המלך מוכן: AMD מכריזה על תאריך ההשקה של Ryzen 9 3950X בעל 16 הליבות • HWzone
מחשביםמעבדים

המלך מוכן: AMD מכריזה על תאריך ההשקה של Ryzen 9 3950X בעל 16 הליבות

AMD מכריזה – הוא מגיע. מעבד Ryzen 9 3950X בעל 16 הליבות יושק בהמשך החודש ויביא חסרי תקדים לתושבת המיינסטרים השולחנית AM4

רבים חיכו להשקה הזאת, ולא יאלצו לחכות עוד זמן רב. מאז שנחשף לראשונה ביולי, מעבד ה-Ryzen 9 3950X של עושה גלים ברשת הודות לתכונות הטכניות חסרות התקדים שהוא מביא איתו. לראשונה – תושבת סטנדרטית הולכת לקבל מעבד בעל 16 ליבות עיבוד ו-32 נימים בארכיטקטורה חדשה, מודרנית ומהירה לכל שימוש.

כאשר הוצג לראשונה בכנס שערכה ביולי, הובטח לנו כי נראה את המעבד המפלצתי עוד בחודש ספטמבר. החליטה לדחות את השקתו, כנראה מסיבות טכניות וכלכליות וכעת הוא מוכן להשקה רשמית עבור תושבת ומגוון רב של לוחות אם.

ה-Ryzen 9 3950X הוא הכי אקסטרים שראינו עד כה מ- בכל הנוגע לביצועים בכל קטגוריה אפשרית. הוא מגיע עם תדר בסיס של 3.5Ghz ותדר טורבו מירבי של 4.7Ghz. הוא כולל 72MB של מטמון מרמה שניה ושלישית יחד, ומעטפת חום של 105W.

לראשונה, מעבד זה יגיע באריזה ללא גוף קירור כלל. ל- שלל קירורי אוויר בעלי איכות מקובלת אך מעבד אקסטרים שכזה יגיע לכמות פליטת חום שתדרוש משהו מתקדם משמעותית. ממליצה על שימוש בערכת מים בעלת רדיאטור של 280 מילימטרים או גדול מכך על מנת להפיק את התדרים הגבוהים ביותר שיכול המעבד לספק.

מחיר המעבד הוא גם פרימיום, ועומד על 750 דולר, שהם 50% יותר ממחיר אחיו הקטן, ה-Ryzen 9 3900X בעל 12 הליבות. יאמר לזכות שהיא יכולה לדרוש מחיר שכזה פשוט כי ה-3950X הוא מעבד נטול תחרות עבור המפרט הטכני שהוא מציע.

כמו כן, השימוש בתהליך 7 ננומטר של מפעל TSMC הוא כלי הנשק הרציני ביותר שיש ל- בתחרות מול אינטל. על פי ה- 9 3950X לא רק מהיר יותר בשלל שימושים, אלא גם יעיל יותר חשמלית מהתחרות, הן באקסטרים והן במיינסטרים.

יחד עם השקת המעבד החדש מגיעה אפשרות נחמדה לאלו שחושקים בביצועים הדומים לשרת או תחנת עבודה. מצב אקו הוא כזה שניתן לאפשר בביוס של לוח האם והוא מפחית את מעטפת החום של המעבד ל-65W בלבד תוך כדי שהוא שומר על כל 16 הליבות במצב פעיל. משמעות הדבר היא שתדרי הפעולה יהיו רגועים יותר, וגם תדרי הטורבו לא יגיעו למצבים בהם נדרש מתח פעולה גבוה במיוחד.

על פי , ניתן לקבל שלושת-רבעי מהביצועים של מצב סטנדרטי תוך הפחתה של צריכת החשמל כמעט חצי. מצב אקו נוצר על מנת לשרת את אלו שעבורם תדר פעולה גבוה יותר בכמה מאות מגה-הרץ היא לא עדיפות על פני כמות ליבות גדולה במיוחד.

מעבד ה-Ryzen 9 3950X יהיה זמין לצרכן החל מה-25 לחודש בתג מחיר של 750 דולר וכאמור יגיע ללא גוף . שימוש במעבד זה דורש עדכון ביוס ללוחות אם קיימים בתושבת AM4, עדכון אשר כולל את קושחת AGESA 1.0.0.4 – שימו לב באתר היצרן. המלצתינו היא תמיד לשאול לגבי כדאיות ותאימות של מעבד זה עבור לוחות אם קיימים, שכן לוחות אם שונים בנויים חשמלית שונה, ויתכן הבדל כתוצאה מכך.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close