המעגל נסגר, גם ה-Wii הושקה • HWzone
מחשבים

המעגל נסגר, גם ה-Wii הושקה

יומיים לאחר הגעתה של ה-PlayStation 3 לארה"ב, הגיעה השבוע גם תורה של ה-Wii. ההשקה הסמוכה היא צעד אמיץ מבחינת נינטנדו, שמנסה להשיג את סוני מאז איבדה לה את הבכורה בשוק קונסולות המשחקים באמצע שנות ה-90. אולם ה-Wii לא מנסה לשבות את לב הגיימרים באמצעות גרפיקה מרהיבה באיכות גבוהה בדומה ל-PS3 או ל-Xbox 360 של מיקרוסופט, שיצאה לפני שנה. במקום זאת, נינטנדו מקווה למשוך דור חדש של מעריצים באמצעות שינוי חווית המשחק. למשל, הקונסולה מופצת עם בקר רגיש לתנועה, שיכול לתפקד כמחבט טניס, הגה, אקדח, חרב ועוד – על פי המשחק.

וכמובן, כיאה להשקת כל קונסולה, גם כאן בחרו מספר אנשים לפרק את הקונסולה שלהם ולהציג את חלקיה לראווה באינטרנט. ג'ון מאהוני מהמגזין "מדע פופולרי" החליט לשבור את ה-Wii שלו לחתיכות, כי לא הצליח להתמודד עם הברגים שנינטנדו משתמשת בהם (אנו מקווים כי לא כך נראה המצב בכל עניין במגזין המכובד שנקרא "מדע פופולרי"). סת' פוגיי לקח את העניין רחוק הרבה יותר והכין מאמר שלם בנושא. הוא כמובן פירק והרכיב את הקונסולה כמו שצריך. ויש גם וידיאו. ואחרונים חביבים הם החבר'ה מ-Semiconductor Insights שצילמו וידיאו של הקונסולה והשלט.

נראה כי ההשקה הייתה מוצלחת למדי, שכן על פי דיווחים, שנינטנדו אישרה, נמכרו בשבוע הראשון של ההשקה יותר מ-600 אלף קונסולות. זאת ביחס לכ-250 אלף קונסולות PS3 שנמכרו בזמן ההשקה, ממש לפני ימים אחדים, מדובר במספר מדהים. ה-Xbox 360, למי שמתעניין, מכרה עד כה 7.1 מיליון יחידות.

בנינטנדו הבטיחו לספק 4 מיליון יחידות בעולם, עד לסוף 2006. כעת, לאחר ההשקה המוצלחת, מציינים בנינטנדו כי הם מתכוונים לספק למשווקים את הקונסולות על בסיס שבועי במטרה למכור 2 מיליון יחידות (מתוך 4 המיליון) בארה"ב, עד סוף 2006. ביפן, כבר ידוע כי יועמדו לרשות המשווקים לא פחות מ-400 אלף קונסולות וסביר להניח שבהתאם לביקוש, גם שם ימשיכו לספק חדשות למשווקים.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close