המחשב הנייד שרוצה להיות טאבלט

סמסונג משיקה דור חדש של ניידי סדרה 9 שלה – עם עט S Pen ממש כמו במכשירי ה-Note שלה

קצת מוזר לראות את יצרנית הסמארטפונים שמשיקה להיטים מסחריים אדירים אחד אחרי השני בקצב מהיר מתקשה מאוד לייצר הישגים דומים בעולם המחשבים אישיים, אך אי אפשר לטעון כי בסמסונג מוותרים בקלות – דור חדש ומגוון מאי פעם של ניידי הפרימיום שלה נחשף כעת, בדרך להשקה רשמית בתערוכת CES בתחילת החודש הבא, וינסה להצליח עם משקלים מקוצצים ועט מגע פופולרי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סדרת ה-Notebook 9 לשנת 2018 תכיל שלוש תצורות שונות – צמד דגמי סטנדרטיים ודגם נוסף היברידי ומיוחד יותר, עם ציר שמסוגל לבצע סיבוב של 360 מעלות למספר שיטות שימוש שונות, מסך מגע וגם עט S Pen שישלף מתוך גופו.

כל שלושת הדגמים יתבססו על מעבד ה-Core i7-8550U המרובע של , עם 8 ג׳יגה-בייט או 16 ג׳יגה-בייט של זכרון , אחסון על טהרתם של כונני מהירים תומכי תקן NVMe בנפחים של עד טרה-בייט, מערכת 10 וגם מעטפת מתכתית שעשויה סגסוגת אשר קיבלה את הכינוי Metal12 ואמורה להעניק גימור ותחושה ייחודיים ואיכותיים יותר עבור המשתמש.

זו כנראה סדרת הניידים המעניינת ביותר של בתקופה האחרונה

כל שלושת הדגמים יכילו פאנלים המבוססים על טכנולוגיית ה-PLS, ברזולוציית 1,080p, עם כיסוי של 95 אחוזים ממכלול הצבעים בתקן ה-sRGB ובהירות מירבית גבוהה יחסית של בין 450 ל-500 ניט, כאשר דגם ה-S Pen יבלוט תודות לשכבת המגע במסך, עם תמיכה בעט המגע שלו 4,096 רמות רגישות שונות ואף סט יכולות תוכנתיות שהותאמו לשימוש בו.

חיי שאמורים להיות מרשימים מאוד – בדרך ה-13 אינץ' הסטנדרטי, ללא מסך מגע או עט מגע

כמו בעבר, גם בשנת 2018 ברור כי סדרה 9 של היא הקצה הגבוה של מערך דגמי הפרימיום שלה, כאשר המחירים (אשר טרם נחשפו) יהיו גבוהים בהתאם.

מהשאמור להצדיק את העניין יותר מכל הוא מאמץ הנדסי שמעניק שילוב בין מימדים קומפקטיים מרשימים לחיי הסוללה, לפחות בדגמים שאינם כוללים מסך מגע ועט: משקל שמגרד את ה-1,000 גרם מלמטה ועובי של פחות מ-15 מילימטרים לדגם ה-13 אינץ׳ ומשקל של פחות מ-1.3 קילוגרם עם עובי של עד 15.5 מילימטרים בנקודה העבה ביותר לדגם ה-15 אינץ׳, שאף יהיה זמין יחד עם כרטיס גראפי מסוג MX 150 בחלק מהתצורות – זאת ביחד עם בקיבולת גבוהה מהממוצע של 75 וואט-שעה עבור כל אחד מהדגמים.

עד כמה יקר – זה סימן השאלה הגדול

דגם ה-S Pen ישמור על אותו משקל כמו דגם ה-13 אינץ׳ הסטנדרטי, כלומר פחות מ-1,000 גרם, עם עובי של עד 16.5 מילימטרים בנקודה העבה ביותר, אך יגיע לכל תוך התפשרות על קיבולת הסוללה שקוצצה ל-39 וואט-שעה בלבד.

עם או בלי קיבולת סוללה יוצאת דופן, אין ספק כי מדובר כאן במכונות מעניינות, ואנחנו בהחלט מצפים לגלות מה יהיו תגי המחיר שלהן בכדי להעריך את הסיכויים של להגדיל את נתח השוק שלה בסיבוב החדש הזה.