקורת מצוינת של סטיב, שווה לראות מסכם את הכל במדוייק.

 

שורה תחתונה,  2080TI נותן 30% יותר ביצועים מ 1080TI , ביצועים מדהימים ב 4K למי שמוכן לשים סכום מטורף כזה.

2080 נותן ביצועים פחות או יותר זהים ל 1080TI רק בעלות הרבה יותר גבוהה ואין שום סיבה לקנות את הכרטיס הזה כרגע.

 

 

 

 

 

schredder
schredder

"אי אפשר להתכחש לכך ש-NVIDIA ביצעה כאן צעד הנדסי מרשים קדימה, כזה שאת מלוא הפוטנציאל שלו נוכל להבין כנראה רק בעוד כמה שנים עם הפיכתן המתבקשת של טכנולוגיות ה-RTX וה-DLSS למעין תקן בסיסי חדש של שוק הגיימינג"
במשפט הזה סיכמתם את מה שאני חושב. הטכנולוגיה עדיין לא בשלה מספיק . כדי להנות מכרטיסים כאלה ומהיכולות שלהם צריכים יישום שיידע לנצל אותן כהלכה. מה שלא קיים בהיצע נרחב וכמעט בכלל.
אני עדיין חושב שמי שמיהר להפטר מה 1080TI שלו (ויש הרבה כאלה) הולכים להתגעגע אליו…

מישהו בכלל לקח בחשבון תרחיש בו ה 1180 יהיה כל כך יעיל בכרייה ויעיר את שוק הכרייה שוב ?!

הרי מדובר ב ROI שונה שיכול לשנות הכל…

נשאר עם ה 1080 שלי.