המחשב והסמארטפון הבאים שלכם עשויים להעביר מידע בקצב 8 ג׳יגה-ביט בשנייה • HWzone
מחשביםגאדגטיםכתבות נבחרות

המחשב והסמארטפון הבאים שלכם עשויים להעביר מידע בקצב 8 ג׳יגה-ביט בשנייה

תקן ה-802.11ad WiGig הייחודי סוף סוף צובר תאוצה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כבר בתחילת השנה הנוכחית שמענו על מוצרים מסחריים ראשונים שעושים שימוש בתקן התקשורת החדש WiGig, שאמור לאפשר העברת מידע בקצבים גבוהים במיוחד למרחקים קצרים, כתחליף למחברי העברת המידע החוטיים מכל הסוגים.

אם תהיתם מדוע כל זה נותר להיות נחלתם של בודדים בלבד, עכשיו יש לנו את התשובה ותקווה לשינוי מהיר: איגוד ה- Alliance מכריז על השקתו של הליך תקינה רשמי ומוגדר עבור ה-802.11ad החדשה, שתאפשר לכל יצרנית שבבים להטמיע אותך במוצריה ביתר קלות, אחרי תקופה בה האיגוד עסק באישור פרטני וספציפי בלבד של מכשירים תומכים נבחרים.

תקן אלחוטי חדש שכדאי לכם להכיר
תקן חדש שכדאי לכם להכיר

ההסדרה החדשה אמורה להפוך את  הטמעת תקן ה-WiGig במוצרים ובמכשירים חדשים לזול, פשוט ומהיר יותר, ודומה לתהליכים המוכרים להטמעת תקני ה- האחרים – מה שאמור להגדיל משמעותית את היצע המוצרים התומכים באופן טבעי, בתור עוד מאפיין שניתן להתגאות ולשווק אותו.

טכנולוגיית ה-WiGig עושה שימוש בתווך החופשי (שלא נדרש לקנות ולשלם על השימוש בו) בתדר גבוה של 60GHz על מנת לספק טווח תדרים גדול להעברת נתונים מהירה מאוד שמגיעה עד ל-8 ג׳יגה-ביט בשנייה, או כג׳יגה-בייט בשנייה – כאשר החסרונות המובנים היא יכולת מופחתת משמעותית לחדור קירות ושאר עצמים פיזיים גדולים ודעיכה גדולה יותר גם בעת מעבר באוויר, שמביאים את רדיוס השימוש האפקטיבי בטכנולוגיה לכ-10 מטרים, ורצוי מאוד עם קו ראייה ישיר בין המכשירים.

wig
חברות חקר שוק מסויימות מעריכות כי כבר בשנה הבאה נוכל לראות כ-150 מיליון יחידות של מכשירים תומכי WiGig נמכרות בשוק

זה לא יחליף את התקנים והיכולות המוכרים לנו, אך זה בהחלט עשוי לשדרג אותן ולהשלים אותן למעטפת תקשורתית מגוונת האפקטיבית יותר, וזו בדיוק הכוונה כאן.

את ה-WiGig אנחנו אמורים לראות תחילה במחשבים נייחים וניידים למינים, בתחנות עגינה אלחוטיות שיתממשקו אליהם ובנתבים משולבים שיעזרו במהירויות הגבוהות להעברת מידע בין המחשבים התומכים – כאשר בהמשך גם אמורים לקבל את היכולת הזו, לתקשורת במהירות שיא בינם לבין דומיהם ובינם לבין מחשבים.

הצלחה של ה-WiGig עשויה להביא לביסוס שימוש בטכנולוגיה דומה גם בדור החמישי של הסלולר, להעברת מידע מהירה במיוחד גם ברשת ה-WAN ולא רק ברשת ה-LAN
הצלחה של ה-WiGig עשויה להביא לביסוס שימוש בטכנולוגיה דומה גם בדור החמישי של הסלולר, להעברת מידע מהירה במיוחד גם ברשת ה-WAN ולא רק ברשת ה-LAN

מהפכה אלחוטית נוספת? נחיה ונראה.


תגיות

3 תגובות

  1. רק טוב יכול לצאת מזה, ואולי סוף סוף יהיו עכברים אלחוטיים מתאימים לגיימינג, למרות שאני לא רואה את עצמי קונה עכבר אלחוטי אלא אם כן אני מחבר את המחשב לטלוויזיה

  2. הגיע הזמן!!! סוף סוף תחנות עגינה אלחוטיות.
    זה גם מעולה למסכים אלחוטיים.

    השאלה היא מה יקרה עם כמויות הקרינה כי התדר של הדבר הזה ממש גבוה. אם לכל אחד יהיה בבית 2-3 מסכים/תחנות עגינה אלחוטיות, זה המון קרינה לא?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close