מסך ה-S430c המאסיבי של HP - עם מצלמה נשלפת • HWzone
מחשביםמסכים

מסך ה-S430c המאסיבי של HP – עם מצלמה נשלפת

חשבתם שמצלמות קדמיות מכאניות הן עבור ומחשבים בלבד? מוכיחה אחרת

HP השיקה מסך אולטרה-רחב חדש ומרשים העונה לשם S430c, שהנתון הכי מעניין שלו אינו נוגע אל איכות התצוגה כלל – מדובר במערך צילום כפול מובנה שנחשף על ידי מנגנון מכאני מתוך גוף המוצר בעת הצורך, ממש כמו בסמארטפונים מודרניים.

ה-S430c מציע פאנל VA קמור ורחב במיוחד בגודל אלכסוני של 43.4 אינץ' עם רזולוציית 3,840×1,200 פיקסלים, קצב רענון של 60 הרץ ללא תמיכה בטכנולוגיית התאמה דינאמית של קצב התצוגה (כיאה למסך המיועד עבור העולם המשרדי והעסקי), כיסוי של 99 אחוזים ממכלול הצבע של תקן ה-sRGB, רדיוס קימור של 1800R ובהירות ממוצעת סבירה בהחלט של 350 ניט.

מסכים רחבים במיוחד הם לא המצאה חדשה, ויש אפילו כאלה גדולים יותר של 49 אינץ' בשוק – אך המצלמה המובנית בהחלט מחדשת את התצורה

המסך כולל מסגרת דקה מאוד משלושה צדדים ומעמד שמאפשר התאמה של גובה פאנל התצוגה והטיה שלו קדימה ואחורה בטווח של 25 מעלות, ויש אפילו מתאם ייעודי עבור מתלי VESA לעיגון שלו אל הקיר על אף גודלו המאסיבי – אך מה שמעניין עוד יותר הוא המנגנון המכאני שמחביא וחושף מצלמת רשת ברזולוציית 1080p (או 2.1 מגה-פיקסל), מצלמה אינפרא אדומה לזיהוי פנים (במסגרת תמיכה בטכנולוגיית ה- Hello) ומערך של צמד מיקרופונים.

ה-S430c נראה כמעט כמו מפלצתי במיוחד כשאר המצלמה שלו מגיחה החוצה

מדובר בפתרון מעניין שמאפשר שילוב במסך ללא צורך בחומרה חיצונית וללא פגיעה בעיצוב המודרני הכללי של המוצר – ואנחנו לא נופתע אם בעקבות הפופולריות היחסית של פתרונות אלו בשוק הסמארטפונים נתחיל לראות עוד ועוד מוצרי מחשוב המאמצים את השיטה לעצמם.

יכול לשמש גם כשני מסכי 24 אינץ' מחוברים אל שני מערכות מחשב שונות – ללא צורך במתגי KVM חיצוניים

המסך הטרי כולל כניסת DisplayPort 1.2 אחת, כניסת HDMI 2.0 אחת, צמד כניסות USB Type-C עם תמיכה באפסקת מתח של עד 85 וואט בתקן USB-PD ותמיכה בפרוטוקול ה-DisplayPort – וב- מציעים מנגנון ייחודי שמאפשר חיבור של שני מחשבים במקביל אל המסך ושליטה על שניהם יחד במסך מפוצל (יתרון גדול לפאנל האימתני שמאפשר תצוגה כמו של שני מסכים רחבים "סטנדרטיים" בעת ובעונה אחת). יש גם רכזת עם ארבעה חיבורי Type-A, שתחסוך גישה אל מארז המחשב.

חיבור של באמצעות אחת מכניסות ה- Type-C יאפשר העברת תמונה וגם טעינה (של אותו נייד) בעת ובעונה אחת

ה- S430c יוצע למכירה החל מחודש נובמבר הקרוב במחיר מומלץ של 999 דולר, לא כולל מס, או 3,530 שקלים בהמרה ישירה. משתלם או מוגזם ומיותר? בואו לדבר על זה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close